Visas daugiabučių namų rajonas gaudžia nuo žmonių klyksmų. Tokie vaizdai iš Šanchajaus ir gyventojų bandymas išsireikalauti valdžią išleisti juos iš namų. Griežtame karantine per 24 milijonus kinų gyvena daugiau nei tris savaites. Panašius vaizdus gyventojai filmuoja ir kituose miesto rajonuose. Taip Kinijos valdžia siekia nulinio COVID-19 atvejų skaičiaus. Tačiau įkalinti gyventojai atkreipti į save dėmesį kai kurie bando daužydami puodus.
Gyventojų prašymai paprasti – badaujantys gyventojai maldauja maisto ir vandens, mat baigėsi atsargos. Tuščiose Šanhajaus gatvėse – tik pareigūnai. Žmonės rėkdami aiškina, kad jie neturi net paprasčiausių maisto produktų – ryžių, aliejaus. Tačiau pareigūnai tiesiog nueina.
O bet kokie bandymai išeiti iš namų ir paprašyti pareigūnų maisto baigiasi taip – gyventojai jėga sulaikomi, guldomi ant žemės. Be gailesčio juos tąso visas būrys policininkų. Tiesa, nereikia net burnos pražioti – bet kuris iškėlęs koją iš namų sulaukia tokios pareigūnų reakcijos. Kitus pareigūnai namo palydi su megafonais.
Dėl maisto trūkumo gyventojai kaltina valdžią – esą jie tinkamai nepaskaičiavo jo atsargų, nesuplanavo logistikos. Tad kas ką dar turi dalijasi kaimynai – taip kai kuriems pavyksta pavalgyti bent kartą per dieną. O kiti iš nevilties griebiasi meškerės ir pritaiso ją prie drono. Gyventojas susižvejoja žuvį, plaukiojančią dirbtiniame gyvenamojo namo tvenkinyje.
Mieste daugėja ir tokių vaizdų – gyventojai, nežinodami iš kur gauti maisto, plėšia parduotuves. Paradoksalu, tačiau kokius kalnus gyventojų nepasiekusio ir sugedusio maisto išmeta Šanchajuje.
Kinų valdžia užsispyrė sustabdyti bet kokį koronaviruso plitimą. Pareigūnai surenka net infekcija užsikrėtusias kates ir sudeda į maišus – gyventojai praneša, kad valdžia keturkojais tiesiog atsikrato.
Dėl griežto karantino stringa ir sveikatos sistema – laikinose COVID-19 ligoninėse žmonės jau tiesiog eina iš proto. O tie, kurie turi kitų nusiskundimų sveikata, pagalbos kartais visai negauna. Tačiau žiniasklaida praneša ne tik apie pagalbos negavusių žmonių mirtis, bet ir savižudybes. Per pastarąją parą Šanchajuje nustatyta kiek daugiau nei 2600 naujų koronaviruso atvejų.