Klaipėdoje – nedrausmingi pensininkai: vieni skiepytis atėjo ne paskirtą dieną, kiti patraukė ieškoti patinkančios vakcinos

Garbaus amžiaus lietuvių įgeidžiai ir nedrausmingumas trikdo vakcinavimo nuo COVID procesą. Klaipėdoje savaitgalį pasiskiepyti neatvyko kone pusė užsirašiusių senjorų ir vietoje to polikliniką užplūdo savaitės pradžioje. Medikai ir savivaldybė pripažįsta – garbaus amžiaus žmonės skiepijasi vangiai ir prašo Sveikatos ministerijos leidimo skiepyti tuos, kas labiau nori. Ministerija atšauna – savivaldybės gali tą daryti.

Dabar pasiskiepijo tik ketvirtadalis vyresnių nei 80 m. senjorų, o šiuo metu vakcina jau skiepijami 75 ir vyresnių grupė. Klaipėdos miesto poliklinikoje – įprasta darbo diena. Miesto senjorai skiepijami vakcinomis nuo koronaviruso. Tačiau pastarąsias kelias dienas darbas vyko chaotiškai.

„Penktadienį ir šeštadienį, nežinau, ar dėl gero oro, ar dėl kitų priežasčių, penktadienį apie 100 žmonių neatėjo, o šeštadienį apie 300 žmonių, kurie buvo pateikti sąrašuose“, – sako Klaipėdos miesto poliklinikos vyriausioji gydytoja Loreta Venckienė.

Poliklinikos darbuotojai buvo neužimti darbu. Tačiau savaitgalį poliklinikoje nepasirodžiusi pusė užsirašiusių žmonių polikliniką užplūdo vakar.

„Aišku, žmones atstovėjusius tą eilutę, kadangi jie yra sąrašuose, duomenų bazėje – mes neturėjome sąžinės juos išsiųsti atgal, kadangi jie praleido savo eilę – dėl to jie visi buvo paskiepyti. Vakar per dieną buvo daugiau nei 700 žmonių“, – pasakoja L. Venckienė.

Vyresni nei 80-ies klaipėdiečiai nuo koronaviruso pradėti skiepyti vasarį. Sulaukęs savo eilės abiem dozėmis, beje, buvo paskiepytas ir 91-erių prezidento tėvas Antanas Nausėda.

Tačiau skiepytis nuo koronaviruso panoro toli gražu ne visi uostamiesčio gyventojai. Per mėnesį paskiepyti 2500 aštuoniasdešimties ir vyresnių klaipėdiečių, tai yra 26 proc.

Klaipėdos valdžia pripažįsta – senjorai skiepijasi vangiai. Dalis persigalvoja paskutinę akimirką, kitų galimai laiku nepasiekia kvietimas atvykti į vakcinavimo įstaigą.

REKLAMA

„Taip pat, aišku, pasklidus tam – aš įvardinčiau, mitui dėl „AstraZeneca“, vis tik žmonės norėtų rinktis rūšį vakcinos. Tačiau šiai dienai teisės aktai šitos galimybės nesudaro“, – teigia Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė.

„Netgi būna tokių atvejų, kai žmonės iš poliklinikų išgirdę, kad kitoje yra vakcinuojama jiems labiau priimtina vakcina patraukia, jei taip galima sakyti, ten. Natūralu, jaukdami grafikus, sudėliotas tvarkas ir vieniems, ir kitiems“, – kalbėjo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

„Jei būtų ne „Moderna“ pasiūlę, būčiau nesiskiepijęs. Todėl, kad žmonės paskui būna tai su temperatūra, tai kaulus laužo ir panašiai“, – sako 81 m. Viktoras.

Bet dauguma kaprizų nesupranta:

„Žinote, aš dėl to nepergyvenu. Jeigu jus skiepija, reiškia visos vakcinos tinkamos ir visom galima skiepytis.“

„Man rodos, kad visos geros. Aš taip įsivaizduoju.“

„Jei širdis šlubuoja, cukraligė, na, žinote, abejoja žmogus.“

Klaipėdos valdžia sako, jau ne vieną savaitę prašo Sveikatos ministerijos leidimo skiepyti gyventojus ne prioritetine tvarka, esą yra pakankamai daug jaunesnių, norinčių skiepytis bet kokia vakcina.

„Dabar mes pagal ministro nustatytą tvarką privalome laikytis eiliškumo. Nepabaigę vieno prioriteto vakcinacijos, negalime prieiti prie kito“, – pasakoja Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė.

„Atvėrimas šitos dar masinės vakcinacijos grandies – tikrai paskatintų vakcinavimo procesą, suteiktų jam impulsą ir gerokai didesnes apimtis“, – teigia V. Grubliauskas.

Ministerija atšauna – vakcinavimo nesklandumų pasitaiko visose savivaldybėse. Tačiau vietos valdžia jau turi visus įrankius spragoms užpildyti.

„Tai reiškia, kad jei šiuo metu skiepijami asmenys, kuriems yra 80 metų ir vyresni, tai jeigu savivaldybė jau mato, kad aktyvumas šioje grupėje yra mažesnis, tai tam kad sunaudotų vakciną skirtą tą savaitę – jie tikrai gali kviesti asmenis iš sekančio prioriteto – tuos kuriems yra 75 ir daugiau metų. Ir po to leistis atitinkamai žemiau“, – kalbėjo Sveikatos apsaugos ministerijos specialistas Lukas Galkus.

REKLAMA

Lietuvoje šiuo metu iš gautų 309 tūkst. vakcinos dozių sunaudoti 245 tūkst. Ekspertai didelių problemų vakcinavimo procese kol kas neįžvelgia, bet pripažįsta būtinybę griauti mitus apie „AstraZenecos“ nepatikimumą.

„Pažiūrėkite gi kiekius vakcinų, kiek išdalinta yra ir kiek išskiepyta. Tai dabar tas skirtumas atsiranda dėl kitos priežasties, kad žmonės „Astrazeneca“ nenori skiepytis. Čia yra procesai į kuriuos reikia reaguoti laike. Čia yra komunikacinė problema, kad „AstraZeneca“ žmonės nelabai nori skiepytis“, – sako ekspertų tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius.

Per paskutinę parą nuo COVID-19 šalyje mirė 7 žmonės. Štai, kovą su infekcija vakar pralaimėjo ir žinomas palangiškis – 54-erių prezidentinės „Auskos“ vilos direktorius Gintaras Pociūnas. Jis nuo koronaviruso buvo gydomas Vilniuje.


Rašyti komentarą...
n
nuomone
2021-03-03 14:46:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai zmogus mirsta ar patiria sunkias komplikacijas nuo suleistos vakcinos tipo Astra Zeneka tai nera mitas kaip cia raso sio straipsnio autore, tai yra faktas ir seimos tragedija, kuria vadinti mitu neetiska ir nezmogiska. O jei tai strapsnio autrei normalus reiskinis tai linkime kad jai taip pat jai ir jos seimai tokios mitologijos. Teisingai zmones daro kad renkasi ka butent leisti sau suleisti, nes tai ju kunas ir ju sveikata.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų