Kasčiūnas atsakė, kodėl Europos Sąjunga nesiima rimtesnių veiksmų Baltarusijos atžvilgiu

Baltarusijos režimo užgrobtas keleivinis lėktuvas ant kojų sukėlė visą Europą, tačiau dabartinių sankcijų nepakanka, teigė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Kodėl Europa nesiima rimtesnių veiksmų, jis atsakė TV3 žinių „Dienos komentare“, kurio metu jį kalbino žurnalistas Vladimiras Laučius.

Kaip jūs manote, ar iš tikrųjų iki šiol Europos Sąjunga nesuvokė, kad Lukašenka, Baltarusija ir Putinas nepaiso raudonų linijų, ar paprasčiausiai ji nenori gilesnio konflikto? Jiems nusispjauti, kol nėra rimto karinio konflikto? 

Nėra paslaptis, kad kai kurios Europos Sąjungos valstybės dažnai Rytų partnerystės šalis, Rytų Europos šalis mato kaip tam tikrą periferiją, už kurios stabilumą atsakinga Rusija. Dar vienas momentas, kuris gali kelti geopolitinių rizikų, yra tai, kad kai kurios Europos Sąjungos šalys gali traktuoti taip, kad geriau kalbėkimės su Maskva apie Baltarusijos ateitį.

Kad Putinas, kuris dabar yra dabartinio Baltarusijos režimo šeimininkas, neva tai galėtų būti savotišku tarpininku. Tai būtų rizika, nes mes atiduotume visus galios svertus į Maskvos rankas. 

Jūsų kolegos mūsų valdžios olimpe sako, kad reikėtų įtikinti Europos Sąjungą suaktyvinti 4 sankcijų paketą. Sakykite, kas yra tas 4 sankcijų paketas? Ar jis aprėpia sankcijas valstybinėms Baltarusijos įmonėms ir Lukašenkai su jo aplinka? 

Taip. Tame sankcijų pakete, apie tai ir kalba. To sankcijų paketo akivaizdžiai Baltarusijos režimas nenori. Tai būtų jau rimtas sprendimas. 

Kai svarstoma, kokias įmones įtraukti, kokius asmenis įtraukti, atsiranda Europos sąjungos valstybių, kuriose vienos ar kitos Baltarusijos įmonės turi kontraktus, tam tikrus nusistovėjusius ryšius, todėl dažnai tos pačios Europos sąjungos valstybės bando iš to sąrašo vieną ar kitą įmonę, asmenį ištraukti. 

Jei mes išvengsime tokios scenarijaus, tikrai 4 paketas būtų rimtas sprendimas. 

Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 


Rašyti komentarą...
C
Cha!
2021-05-24 18:08:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur Gabrieliuks, jei Kasčiūnas už jį dirba??? Ar jis prezidentūroj skiepus skaičiuoja?
Atsakyti
-15

O
Ona
2021-05-24 20:26:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuva visus politinius nusikaltelius prilaudzia ir negalvoja apie pasekmes
Juk del to ir ivyko incidentas.Rupinkites lietuviais o ne baltarusiais.Issiuskte Tixonovskaja ir bus ramu.Tegu vyksta i JA V
Atsakyti
-9

O
Ona
2021-05-24 20:30:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik neissilaužykim dantų.
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų