REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prisnigus ir pašalus pasipylė traumos. Slidžiuose keliuose ar gatvėse žmonės krinta, susižaloja. Stipriau spustelėjus šaltukui padaugėjo ir nušalusių galūnes. Tad ligoninėse apgultis.

Prisnigus ir pašalus pasipylė traumos. Slidžiuose keliuose ar gatvėse žmonės krinta, susižaloja. Stipriau spustelėjus šaltukui padaugėjo ir nušalusių galūnes. Tad ligoninėse apgultis.

REKLAMA

Panevėžietė Lina į Panevėžio ligoninę atskubėjo dėl kojos traumos. „Slystelėjau ir viskas, užsilenkė kojytė į kitą pusę. Galvojau, kad timptelėjau, o, iš tikrųjų, pažiūriu, kad sutinus, ko gero, bus lūžis“, – pasakoja ji. 

Moters spėjimas pasitvirtino. Koją teko gipsuoti. Laukia ilgas gijimas. „Ko gero, guldys į ligoninę, nes yra išnyrimas ir lūžis čiurnos“, – sako moteris. 

Ir Lina – ne vienintelė nesėkmingai paslydusi – į Panevėžio ligoninės skubios  pagalbos skyrių plūsta traumuotų pacientų.

REKLAMA
REKLAMA

„Jaučiasi tas traumų padidėjimas, ypač per šį savaitgalį padaugėjo įvairių patempimų raiščių, kaulų lūžių, žaizdų, tai susiję su kritimais“, – teigia Panevėžio ligoninės skubiosios pagalbos skyriaus vedėjas Martynas Banys. 

REKLAMA

„Keliai slidūs, oro sąlygos, o kas gi daugiau“, – aiškina skubios pagalbos specialistė Regina. 

Nuo pat ryto traumuotųjų eilės ir Šiauliuose.

„Tos traumos sunkios, reikia gipsuoti, labai eilės didelės. Žmonėms tenka ilgai laukti“, – aiškina Šiaulių ligoninės bendrosios praktikos slaugytoja Laima Šimkauskienė. 

Štai Danguolė sulaukė savo eilės. Paaiškėjo, kad moters trauma rimtesnė, nei pati manė. Moteris slystėlėjusi pasirėmė ranka ir ši lūžo.

„Tai buvo šeštadienį, sekmadienį – nieko, ir pirštus judinu, bet kažkaip įsitikinti. Va, ir įsitikinau, yra, gipsas. Gerai, kad atsibusti nereikėjo, būtų buvę kaip anekdote. Ir gipsas mažiausiai 6 savaitėms“, – pasakoja šiaulietė. 

REKLAMA
REKLAMA

Ilgas gijimas laukia ir Birutės. „Griuvau ir vat susilaužiau ranką“, – teigia ji. 

Riešo, peties ar kojų lūžiai – vienos pagrindinių žiemos traumų. Žmonės, anot medikų, skuba, slysta, krenta.

„Aš ir pati šiandien čiut nevirtau eidama. Tikėjausi, kad bus nemažai, patikrinau beeidama. Nebemoka vaikščiot, kai pasninga, pašąla, tai tuoj pat ir tų traumų. Aišku, ir avarijų daugiau, nes ir matomumas blogesnis ir tas slidumas“, – sako traumatologė ortopedė Jūratė Kučinskienė. 

Tad dirba medikai išsijuosę. Kol ligoninėje gipsuojamos  ar tvarstomos traumuotos  galūnės, greitosios medikai skuba į naujus iškvietimus. Ligoninėse jau gydomi ir apšalėliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jau vakar trys buvo, dar nebuvo tokių didelių šalčių, bet šią savaitę jau prognozuoja paspausti, tai taip, kad bus“, – sako gydytoja. 

Žiema į Lietuvą atkeliavo su trenksmu. Artimiausiomis dienomis prognozuojamas šaltukas iki -19. Eismo sąlygos pastarosiomis dienomis sudėtingos kone visoje Lietuvoje ir važiuotiems, ir pėstiems. Prižiūrintieji teritorijas teisinasi, kada trūksta darbo jėgos.

„Meta darbus vidury dienos ir išeina, o plotas lieka nevalomas. Vieni skambina, skundžias, kodėl nevalyta, kiti viską palikę išeina. Situacija labai įtempta. Reikia suprast, kad ir žiemos sezonas, kai čia buvo tas snygis ypač stiprus, nukasi sniegą, o už valandos nebesimato, kad ten nuvalyta“, – pasakoja Panevėžio miesto tvarkymo skyriaus vadovas Sigitas Vainauskas. 

Teigiama, kad didžiausias dėmesys skiriamas pagrindinėms miestų gatvėms, šaligatviams, aikštėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų