„Apsilankę mūsų virtuvėje pamatysite gausybę maisto gaminimo knygų. Jei tikrai norite sutaupyti bei sumažinti plastiko ir kitų atliekų, turite patys gaminti“, – sako perdirbimo vadybininkas Ander Zabala.
Vis tik norint gyventi be atliekų, neužtenka vien gaminti. Reikia rūpintis tinkamu perdirbimu, o dar geriau – naudoti daiktus pakartotinai. Mat tai yra svarbiausias Žiedinės ekonomikos principas.
„Kaip ir daugelis, turime medvilninių maišelių, į kuriuos dedame prekes, pavyzdžiui, vaisius. Taip pat naudojame stiklainius. Į juos galime dėti nuo birios arbatos iki makaronų. Tokiu būdu išvengiama daugybės maisto pakuočių“, – tęsia jis.
Štai pavyzdžiui Londone anksčiau važinėjo sunkvežimis ir kasryt pristatydavo gyventojams pieno. Šiandien jis pristato ir įvairiausias kitas prekes, kurias klientams paprasčiausiai įsipila į jų atsineštą talpą. Taip galima įsigyti makaronų, lęšių, alyvuogių aliejaus, šampūno, higienos priemonių.
„Būtų smagu pamatyti, kad ir didžiosios korporacijos tai siūlytų, inicijuotų pokyčius. Tačiau tikiuosi, kad tai yra savotiška pradžia ir įkvėps kitus žmones kurti tvarų, žiedinį verslą“, – viliasi sunkvežimio vairuotoja Ella Shone.
Specialistai skaičiuoja, kad nefasuotų birių prekių rinka iki 2030 metų Europos Sąjungoje gali padidėti ir siekti daugiau nei 1 milijardą eurų.