Kauno atliekų gamykloje – pažeidimai, bet bijoma prarasti europinius milijonus

Gyventojus piktinantis niekaip nesuvaldomas dvokas iš Kauno atliekų apdorojimo gamyklos jau pasIekė ir aplinkos ministrą. Jis apžiūrėjo gamyklą ir sako, kad pažeidimai matomi plika akimi. Dėl jų įmonė ne kartą įspėta. Tad dėliojama, kaip iš šios vietos iškelti taršius biologinio apdorojimo procesus ir neprarast europinių milijonų.

Aplinkos ministrui prie Kauno mechaninio biologinių atliekų apdorojimo įmonės būti nemalonu – nosį riečia smarvė, o ir gyventojai pasitinka apsiginklavę plakatais – reikalauja gamyklą uždaryti.

Penkerius metus iš gamyklos į žmonių namus plūstantis dvokas perpildė gyventojų kantrybės taurę, esą jei anksčiau šiukšlių tvaikas pasklisdavo retkarčiais, tai dabar tvyro kone nuolat. Žmonės įtaria, kad dėl to net sveikata šlubuoja:

„Atsidarykite savo komunalinį konteinerį, įkiškite galvą ir pajausite. Iš tikrųjų, tai toks – labai baisus.“

„Netinka, kad nuodija žmones.“

„Naktį, matyt, kai žmonės miega, jie atidaro vartus ir leidžia viską į orą ir mes visi dūstame, baisūs kvapai, dvokia, neįmanoma būti.“

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaunui gresia paskęsti šiukšlėse ir smarvėje: susikaupė tūkstančiai tonų šiukšlių

Yra ir kitų pažeidimų – kol ministras su Kauno valdžia apžiūrėjo gamyklą, iš jos išrieda atliekų su kaupu prikrautas šiukšliavežis – niekuo nepridengtas šiukšles plaiksto vėjas.

Dėl pažeidimų įmonė jau dukart įspėta. Ypač jų daug, kur pūdomos atliekos ir ruošiamas kompostas.

„Dabar tas kaminas kur stovi, tai atlieka tik to kelrodžio funkciją, kur galime atpažinti, kur yra tas MBA, bet jis nereikalingas, nes kvapas išeina ir per duris, ir per visas angas, kurios yra“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Tad esą artėja metas, kai gamyklos veikla arba bent dalis procesų čia bus stabdomi, tik ieškoma būdų, kad netektų grąžinti europinių milijonų – už 30 milijonų eurų statant gamyklą sąlyga buvusi, kad ji 5-erius metus veiktų nepertraukiamai, terminas baigiasi kitų metų sausį.

„Iš principo pajėgumai yra per maži ir procesas netinkamoje vietoje, tai turi būti priimti sprendimai, ar tai persikels į kitus MBA, ar bus priimti kiti tvarkymo būdai“, – pasakoja K. Mažeika.

REKLAMA

Deja, įstatymai draudžia deginti nerūšiuotas šiukšles, o čia jų atkeliauja milžiniški kiekiai – per dieną apie 500 tonų. Deja, vos 1 procentas surūšiuojama antriniam panaudojimui. Tad pačios gamyklos atstovai abejoja, ar kiti priims visas Kauno regiono šiukšles tvarkymui.

„Kiek žinau, ne. Be to, ir ekonominiai kaštai – juk negali vežti per visą Lietuvą, viskas gula ant gyventojų pečių“, – teigia atliekų tvarkymo centro vadovas Laurynas Virbickas.

Tad pirmiausia esą turi būti iškelta taršiausia ir daugiausia pasipiktinimų kelianti šiukšlių biologinio apdorojimo dalis.

„Susikviesti dalininkus ir susitarti, kaip galėtumėm atskirti srautus, tai reiškia atsisakyti tos biologinės dalies, kuri šiandieną ir kelia tuos kvapus“, – kalbėjo Kauno miesto administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

O susitarti turi 7 dalininkai – visos Kauno regiono savivaldybės bei įmonė „Kauno švara“.


Rašyti komentarą...
T
Tai
2020-09-21 15:13:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei tai butu privatus verslas. Tai butu veikla sustabdyta is kart, be kalbu. Bet kadangi cia dar liko pabaigti issidalynti pinigus tai pakentekite gyventojai....
Atsakyti
0

Šūsnį maurų.
2020-09-21 13:24:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai eurošykk niniai pastums rudašuda tai mažiau kvepės..... Potamsiu gaivalynas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų