REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė karantino Lietuvoje įvesti neketina, tačiau privalomą kaukių dėvėjimą viduje netrukus vėl įves. Mat situacija Lietuvoje tik blogėja ir jau esame tarp 5 labiausiai sergančių Europoje šalių.

Vyriausybė karantino Lietuvoje įvesti neketina, tačiau privalomą kaukių dėvėjimą viduje netrukus vėl įves. Mat situacija Lietuvoje tik blogėja ir jau esame tarp 5 labiausiai sergančių Europoje šalių.

REKLAMA

Augant COVID-19 sergamumui vis daugiau švietimo įstaigų dirba tik nuotoliniu būdu, tūkstančiai vaikų izoliacijoje, dalis tėvų ir mokyklų bado pirštais į profilaktinio testavimo bėdas, aiškina, kad vaikų tikrinimo sistema yra netubula ir pridaro nepatogumų.

„Iš paskutinių teisininkų išvadų panašu, kad apsieisime su ekstremaliąją padėtimi. Tai tik prašau labai nerašyti pavadinimo, kad Vyriausybė apsigalvojo“, – sako premjerė Ingrida Šimonytė. 

Vyriausybė karantino Lietuvoje skelbti neplanuoja, tačiau tai netrukdo Lietuvoje sugriežtinti dėl aukštų COVID-19 sergamumo rodiklių taikomų ribojimų ir įvesti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose erdvėse. Paskutinis žingsnis turėtų būti žengtas trečiadienį, kuomet ministrų kabinetas spręs kaip turėtų keistis šiuo metu galiojančios taisyklės.

REKLAMA
REKLAMA

„Pagrindinis klausimas, ar atsakomybė, ekstremalios situacijos atveju tenka tam, už reikalavimų nesilaikymą, kam turėtų tekti. Ne paslaugų tiekėjui, ne pardavėjui, ne įstaigai, ne kažkokiam organizatoriui, o žmogui, kuris nesilaiko reikalavimų. Kokie ribojimai augant sergamumui dar galėtų atsirasti Lietuvoje, kol kas neaišku, tačiau situacija toliau prastėja“, – tęsia premjerė. 

REKLAMA

Marijampolės „Žiburėlio“ mokykloje-daugiafunkciame centre, kur mokosi 201 vaikas, šiuo metu tylu. Dėl įsiliepsnojusio koronaviruso židinio nuo rugsėjo 16-osios pamokos nevyksta.

„Liga pradėjo plisti, diena iš dienos skaičiai didėjo ir NVSC rekomendacijomis, tiesiog administracijos direktoriaus įsakymu, įstaiga išėjo į nuotolinį ugdymą“, – aiškina laikinoji mokyklos direktorė Rūta Marcinkevičienė. 

Kaip infekcija išplito – neaišku, mat, vienoje klasėje čia geriausiu atveju testuojasi tik pusė mokinių. Situaciją apsunkina ir tai, kad mokykloje mokosi ir neįgalūs vaikai, kurių tikrinti COVID-19 testais negalima.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai klasėje keli mokiniai testuojasi, o serga kiti, tai sunku pasakyti“, – tikina mokyklos vadovė. 

Į nuotolinį ugdymą išginti ir Akmenės gimnazijos mokiniai. Vietos meras dėl to kaltina tėvus, kurie neleidžia testuoti savo atžalų.

„Vieni protestuojantys prieš valdžią, ką jūs čia padarysit, mūsų teisė rinktis, mums nieko nepadarysit, kitur trūksta žinių ir savišvietos“, – aiškina Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas. 

