REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Akies rainelė – unikali tarsi piršto antspaudas. O visas jos grožis atsiskleidžia fotografijose. Tokias nuotraukas darantys kauniečiai sako, kad Lietuvoje ši paslauga dar tik skinasi kelią, nors užsienyje populiari jau senokai.

Akies rainelė – unikali tarsi piršto antspaudas. O visas jos grožis atsiskleidžia fotografijose. Tokias nuotraukas darantys kauniečiai sako, kad Lietuvoje ši paslauga dar tik skinasi kelią, nors užsienyje populiari jau senokai.

REKLAMA

Kaunietis plaukų stilistas Karolis Murauskas dalyvauti fotosesijose pratęs, bet atvirauja, kad ši jį labai nustebinusi. Pasiūlymas – įamžinti akį.

„Buvo įdomi patirtis, gyvenime nepatyriau tokio dalyko, kai sužinojau pas bičiulius, kad tokias daro nuotraukas, buvau beveik pats pirmas klientas“, – kalba K. Murauskas.

Pasiruošimas – tarsi patikra pas akių gydytoją. Keli spragtelėjimai fotoaparatu ir pirminis rezultatas jau kompiuterio ekrane. O išvydęs jau redaguotą nuotrauką Karolis sako, net nepatikėjęs, kad tai jo akis.

„Spalva visai kitokia atrodo lyg žalia, lyg pilka, lyg melsva, o nuotraukoj vėl kitokia. Atrodo, kad ne mano akis iš tikrųjų“, – sako K. Murauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Kad taip skiriasi akis realybėje ir nufotografuota iš arti, stebisi ir kaunietė Gustė.

„Visiškai kitaip, atrodo ji daug ryškesnė, daug vingių, įdomių dalykų pasimato, tai galiu pasakyt skiriasi, skiriasi“, – pripažįsta kaunietė Gustė Merkytė.

REKLAMA

O tokias fotosesijas rengiantys kauniečiai verslininkai atvirauja – nustemba ne tik dalyviai, bet ir jie patys, kokie atspalvių ir raštų deriniai slypi akyse.

„Stengiamės išgauti visą grožį, redaguodami stengiamės kuo mažiau pakeisti detales, kad akis gautųsi kuo natūralesnė ir kuo tikresnė. Nustembame ir mes patys su kiekviena nuotrauka, nes akyse slypi tikras grožis, akys – tai sielos veidrodis“, – teigia įmonės bendraturtis Andrius Pčalinas.

REKLAMA
REKLAMA

Akies rainelė unikali tarsi piršto antspaudas, dviejų vienodų nerasi. Nors akių fotografija užsienyje – Europoje, Amerikoje ar Jungtiniuose Arabų Emyratuose, populiari jau keletą metų, Lietuvoje ji dar tik skinasi kelią.

„Vienos kelionės po Europą metu pastebėjau fotostudiją, kur buvo atliekamos akių fotografijos, tai paskambinau verslo partneriui ir nusprendėme pasižiūrėti, ar yra toks dalykas Lietuvoje, ar jis populiarus“, – pasakoja įmonės bendraturtis Rokas Staniulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau fotografijos paslapčių nesimokę kauniečiai, nėrę į šią veiklą, viską išbandė savo kailiu, tiksliau, savo akimis. Jas fotografavo šimtus kartų.

„Reikėjo išmokti, kaip ką fotografuoti, teorijos nemažai perskaityti, nusipirkome fotoaparatą, objektyvus, galvos laikiklius ir pradėjome bandyti ant savęs“, – kalba R. Staniulis.

Į tokią fotosesiją geriausia keliauti be kontaktinių lęšių, yra amžiaus cenzas ir įsiamžinti su keturkoju draugu nepavyks.

REKLAMA

„Asmenis tik nuo 5 metų amžiaus, jaunesniems sunkiau susikaupti, nusėdėti vienoje vietoje. Šiaip procedūra nėra kenksminga, pats blicas akies nepažeidžia, iš daugelio klientų sulaukiame klausimo, ar fotografuojate gyvūnus, tai ne – gyvūnų nefotografuojame“, – sako A. Pčalinas.

O norinčiųjų tokių unikalių kadrų daugėja, akių fotografijas užsako kaip dovaną, bendrą savo akių rainelių nuotrauką dažnai renkasi mylimieji, kartais taip neįprastai įsiamžina net šeimos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų