smarvė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „smarvė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „smarvė“.

Pamatęs, ką lėktuve daro moteris, vyras pasišlykštėjo: nuotrauką parodė visiems

Vyras atskleidė, kaip atkeršijo lėktuvo keleivei, kuri skrydžio metu vis pakišdavo savo „smirdančias kojas“ po jo sėdyne. „TikTok“ vartotojas @danielgreen2426 akimirksniu išpopuliarėjo, kai pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame jis lėtai pila gaivųjį gėrimą ant moters kojų, rašoma dailymail.co.uk. 38 sekundžių trukmės klipe buvo matyti, kaip keleivės kairė pėda buvo matoma iš po jo sėdynės, kai ji sėdėjo už jo.
2024-07-13

Į šaldytuvą įdėjo tualetinio popieriaus ritinėlį: rezultatas nustebino

Ar esate girdėję apie tendenciją dėti tualetinį popierių į šaldytuvą? Paaiškinsime, kaip tai veikia, ir leisime jums nuspręsti, ar verta ją išbandyti. Socialinė žiniasklaida yra nuostabus dalykas. Ji leidžia mums bendrauti su žmonėmis visame pasaulyje, skleisti tikslus, siūlyti paramą ir skatinti vieni kitus dėti tualetinį popierių į šaldytuvus. Tai tiesa.
2024-05-02

Vilniaus daugiabutyje kaimynės namai dvokė taip, kad pareigūnai duris užklijavo plėvele: žmonės bijo blogiausio

Metų pradžioje visą šalį sukrėtė tragedija Viršuliškėse. Visai netoli tragedijos vietos esančio daugiabučio gyventojai baiminasi dar vienos nelaimės – viename iš butų gyvena kaupikė, neprižiūrėti kambariai apkrauti atliekomis, o virtuvėje esanti sena dujinė viryklė – lyg tiksinti bomba. Buto šeimininkė yra dingusi nuo Kalėdų, o gyventojai pavargo laukti iš institucijų pagalbos, kuri teikiama lėtai.

Poilsiautojai Melnragėje bijo artintis prie jūros: „Tiesiog pykina nuo kvapų“

Nors pastarosiomis dienomis oro temperatūra perkopė 20 laipsnių padalą, tačiau į Pirmąją Melnragę atvykę klaipėdiečiai Baltijos jūros malonumais mėgautis neskuba. To priežastis – jūros pakrantę nuklojęs didžiulis dumblių sluoksnis. Be to, nosį riečia žuvų ir supuvusių kiaušinių smarvė. „Neįmanoma prieiti arčiau jūros – tiesiog pykina nuo kvapų. Jau net nekalbu apie kojų kišimą į jūrą. Vaikai taip pat negali statyti smėlio pilių jūros pakrantėje. Apmaudu.

Kaimynės įkaitais tapo Kauno daugiabučio gyventojai: ji kaupia atliekas, o tarakonai veržiasi į kitus butus

Vieno Kauno daugiabučio gyventojai tapo kaimynės įkaitais. Moteris visą butą prigrūdo įvairiausių atliekų ir pavertė jį sąvartynu. Vimdo ir iš jo sklindanti smarvė, ir šimtais besiveržiantys tarakonai. Kenkėjai braunasi ne tik į kaimynų butus, bet jau ropoja ir lauke. Gyventojai nebežino, kaip su šia bėda kovoti, sako, yra palikti likimo valiai.

Kauniečių nosis riečia siaubingas dvokas: kai kuriuos tai pykina ir vimdo

Kauną kelias dienas kamuoja siaubingas dvokas. Stiprią smarvę gyventojai jaučia skirtingose miesto vietose ir pakaunėje, tad skundais atakuoja įvairias institucijas. Tačiau šioms nepavyksta išnarplioti miestą apgaubusio dvoko detektyvo – smarvę paskleidęs kaltininkas vis dar nesurastas  Kauniečiai skundžiasi, kad jau kelias dienas įvairiose miesto vietose tvyro tokia smarvė, kad net pykina ir vimdo.  „Išmatų arba kažkur nuotekas paleidę.

Klaipėdos gyventojai šaukiasi pagalbos: „Mus tiesiogine to žodžio prasme nuodija“

Termometrų stulpeliams mušant rekordines aukštumas, į paviršių išnyra įsisenėjusios aplinkosaugos bėdos. Klaipėdoje naktimis sukylantis tvaikas, aštrėjantis per karščius, jau ne pirmus metus gyventojams neduoda ramybės. Į portalą tv3.lt kreipėsi susirūpinusi uostamiesčio gyventoja: „Pastarosiomis paromis mes išgyvename košmarą... Mus tiesiogine to žodžio prasme nuodija mieste. Norime švarios aplinkos, švaraus rytojaus, švaraus oro gurkšnio.

Kauno atliekų gamykloje – pažeidimai, bet bijoma prarasti europinius milijonus

Gyventojus piktinantis niekaip nesuvaldomas dvokas iš Kauno atliekų apdorojimo gamyklos jau pasIekė ir aplinkos ministrą. Jis apžiūrėjo gamyklą ir sako, kad pažeidimai matomi plika akimi. Dėl jų įmonė ne kartą įspėta. Tad dėliojama, kaip iš šios vietos iškelti taršius biologinio apdorojimo procesus ir neprarast europinių milijonų.

Kaune gyventojai neapsikenčia atliekų apdorojimo gamyklos: rengia gedulingas akcijas

Mechaninio biologinio atliekų apdorojimo gamykla Kaune vis labiau kaitina aplinkinių aistras. Neapsikentę smarvės gyventojai jau rengia prie gamyklos gedulingas procesijas ir taip siekia jos uždarymo. Apie neekonomiškos gamyklos likvidavimą prabyla vis daugiau jos dalininkų, o štai Aplinkos ministerija ragina neskubėti.

Pakaunės gyventojai kenčia jau kelis metus: rytais iš Nemuno – fekalijų tvaikas

Pakaunės gyventojams rytais prie Nemuno tenka mėgautis ne gražia gamta ir tyru oru, o fekalijų tvaiku ir bjauriais teršalais. Ir tai tęsiasi jau ne pirmi metai. Jie įsitikinę, kad kažkas į upių tėvą rytais vis paleidžia kanalizacijos nuotekas. O štai aplinkosaugininkai akivaizdžios taršos nemato, bet sako jau paėmę mėginius. Bjaurias samplaikas Nemuno pakrantėje fiksuoja pakaunės gyventojai.
REKLAMA
REKLAMA

Į mitingą susirinkę klaipėdiečiai: „Atėjome reikalauti, kad smarvės nebebūtų“

Šiandien gausus būrys klaipėdiečių susirinko į mitingą prie AB „Grigeo Klaipėda“. Pagrindinis klaipėdiečių noras ir siekis, kad mieste nebeliktų jau ne vienerius metus miestiečius kankinančios smarvės.

Vaizdai iš įvykio vietos šalia Klaipėdos sprogusios plastiko granulių gamyklos

Sprogimas plastiko granulių gamykloje šalia Klaipėdos. Čia sulėkė milžiniškos ugniagesių pajėgos, evakuoti gamyklos darbuotojai. Ugniagesiai teigia, jog įmonės katilinėje nutekėjo alyva, o sprogo vienas iš jos filtrų. Incidento metu žmonės nenukentėjo, tačiau klaipėdiečiai gavo trumpąsias žinutes, jog į orą galimai pateko nuodingos medžiagos. Šiandien per pietus šioje, prie pat Klaipėdos esančioje plastiko granulių gamykloje „Orion Global PET“ nugriaudėjo sprogimas.
Aktualijos 2020-05-22

Kvapas ir vaizdas bute privertė griebtis už galvos: kaimynai jaučiasi bejėgiai

Į „TV Pagalbą“ kreipėsi dvi moterys, kurios nebegali pakęsti kaimynių elgesiu. Savo senyvą motiną prižiūrinti moteris butą pavertė landyne, keliančią grėsmę aplinkinių sveikatai.  Moterys pasakoja, kad iš kaimynių buto nuolat sklinda smarvė, o dar labiau kaimynus gąsdina čia užsiveisę parazitai. Kai atšąla, situacija esą būna dar pakenčiama, tačiau vasarą žmonės net bijo išeiti į laiptinę dėl ten tvyrančio dvoko. „Pernai rusyje iškvietėme dezinfekcijos tarnybą ir naikinome blusas.
Aktualijos 2020-03-08

Prie pakavimo medžiagų gamyklos vilnietis aptiko įtartiną vamzdį

Prie sostinėje esančios pakavimo medžiagų gamyklos vilnietis aptiko įtartiną vamzdį. Vyras sako, kad iš jo tekėjo juodas skystis, kuris jau spėjo įsigerti į žemę. Aplink bendrovės teritoriją jis aptiko ir daugiau galimų pažeidimų – keistas žalios spalvos balas ir išsibarsčiusias plastikines granules. Aplinkosaugininkai jau atlieka bendrovės patikrinimą.
Aktualijos 2020-02-28

Kaune trūko nuotekų vamzdis: tarnybos ardys Savanorių prospekto dalį

Daugiabučio gyventojai Kaune jau daugiau nei savaitę priversti kęsti fekalijų tvaiką, mat jomis vėl ir vėl užtvindomas visas rūsys, o problemos atsakingos tarnybos niekaip neišsprendžia. Bendrovė „Kauno vandenys“ ramina jau radusi kaltininką – trūkusį vamzdį, tačiau, norint jį sutvarkyti, reikia kasti intensyviausią Kauno gatvę – Savanorių prospektą. Tad, panašu, fekalijų dvoku kvėpuojantiems gyventojams dar teks pakentėti.
Aktualijos 2020-02-21

Teršalai nesustoja, tik šį kartą – Marijampolėje: visą naktį tekėjo nuotekos

Teršalai toliau lieja Lietuvos upes ir upelius. Šį kartą Marijampolėje. Vakar vakare, pratrūkus vamzdžiui, į aplinką pradėjo pliaupti nevalytos nuotekos. Ir pliaupė visą naktį. Nors įmonės pranešė apie avariją vandentiekininkams, o ten jų vamzdis, šie pareiškė, kad naktimis nedirba. Dabar aplinkosaugininkams beliko suskaičiuoti gamtai padarytą žalą. Nuotekos buvo sustabdytos tik ryte. Vaizdą nufilmavo netoli Marijampolės esančio Želsvos kaimo gyventojai.

Klaipėdiečiai pasimetę: apie vamzdį girdi pirmą kartą, o kaltina juos

Dar vienas taršos skandalas Klaipėdoje. Dviejų daugiabučių gyventojai sužinojo, kad jų namų nuotėkos keliauja ne į miesto, bet į lietaus kanalizaciją, o iš ten į upelį ir į Kuršių marias. Gyventojams dabar teks savo lėšomis jungtis prie miesto kanalizacijos, o ar bus grąžinti jų dešimtmečiais už kanalizacijos tvarkymą sumokėti pinigai – nežinia. Tokių atvejų Lietuvoje gali būti daugybė.

Klaipėda su baime laukia vasaros: dėl taršos gali prarasti ypatingą statusą

Klaipėdiečiai baiminasi, jog įmonės „Grigeo” į Kuršių marias išleisti tūkstančiai tonų teršalų užkirs miesto paplūdimiams gauti prestižinį, Mėlynosios vėliavos statusą. O tai gali smogti ne tik miesto įvaizdžiui, bet ir biudžetui. Maža to, mokslininkai įspėja, kad dėl gamtos sąlygų tarša gali pasklisti ir į kitus Lietuvos pajūrio pliažus, o taršos padariniai atsilieps. Baltijos jūra šią savaitę šėlsta.

„Grigeo“ taršos byloje įtariamųjų ratas vis plečiasi – jau šeši

„Grigeo“ taršos byloje įtariamųjų ratas vis plečiasi. Įtarimai pateikti dar trims asmenims. Iš viso jau šešiems. Maža to, prokurorai atskleidžia, kad nuotekos slaptu vamzdžiu sistemingai galėjo tekėti daugiau nei dešimtmetį. Taip pat aiškėja ir galimos vidinio įmonės tyrimo detalės. Bylos liudytojo advokatė paskelbė, kad „Grigeo“ įmonė, ieškodama kaltų, nusitaikė į buvusį darbuotoją, kuriam esą ir ruošiasi versti atsakomybę dėl įvykdytos nusikalstamos veiklos, tačiau „Grigeo“ tai neigia.

Baltijos jūra ir Kuršių marios – itin užterštos: kalti ne tik įmonių teršalai

Baltijos jūra ir Kuršių marios – labai užterštos ir be „Grigeo“ teršalų. Vandenyje, kur žvejojame ir vasaromis maudomės, saugias normas daugybę kartų viršija sunkieji metalai, įvairiausių vaistų likučiai, plastikas ir galybė kitų chemikalų. Aplinkos ministerija tik skėsčioja rankomis – išvalyti visoje Lietuvoje į vandenį leidžiamus teršalus esą yra nebeįmanoma. Baltijos bangos Klaipėdoje tik iš tolo gali atrodyti skaidrios ir tyros.
Aktualijos 2020-02-07

Aiškėja, kuo terštas upelis Kėdainių rajone

Aiškėja, kokiomis medžiagomis buvo teršiami upeliai ir Nevėžio upė Kėdainių rajone. Ištyrus vandenį iš slapto cukraus gamyklos vamzdžio, nustatyta, kad jame daug kartų viršytas azoto kiekis, taip pat per mažas deguonies kiekis. Pasak aplinkosaugininkų ir mokslininkų, ši tarša galėjo pakenkti gyvūnijos veisimuisi. Paviešinti ir pirmieji plastiko taršos Vilniuje tyrimų rezultatai. Į Nerį buvo pilamos nuotekos su polietilenu bei polipropilenu.
Aktualijos 2020-02-05

Nerį plastiku galimai teršiančiai bendrovei „Ecso“ – nauji nemalonumai

Nerį daugybe smulkaus plastiko užteršusiai bendrovei „Ecso" – nauji nemalonumai. Kol prokurorai ir aplinkosaugininkai aiškinasi kaip ir kiek smulkinto plastiko pakliuvo į upę, aplinkos ministras prašo stabdyti įmonei pažadėtą 1,5 mln. eurų vertės Europos Sąjungos paramą. Įmonė „Ecso", įtariama leidusi smulkinto plastiko atliekas į Nerį, pasirodo, nevengia naudotis ir europine parama.
Aktualijos 2020-02-04

Aplinkos ministras: „Klaipėdos paketas“ – tai pradžia

Seimas vienbalsiai priėmė vadinamąjį „Klaipėdos paketą” – eilę įstatymų atrišančių rankas aplinkosaugininkams ir didinančių baudas teršėjams. Nuo šiol aplinkos inspektoriai be perspėjimo galės tikrinti įtarimą sukėlusius verslininkus ir netrukdomi imti mėginius, o prireikus net ir stabdyti įmonių veiklą. Ženkliai didės ir baudos už taršą. Visgi kol piniginių verslininkams plačiau praverti nereikia, kas dieną fiksuojami vis nauji ekologiniai skandalai.
Aktualijos 2020-02-02

Tiksinti bomba Kaune: upelis mieste pravardžiuojamas Smirduku

Per Lietuvą ritantis taršos skandalams kauniečiai beda į dešimtmečius smirdančią ekologinę bombą pačiame mieste. Nuo Kauną vagojančių upelių, ypač vasaromis, sklinda siaubingas dvokas. Aplinkosaugininkai sako, teršėjus surasti sunku, mat upeliukai daugiausia teka vamzdžiais po žeme. Įtariami prie nuotekų tinklų neprisijungę gyventojai, tad savivaldybė jau grasina reidais ir net baudomis.

Į viešumą kyla naujos ekologinės bombos: jau žinoma apie 10 slėptų sąvartynų

Į viešumą vienai po kitos lendant tiksinčioms ekologinėms bomboms, valdžios institucijos puolė tartis, ką daryti, kad nesąžiningų verslininkų savivalė būtų sutramdyta. Aplinkos ministras neslepia, kad pavojingų, tačiau iki šiol sėkmingai nuo aplinkosaugininkų slėptų atliekų sąvartynų jau dabar žinoma bent 10, o kiek dar tokių, apie kuriuos nė nenutuokiama? Valdžia rengia planą, kad į pagalbą aplinkosaugininkams stotų ir policijos pareigūnai.

Pajūryje išmestos tonos parafino: gyvūnams jis – mirtinas

Lietuvos pajūrio gyventojai vėl kovoja su tarša. Jūra į pakrantę išmetė tonas parafino. Jo gabalais nusėtas 50-ties kilometrų ruožas, o kai kurie gabalai beveik pusmetrio skersmens. Anot mokslininkų, šis cheminis junginys žmogui nepavojingas, tačiau gyvūnams gali būti mirtinas. Na, o vietos valdininkai jau skaičiuoja kiek kainuos šių teršalų utilizacija. Dviejų kumščių dydžio, bemat kibirus užpildančius parafino gabalus pliažuose šiandien renka Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotojai.
Aktualijos 2020-01-28

Gavo atsakymus dėl Kuršių marių žuvų

Po įmonės „Grigeo Klaipėda“ skandalo Baltijos jūros ir Kuršių marių žuvų mėginius paėmę ir ištyrę inspektoriai skelbia rezultatus.  Žvejų teigimu, kitaip ir būti negalėjo. Mariose ar jūroje „Grigeo“ skandalo metu plaukiojusios žuvys jau seniai prie kaimyninių šalių krantų. Tad meškerėmis vieną po kitos traukia stintas, o klaipėdiečiai be baimes jas perka. Maisto ir Veterinarijos tarnybos specialistai ištyrė žvejų Baltijos jūroje sugautas žuvis.

Žada atrišti rankas aplinkosaugininkams: 3 įspėjimai leis stabdyti įmonės veiklą

Seimas imasi atrišti rankas bejėgiams ir pareigų neatliekantiems aplinkosaugininkams. Ruošiamasi inspektoriams vėl leisti iš anksto neįspėjus, net naktį tikrinti potencialius gamtos teršėjus ir jų teritorijoje imti mėginius. Per metus nustačius tris pažeidimus vienoje bendrovėje, aplinkosaugininkams bus leidžiama stabdyti įmonės veiklą. Žadama didinti ir baudas už taršą.

Taršos mastą vadina teroro aktu – Vilniuje rasti dar neregėti kiekiai plastiko

Vilniuje – naujas plastiko taršos skandalas. Išsigandusios patikrų ir atsakomybės už netinkamai valomas atliekas, sostinės įmonės jų nusprendė atsikratyti tiesiog nuotekų šuliniuose. Vilniuje jų rasta jau dviejuose nuotekų židiniuose, o „Vilniaus vandenys“ nebežino, ko imtis. Šiomis dienomis į nuotekų valymo įrenginius plastiko patenka tiek, kiek nėra buvę niekada iki šiol. Ir „Vilniaus vandenys“, ir savivaldybė tai netgi vadina „teroro išpuoliu“ – tyčine įmonių plastiko ataka.

Išskirtiniai TV3 kadrai: naktį rastas slaptas vamzdis iš gamyklos Kėdainiuose

Sučiuptas dar vienas fabrikas, naktį tiesiai į upę leidžiantis nevalytas savo nuotekas. Šiąnakt aplinkosaugininkai pričiupo Kėdainiuose cukrų gaminančią įmonę – per specialią operaciją naktį aptiktas nelegalus išleistuvas, kuriuo į upelį gausiai tekėjo nevalytos nuotekos. Manoma, kad vamzdžio sklendės specialiai būdavo atsukamos naktį. Jūsų dėmesiui – išskirtiniai TV3 žurnalistų fiksuoti vaizdai iš naktinio patikrinimo.

Pranešama, kad galimai paaiškėjo Neries teršėjai

Prieš kelias savaites uostamiestyje pakilusi ekologinės taršos banga vilnija per visą Lietuvą. Savaitgalį Neryje, greta Vilniaus nuotekų valyklos ir vos už kelių kilometrų nuo premjero Skvernelio namų žvejai vandenyje aptiko galimai nevalytų nuotekų. Ir jos, pasirodo, išteka iš „Vilniaus vandenų“ išleistuvo. Savivaldybės įmonės atstovai pripažįsta, jog iš jų valytuvų į upę pateko plastiko dalelių. Tačiau taršos šaltiniu galimai įvardijami neatsakingi verslininkai.

Pareiškus įtarimus, prabilo „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius

Klaipėdos prokurorai pareiškė pirmuosius įtarimus galimai Kuršių marias teršusiai įmonei „Grigeo Klaipėda“. Bendrovė ir trys jos darbuotojai įtariami žaloję gamtą ir klastoję dokumentus. Už tai įmonei „Grigeo Klaipėda“ gresia 5 milijonų eurų bauda ar net likvidacija, o įtarimų sulaukusiems darbuotojams ilgi metai nelaisvės. Tiesa, ar panašūs nemalonumai negresia ir pačiam popieriaus bei medienos pramonės milžinės prezidentui Gintautui Pangoniui, prokurorai nutyli.
Aktualijos 2020-01-17

Pasiliekate šiukšlių šachtas daugiabutyje? Jų tvarkymo kaina laiptinei – iki 1 000 eurų

Šiukšlių šachtų daugiabučiuose era eina link pabaigos. Vilniaus miestas užsimojo panaikinti atliekų šachtas dėl nesibaigiančių problemų namo gyventojams – besiveisiančių žiurkių, nepakeliamos smarvės. Tiesa, ne visi miestiečiai tuo patenkinti. Esą per šitiek metų žmonės įprato išmesti šiukšles nekišdami kojos į lauką. Esą labiausiai pokyčių bijo senyvo amžiaus žmonės.  Šiurpą keliantis vaizdas buvo užfiksuotas praėjusį pavasarį viename sostinės daugiabutyje.

Valgėte žuvį iš Kuršių marių? Dabar tirs, ar apsinuodijote

Į didžiausio istorijoje aplinkosaugos skandalo purtomą bendrovę „Grigeo Klaipėda“ vėl sugužėjo būrys aplinkosaugininkų iš kitų miestų, kartu su jais ir prokurorai, ir TV3 žinių žurnalistai. Žinių siužete išvysite ir skandalingąją sklendę, kuria milijonai tonų srutų buvo nukreipiama į Kuršių marias. Prokurorai įsitikinę – tarša naktimis buvo vykdoma sistemingai su bendrovės valdžios žinia.
Aktualijos 2020-01-12

Aplinkos ministras po „Grigeo“ skandalo siūlo pasidomėti politikų bei verslininkų ryšiais

Seimo narys liberalas Simonas Gentvilas prieš metus bandė prastumti įstatymo projektą, kurį priėmus įmonė „Grigeo Klaipėda“ būtų išsprendusi savo taršos problemą be jokių papildomų investicijų ir išlaidų, ir netgi būtų sutaupiusi pinigų. Už tai būtų sumokėjusi uostamiesčiui priklausanti įmonė Klaipėdos vandenys, kitaip tariant mokesčių mokėtojai. Tiesa, įstatymo prastumti nepavyko, o įmonė „Grigeo“ toliau teršė ir taip sutaupydavo šimtus tūkstančių.

Atsakomybė už „Grigeo“ taršą laukia ne tik įmonės: prižiūrintys irgi turi, ko drebėti

Kol „Grigeo“ vadovas viešai atgailauja ir dėl teršalų kaltina paprastus darbuotojus, savo kaltės kratosi ir Klaipėdos aplinkosaugininkai bei uostamiesčio valdžia. Visgi, bent aplinkosaugos specialistai turi ko drebėti. Aplinkos ministras pareiškė, kad atsakomybė laukia ne tik nuotekas į marias paleidusios įmonės, bet ir nusikaltimo nepastebėjusių specialistų. To jau reikalauja ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Aiškėja, kuo galėjo būti teršiamos Kuršių marios

„Grigeo Klaipėda“ galimai pildama nevalytas atliekas į Kuršių marias, neva galėjo sutaupyti po 50 000 eurų per mėnesį už jų išvalymą. Po skandalu virtusio prokuroro tyrimo išvadų šios įmonės produkcijai Lietuvos giventojai ragina skelbti boikotą, o vienas prekybos centras net atsisako bendrovės gaminiais prekiauti. vienaip ar kitaip su įmone susijusiose bendrovėse ar institucijose pradėti vidniai tyrimai. Aiškėja, ir kuo galėjo būti teršiamos Kuršių marios.
Aktualijos 2020-01-08

Į „Grigeo“ atvykę pareigūnai vos tramdė šleikštulį nuo smarvės

Šturmavę kartono gamyba užsiimančios įmonės „Grigeo Klaipėda“ patalpas ir gamyklą, uostamiesčio pareigūnai nustatė, kad įmonė tyčia ne vienerius metus į Kuršių marias pila neišvalytas atliekas, nors valymo įrenginius yra susimontavę. Žala gamtai siekia milijonus eurų, be to įmonės laukia 5 000 000 siekianti bauda, o atsakingiems asmenims gali tekti už grotų praleisti net šešerius metus.

Viso miesto gyventojai sunerimę: iš čiaupo – rudas ir smirdantis vanduo

Naujosios Akmenės gyventojai sunerimę – namie iš jų čiaupų teka rudas, smirdantis vanduo. Miestelėnai skundžiasi dėl to negrįžtamai supurvinę ir dalį skalbinių, labiau tenka rūpintis ir buitine technika. Kūdikius auginančios šeimos išsigandusios dėl mažylių sveikatos. Įpykę miestelėnai net užsisakė vandens iš čiaupo tyrimą. Sulaukę jo rezultatų, dalis gyventojų grasina reikalauti net kompensacijų. Vandenį tiekianti įmonė pripažįsta – vandentiekyje būta avarijos.
Aktualijos 2019-12-01

Panika Klaipėdoje: ištyrus žemę daugelyje mikrorajonų – chromas

Panika Klaipėdoje. Ištyrę žemę specialistai nustatė, kad dalyje gyvenamųjų mikrorajonų ji užteršta ligas sukeliančiu chromu. Sušauktas ekstremalių situacijų komisijos posėdis, teritoriją valo naujosios gatvių valymo mašinos, miesto valdžia prakalbo net apie dalies grunto nukasimą. Užterštos teritorijos gyventojai įsitikinę – juos nuodija kaimynystėje veikiančios uosto krovos įmonės. Klaipėdos Vitės kvartalo stadione šalia mokyklos vaikai žaidžia kamuoliu.

Klaipėdiečiams sužibo viltis – ruošiamas būdas kovoti su smarve

Savo nosimi pauostyti ir susipažinti su smarve kurią kone dešimtmetį kenčia klaipėdiečiai, buvo atvykęs ir Aplinkos apsaugos ministras Kęstutis Mažeika. Jis gyventojus ramino, esą vyriausybei jau pateiktas įstatymo paketas, leisiantis riboti miestą teršiančių įmonių veiklą, o kai kurias net uždaryti. Esą iki šiol to daryti nebuvo galima. Klaipėdos miesto bei rajono gyventojai skaičiuoja, kad iš Dumpiuose įsikūrusių įmonių sklindančią smarvę kenčia jau kone 10 metų.

Griežtinimas dėl kvapų ore įtampos nemažina: gyventojai toliau piktinasi, o įmonės grasina

Gera žinia gyvenantiems arti pramonės, perdirbimo ar kitų objektų, skleidžiančių aštrius kvapus. Kone perpus mažinama leistina kvapų koncentracijos ore riba. Tačiau šį griežtinimą palankiai vertina tik jį priėmusieji. Mat smarvę kenčiantys gyventojai įsitikinę, kad to nepakanka kankinančiam dvokui pažaboti, o verslininkai grasina kainų kėlimu bei veiklos nutraukimu. Klaipėdos visuomenės sveikatos centre gyventojų skundų dėl nepakeliamos smarvės vien šiemet sulaukta per 700-us.
Aktualijos 2019-08-12

Radinys šalia Klaipėdos rajono gyvenvietės šokiravo: atvejis jau ne pirmas, o žmonės nebežino, ko imtis

Ir vėl smarvė Klaipėdoje. Tik šįkart – Klaipėdos rajono pamiškėje, kur gyventojai aptiko ne grybus ar uogas, o šimtus kilogramų išmestos ir dvokiančios žuvies. Kažkas didžiulį kiekį žuvų gaišenų tiesiog išpylė į vandens kanalą, kuris suteko į vietos upelį. Toks įvykis Klaipėdos rajone – ne pirmas, tačiau sučiupti atliekų šeimininkus nepavyksta. Tokius vaizdus dar prieš savaitgalį užfiksavo Dauparų-Kvietinių seniūnijos darbuotojai.
Aktualijos 2019-08-12

Smarvės nebeapsikentę klaipėdiečiai sukūrė skundų dėl kvapų registrą

Nuo rugpjūčio pietinės Klaipėdos miesto dalies gyventojams kenčiant dėl smarvės, vietos bendruomenė nutarė sukurti skundų dėl kvapų registrą. Taip pat žadama inicijuoti higienos normų griežtinimą. Marių bendruomenės pirmininkė Ligitos Girskienės teigimu, per porą savaičių registre sukaupta apie 2 tūkst. skundų dėl pasireiškusių fekalijų, dumblo ir puvenų kvapų.
Aktualijos 2018-09-13

Smarvę kenčiantys klaipėdiečiai skundžiasi blogėjančia sveikata: planuoja didžiulę akciją

Pietinėje Klaipėdos dalyje gyvenantys žmonės skundžiasi sveikatos sutrikimais. Nuo nemalonaus kvapo dažnam skauda galvą, pykina, sutrinka miegas, o kai kurie kreipiasi ir į medikus. „Sergu migrena, esu labai jautri kvapams, tai sukelia galvos skausmus. Penktadienį 3 nakties atsibudau nuo smarvės. Ryte pradėjo mausti galvą. Šeštadienį jau pradėjau vemti. Naktį kviečiausi greitąją, o sekmadienį su greitąją jau važiavau į ligoninę. Tik ten atstatė mane.

Su mieste tvyrančia smarve klaipėdiečiai kovoja patys: ieškojo ir rado taršos šaltinius

Nebeištvėrę smarvės, klaipėdiečiai patys imasi ieškoti taršos šaltinių. Praėjusią naktį gyventojai susivienijo ir apvažiavo ne vienos įmonės teritoriją Dumpiuose, iš kur ir sklido žmones erzinantis dvokas. Klaipėdiečiai rado konkrečią vietą, iš kurios miesto link ir sklido sunkiai pakeliama smarvė.  Pietinėje Klaipėdos dalyje gyvenantys žmonės pasakoja, jog smarvė tokia stipri, kad net naktimis miegoti trukdo.

Lietuvoje butas kaip iš siaubo filmo: aiktelėjo net visko matę pareigūnai

 Kauno pareigūnai gavo iškvietimą dėl nuolatinių motinos ir dukters konfliktų viename miesto daugiabučių. Avykusiems pareigūnams teko laužtis į butą, iš kurio sklido keiksmai ir grasinimai nužudyti. Konflikuojančios moterys kategoriškai atsisakė atidaryti pareigūnams duris. Moterų sulaikymo dramą užfiksavo ir laidos „Farai“ operatorių kameros. Kaimynų teigimu, jau pora metų moterys diena iš dienos kelią triukšmą laiptinėje ir svaidosi šiurpiais grasinimais.

Prie Kauno marių šiuo metu gali būti tik atspariausieji: kvapas siaubingas

Kauno marių vanduo pražydo visu savo gražumu, nors gal vertėtų sakyti – žalumu. Vanduo akinamai žalias, pakrantės nuklotos žaliomis putomis, o kvapas toks, kad jautresnius gali ir supykinti. Vasarą prie laivų Kauno mariose laisvalaikį leidžiantis Romas sako, kad kasmet čia vaizdas toks pats, tačiau prie to jau esą įpratęs. „Jeigu tik oras šiltesnis, tai ji net iki mėlynumo pažaliuoja, meti pagalį, net neskęsta, ant tos putos, čia jau labai negerai“, – sako Romaldas Janavičius.
Aktualijos 2017-07-06

Niujorke vyko pats keisčiausias konkursas, kurio teisėjais nenorėtų būti niekas

Pirmiausia „Nacionalinio supuvusių sportbačių konkurso“ dalyviai turi, žinoma, nusiauti sportbatį ir pateikti jį garbingai komisijai. Vienas iš batų uostytojų – profesionalus NASA uostytojas chemikas. Neįtikėtina, bet šis konkursas ne kokia naujovė, o jau kone pusę amžiaus – 42-ejus metus gyvuojanti tradicija Niujorke. Dar 1974 m. rinkti labiausiai pašvinkusius sportbačius sugalvojo viena sporto prekių parduotuvė. Šiemet savo avalynės smarvę čia demonstruoja 7 dalyviai.
2017-03-29

Botanikos sode – siaubingas tvaikas iš keisto „šaltinio“

Egzotiškųjų leopardinių amorfofalų žiedai tik iš pirmo žvilgsnio atrodo nekaltai. Kitaip šie augalai dar vadinami – lavongėlėmis, skleidžiančiomis pūvančios mėsos kvapą. Gėlių žiedai Kauno botanikos sode išsiskleidė dar visai neseniai, tačiau kvapas jau spėjo pasklisti po visą oranžeriją. Botanikai sako, jog vieniems lankytojams nuo kvapo darosi bloga, o kitiems - visai patinka.
Aktualijos 2017-02-06
Į viršų