O visuomenės sveikatos centro atstovė Justina Petravičienė atskleidžia skaičius: „Šiuo metu turime 302 aktyvius COVID-19 ligos protrūkius ugdymo įstaigose, tai aktyvūs reiškia, kad per pastarąsias 14 dienų esam nustatę bent vieną ligos atvejį.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pyktį lieja ne tik tie tėvai, kurie nenori testuoti savo atžalų. Dalis šeimų tiesiog piktinasi egzistuojančiu testavimu. Mat, šiuo metu galioja porą sistemų, ką reikia daryti, kai klasėje yra surastas COVID-19 sergantis vaikas. Jei jo klasiokai persirgę ar pasiskiepiję, problemų nekyla ir izoliuotis nereikia, tačiau jei imuniteto nėra, gali tekti arba 10 dienų izoliuotis, arba periodiškai atlikinėti tris testus ir taip grįžti į mokyklą.

Tiesa, tai ne visada privaloma. Mat, jei COVID-19 aptinkamas profilaktiniu greituoju antigeno testu, izoliacija ir testas yra tik rekomenduojami, bet neprivalomi. Šios taisyklės, kurios nuo rugsėjo jau keitėsi pykdo tiek dalį tėvų, tiek mokyklų vadovų.

REKLAMA

„Geriau mums būtų, kad pačiuose dokumentuose būtų aiškiau išdėstyta, ir kad tai būtų ne rekomendacija. Galbūt galėtų kai kur atsirasti imperatyvo“, – svarsto mokyklų vadovų asociacijos prezidentas Dainius Žvirdauskas. 

„Valdymas yra šiek tiek chaotiškas, kai kurios tvarkos yra staigiai keičiamos ir palengvinamos, tai yra geras ženklas, bet vis tiek yra pakankamai didelis chaosas, nes užsidaro klasės, o neaišku, kiek yra pagrindo joms užsidaryti. Nors nėra karantino, daug vaikų mokosi iš namų. Eilės prie testavimo yra didelės, pusė kilometro, netoli valandos reikia laukti“, – sako Tėvų forumo vadovas Kęstutis Mikolajūnas. 

REKLAMA

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija akcentuoja, situacija nėra prasta, esą serga ir izoliuojasi tik nedidelė dalis vaikų.

„Šiuo metu yra apie 1000 vaikų, kuriems nustatyta COVID-19, tai tikrai nėra daug turint galvoje bendrajame ugdyme virš 300 tūkstančių. Izoliacijų skaičius maždaug apie 7000 vaikų, kas jeigu perskaičiuotume klasėmis būtų apie 350 klasių jeigu juos visus susodinti į klases, kai klasių Lietuvoje 17 tūkstančių. Kol kas bendromis pastangomis mums čia sekasi labai neblogai“, – teigia švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovas Aidas Aldakauskas.

Sveikatos apsaugos ministerija neslepia, kad dėl mokinių testavimo sistemos išaiškinimo nuolat sulaukia skambučių, ir priduria, kad esant reikalui, tvarką bus galima taisyti, rekomendacijas tirtis ar izoliuotis, keisti prievolėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žiūrėsim, kaip toliau bus, vertinsime situaciją. Yra pati pradžia ir tikimės, kad tėvai bus sąmoningi ir supras, kad tų rekomendacijų reikia laikytis, bet jeigu matysim, kad rekomendacija visiškai neveikia, tada reaguosim“, – kalba Sveikatos apsaugos ministerijos epidemiologė Ginreta Megelinskienė. 

Nuo rugsėjo pirmosios laikinai nutraukti kontaktines pamokas ir visoje mokykloje pradėti nuotolinį ugdymą turėjo trys švietimo įstaigos.

Kol nebuvo skiepų, vaikai nesirgo. Skiepai atsirado pradėjo skiepytis pradėjo sirgti ir vaikai.
Tiems, kurie pasiskiepijo abiem skiepais, bet vaikšto į darbą sirgdami, negalioja taisyklės izoliuotis ir testuotis?! Kažkodėl privalo testuotis tik tie, kurie yra sveiki, bet nesiskiepiję. Labai sėkmingai pasiskiepijusių ir akivaizdžiai sergančių, niekas nejudina. Jie parankūs statistikos "gerinimui"
tik i mokykla nuejo jau serga nu pasakos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų