Kol vieni neišrūšiuoja savo atliekų, kiti jas sutalpina į uogienės stiklainį

Jei vidutinė Jungtinės Karalystės šeima paprastai net neišrūšiuoja pusės savo sukuriamų atliekų, kai kurių žmonių viso mėnesio atliekos sutelpa į uogienės stiklainį. Štai perdirbimo vadybininkas iš Šiaurės Londono yra vienas iš tų žmonių, kurie bando keisti savo gyvenimą ir nenaudoti neperdirbamų pakuočių. Tokių kaip jis šalyje daugėja – plečiasi ir „Zero waste“ verslų tinklas.

„Apsilankę mūsų virtuvėje pamatysite gausybę maisto gaminimo knygų. Jei tikrai norite sutaupyti bei sumažinti plastiko ir kitų atliekų, turite patys gaminti“, – sako perdirbimo vadybininkas Ander Zabala. 

Vis tik norint gyventi be atliekų, neužtenka vien gaminti. Reikia rūpintis tinkamu perdirbimu, o dar geriau – naudoti daiktus pakartotinai. Mat tai yra svarbiausias Žiedinės ekonomikos principas.

„Kaip ir daugelis, turime medvilninių maišelių, į kuriuos dedame prekes, pavyzdžiui, vaisius. Taip pat naudojame stiklainius. Į juos galime dėti nuo birios arbatos iki makaronų. Tokiu būdu išvengiama daugybės maisto pakuočių“, – tęsia jis. 

Štai pavyzdžiui Londone anksčiau važinėjo sunkvežimis ir kasryt pristatydavo gyventojams pieno. Šiandien jis pristato ir įvairiausias kitas prekes, kurias klientams paprasčiausiai įsipila į jų atsineštą talpą. Taip galima įsigyti makaronų, lęšių, alyvuogių aliejaus, šampūno, higienos priemonių.

„Būtų smagu pamatyti, kad ir didžiosios korporacijos tai siūlytų, inicijuotų pokyčius. Tačiau tikiuosi, kad tai yra savotiška pradžia ir įkvėps kitus žmones kurti tvarų, žiedinį verslą“, – viliasi sunkvežimio vairuotoja Ella Shone.

Specialistai skaičiuoja, kad nefasuotų birių prekių rinka iki 2030 metų Europos Sąjungoje gali padidėti ir siekti daugiau nei 1 milijardą eurų.


Rašyti komentarą...
M
MELAS
2021-02-27 22:36:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Absoliutus KALAMBŪRAS! Autoriaus fantazijos. Londone žmonės netgi LABAI rūšiuoja atliekas. Netgi tie, kurie nenorėtų ar tingėtų tai daryti, dėl išmanios atliekų surinkimo politikos priversti rūšiuoti atliekas. O dėl kažkieno fantazijos ateiti prie tavo namų privažiuojančios mašinos į savo stiklainiuką įsipilti kruopų, reikėtų kreiptis į marsiečius, gal pas juos taip viskas sukurta.
Atsakyti
0

N
Neda
2021-02-28 14:06:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol mokėsim už plotą nerūšiuosim!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų