REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Talibanui užėmus Afganistaną kilo grėsmė, kad Lietuvoje gali padaugėti nelegalių migrantų, tačiau ar Lukašenka tikrai to imsis – neaišku. Seimo narys Laurynas Kasčiūnas teigė, kad šiuo atveju nemalonumų gali kilti ir pačiai Baltarusijai. 

Talibanui užėmus Afganistaną kilo grėsmė, kad Lietuvoje gali padaugėti nelegalių migrantų, tačiau ar Lukašenka tikrai to imsis – neaišku. Seimo narys Laurynas Kasčiūnas teigė, kad šiuo atveju nemalonumų gali kilti ir pačiai Baltarusijai. 

REKLAMA

Tokią mintį Seimo narys išsakė naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis.“

Pone Kasčiūnai, jūs išreiškėte poziciją, kad tikėtina, jog šita krizė gali Lietuvai reikšti naują migrantų bangą. Kuo remiantis jūs taip teigėte, juolab kad iki šiol dauguma afganų migrantų apsistodavo gretutinėse valstybėse – Pakistane ir Irane?

Tai išreiškiau kaip galimą scenarijų, jį reikia turėti galvoje, nes pastarieji mėnesiai parodė, kad turime reikalų su autoritariniu režimu, esančiu šalia mūsų, kuris gali pasikinkyti nelegalios migracijos srautus. 

REKLAMA
REKLAMA

Jie dabar afganistaniečių prasme yra nukreipti į Iraną, bet lygiai taip pat į Turkiją. Aišku, turkai jau stato tvorą, sieną, jie tikrai neplanuoja tapti tranzito šalimi, nes ir taip turi 4 milijonus nelegalių migrantų viduje. Tai yra didžiulis krūvis, bet bet kokiu atveju, jei pavyks pasiekti Stambulą ar kitus miestus per tam tikrus skrydžius, kuriuos vėl galėtų organizuoti įvairios Baltarusijos turizmo agentūros išdavinėjant tam tikras vizas, tai neatmeskime tokio scenarijaus.

REKLAMA

Aš nesakau, kad jis būtinai yra 80 ar 90 proc. tikimybės. Reikia įvertinti ir tai, kad Lukašenka tikriausiai svarsto, ar verta prasidėti su nelegalios migracijos procesais, nes tai savyje kaupia daug įvairių iššūkių. Jau dabar mes žinome, kad yra tam tikro nepasitenkinimo Baltarusijoje tarp gyventojų, kurie neatpažįsta savo miestų ir gyvenviečių, kur labai daug irakiečių ir kitų tautybių gyventojų, kuriuos atsiskraidino režimas.

Šioje vietoje galime dėlioti, ar jis tikrai tam pasiryš, bet tokia galimybė yra, o būtent jis įveiklina visus tuos instrumentus, tai negalime viso to atmesti.

REKLAMA
REKLAMA

Bet jūs kalbate apie Baltarusijos režimą, nes mes visa tai patyrėme. O kai yra su Rusijos režimu, nes Norvegija ir Suomija 2015 m. per Rusiją labiau patyrė migracijos bangą?

Ten buvo pakankamai reikšminga Suomijos ir Norvegijos masteliais, bet ten buvo daugiau susiję su Rusijos darbo rinkoje esančiais nelegalių migrantų srautais, kuriuos reikia suorganizuoti. 

Iš dabartinių veiksmų Rusijos, kai jie modeliuoja susitarimą su Talibanu, matyti, kad jie pripažins režimą, iš to, kaip reaguoja Tadžikistanas, Uzbekistanas ir kiti stanai, esantys Vidurio Azijoje. Tai atvirų durų politikos ten būti neturėtų iš Rusijos pusės, nes, manau, kad Rusijos politiniai veikėjai, lyderiai ir Kremliaus režimas supranta, kuo migracijos srautai gali virsti, jei per tave atsidarytų dar vienas migracijos kelias.

Iš to, ką aš girdžiu – nemanau, kad Rusija planuos tai įveiklinti, bet, aišku, negali žinoti, kaip čia viskas susidėlios.

Visą pokalbį pamatykite laidoje, esančioje straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų