REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ką tik prasidėjęs rugpjūtis jau lepina Lietuvą šiluma. Prognozės rodo, kad ateinančias porą dienų termometro stulpeliai gali kilti dar aukščiau. Kiek šie šilti orai laikysis ir kokia mūsų laukia vasaros pabaiga?

Ką tik prasidėjęs rugpjūtis jau lepina Lietuvą šiluma. Prognozės rodo, kad ateinančias porą dienų termometro stulpeliai gali kilti dar aukščiau. Kiek šie šilti orai laikysis ir kokia mūsų laukia vasaros pabaiga?

REKLAMA

Apie tai TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjo klimatologas Arūnas Bukantis.

Šiandien jau šilta diena, o prognozės rašo, kad rytoj kils dar daugiau – vos ne iki 30 laipsnių. Ar tas atšilimas ilgam?

Šitas atšilimas, deja, neilgam, tik keletui dienų. Matyt, kad tokie procesai, kokie yra dabar įsivyravę, jie ir negali nulemti ilgalaikės šilumos bangos, nes iš vakarų vėl plūstelės ciklonai ir vėl atneš vėsos.

Bet apskritai rugpjūtis numatomas šiltas, šiek tiek šiltesnis už vidurkį – maždaug puse laipsnio. Gera žinia, kad turėtų sumažėti ir kritulių. Jų turėtų iškristi net 5-10 procentų mažiau negu vidurkis. Reikia turėti omenyje, kad liepos mėnesį kai kuriose vietovėse iškrito netgi dvigubas kiekis. Taigi turėsime šiek tiek sausesnį mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

Pažiūrėjus į savaitgalį, prognozuojama iki 21, o pajūryje tik iki 19 laipsnių šilumos. Ar tai reiškia, kad kelias dienas pasidžiaugiame vasara ir vėl tęsis atvėsimas?

REKLAMA

Atvėsimas bus neilgas. Yra prognozuojama, kad antrame dešimtadienyje pradės stiprėti į rytus nuo mūsų esantis anticiklonas ir tada jo vakariniu pakraščiu gali vėl pradėti judėti šiluma iš pietų. Todėl yra numatomas šiltesnis – ypač antrasis ir net dalis trečiojo dešimtadienio.

Bet reikia turėti omenyje, kad rugpjūtis visgi yra paskutinis vasaros mėnuo, jau ima trumpėti dienos. Jei rugpjūčio pradžioje turėjome netgi 16 valandų dieną, tai mėnesio pabaigoje beliks vos 14 valandų. Tai reiškia, kad naktys ilgesnės, vėsesnės, dažnesni ir ilgesni rūkai – ypač Žemaičių aukštumoje. Tokiu būdu mėnesio pabaigoje pradės dvelkti rudeniu.

REKLAMA
REKLAMA

Užsiminėte, kad šiemet rugpjūtis prognozuojamas šiek tiek šiltesnis. Tai ko mes dar galime tikėtis, kokios šilumos? Ar tokios, kaip šiomis dienomis?

Tokių šilumos bangų tarp 25 ir 30 laipsnių dar turėtų būti antrame ir trečiame dešimtadienyje. Tokios dienos yra numatomos praktiškai visoje Lietuvoje. Kadangi bus pernaša iš pietų, tai pagaliau šilumos turėtų sulaukti ir pajūris. Bet pajūris rugpjūčio mėnesiu neturėtų apskritai niekada skųstis, kadangi čia būna šilčiausios naktys.

Tai tie, kas dar ketina atostogauti, gali ramiai rinktis pajūrį? Nes daug sako, kad jei pietuose šilčiau, tai pajūryje bus vėsiau.

Šį kartą reikia galvoje turėti kitą taisyklę, kadangi vasaros antroje pusėje jau įšyla Baltijos jūra ir net jei dvelkteli pernaša iš vakarų, pajūryje vis vien būna šilta. O jeigu pernaša iš pietų, kas ir prognozuojama mėnesio viduryje, tai pajūryje turėtų būti net ir malonesnis oras negu rytų Lietuvoje.

Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.

iš kur 8 mėnesiai šalčio?
iš kur 8 mėnesiai šalčio?
To nėra netgi Jakutske, kuris laikomas šalčiausiu didmiesčiu pasaulyje. Neigiama vidutinė mėnesio temperatūra tenai – nuo spalio iki balandžio, tad ir šildymo sezonas ne ką ilgesnis nei Lietuvoje. Ilgokas priešžiemis man neįkyri. Mėgstu rudenį, o karščius – nelabai.
dundulis
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų