Kasčiūnas migrantų norą likti Lietuvoje vadina taktika: geriau iškart nesakyti, kad nori į Vokietiją

Šiemet į Lietuvą per sieną su Baltarusija nelegaliai pateko jau virš 4 tūkst. migrantų. Dalis jų išreiškė norą pasilikti Lietuvoje, tačiau  Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sako abejojantis šių norų tikrumu ir vadina tai taktika, siekiant patekti į Vakarų Europą.

Žurnalisto Vladimiro Laučiaus pokalbis su NSGK pirmininku – TV3 žinių „Dienos komentare“.

Šią vasarą jau šeštą kartą patruliavote Lietuvos-Baltarusijos pasienyje. Kokia ten situacija? Ar po neeilinės Seimo sesijos priimtų sprendimų kariuomenė perėmė didelę dalį atsakomybės ir darbų saugant pasienį?

Situacija dabar tikrai stabilizavosi, kadangi mūsų Valstybės sienos apsaugos tarnyba tikrai daro didelį darbą. Kai buvo priimti sprendimai, kad nuo šiol nelegalūs migrantai bus apgręžiami ir jiems siūloma kreiptis dėl legalios migracijos į mūsų atstovybę Minske arba pasienio punktuose, tai iš esmės visiškai apribojo nelegalių migrantų patekimą į Lietuvą.

Nors tuo pat metu Lukašenka ir toliau grasina, kalba, kad uždarys sieną ir neleis tų migrantų grąžinti atgal, jam to padaryti nepavyksta. Valstybės sienos apsaugos tarnyba dirba profesionaliai, labai apdairiai, labai korektiškai ir manau, kad mes tikrai turime kuo didžiuotis šiandien.

Tai realiai sienos saugojimo, migrantų apgręžimo procesuose kariuomenė, kuriai dabar suteikti didesni įgaliojimai, nedalyvauja?

Ji dalyvauja, dirba komandoje su Valstybės sienos apsaugos tarnyba, kuriems, aišku, tenka didžiausias krūvis. Kariuomenės žmonės labiau padeda antrojoje linijoje, bet yra ir pirmojoje. Labai tikimės, kad ji gali dar labiau prisidėti saugant sulaikymo centrus, kur nelegalūs migrantai gyvena. Šiuo atveju turbūt labiausiai atkreipčiau dėmesį į Rūdninkų poligoną, ten tikrai reikėtų mūsų kariuomenės paramos, kad tie maištai ir išsiveržimai, kurie nuolat kyla, būtų suvaldyti.

Stovyklose gyvenantys neteisėti migrantai, galbūt dalis jų ketina pasilikti Lietuvoje, bent jau taip sako, ar jie gali būti naudingi Lietuvos ekonomikai?

Nelegalūs migrantai, kurie kalba apie tai, kad nori likti Lietuvoje, mano manymu, yra tiesiog įvaldę tam tikrą taktiką, kad geriau iškart nesakyti, jog nori į Vokietiją. Deklaruok, kad nori studijuoti ar dirbti Lietuvoje, tai galbūt pabėgėlio statusą gausi lengviau, todėl jie yra apmokyti, žino savo algoritmus ir bando įrodyti, kad jie nuoširdūs.

Bet pone Kasčiūnai, galbūt mes norime, kad jie liktų Lietuvoje? Galbūt tarp jų yra kvalifikuotų darbuotojų, kurie būtų naudingi Lietuvai?

Na, aš nelabai noriu, kad jie liktų Lietuvoje. Iš tikrųjų, tai rodo ir prieglobsčio prašymo nagrinėjimo procesai. Iš tos statistikos, kurią žinau, tai kol kas patenkintų prašymų beveik nėra, ar išvis nėra.

Ką pareigūnai, kurie su jais nuolat susiduria, apie tai sako?

Siūlo atsiųsti skautus, kad panagrinėtų galimybes vieno ar kito žmogaus integracijai į Lietuvos futbolo gyvenimą. Turint omenyje mūsų futbolo lygį, gal koks vienas ar kitas variantas ir tiktų. Bet čia turbūt labiau šaržuojant situaciją.

Kol kas jų įgūdžiai ir kvalifikacija matyt nėra tokio aukšto lygio, kad jie taip lengvai integruotųsi į Lietuvos darbo rinką.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
P
Pijus
2021-08-19 18:19:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagarba Laurynui. Jokio politkorektiškumo , jokio tautų maišymosi .Šitas nuostatas labai palaikau
Atsakyti
0

R
ROKIS
2021-08-23 18:37:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
KAS TARNAVO SOVIETU ARMIJOJE ZINO KAS PER PUBLIKA YRA SITIE ZMONES,JOKIU BUDU JIE NEGALI LIKTI lIETUVOJE
Atsakyti
0

J
Jo
2021-08-23 19:41:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Saunuolis pagarba Laurynui. Sitie zmones yra didelis vargas, apsimesti jie moka visokiais nuosirdziais ir nuskriaustais. Bet tiesa yra kitokia. Tie zmones augo tokioi aplinkoi kur klesti vien suktybes ir apgavystes,taip pat nenoras dirbti ir gerai gyventi.Integracijos laikotarpiu jie isikuria bendruominese sustipreja, pradeda statyti meciates krikscioniu zemese, mergina musu moteris nuteikinedami pries mus pacius,naudoja igitas praktikas savo salyse pries europiecius.Prasideda vien tik reikalavimai, teismu dusinimai,net ir nuzudymai peliais kas pa's juos priimtina.Jeigu sitos tautos butu zmogiski kaip europieciai, ju salys klestetu ir nebutu tokios nesantaikos .Po neoficialios armijos isiverzimo islamistins rezimas isivyravo europoje labai stipriai ir matome dideles pasekmes vakaru ir siaures europoje, bet apie tai draudziama daug viesai kalbeti,nes ju teises gina konvensija ..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų