Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskutinė prieš rinkimus Seimo sesija prasidėjo tradiciniais parlamentarų ginčais ir net premjero įsižeidimu dėl patyčių Seimo salėje. Nepaisant to, parlamentas priėmė dar vieną rezoliuciją dėl sukrėčiančių Baltarusijos įvykių. Visi salėje buvę balsavo už, tik Seimo pastate buvę Lenkų rinkimų akcijos nariai balsavime nepasirodė – jie nusprendė surengti puotą parlamente esančios frakcijos patalpose.

Paskutinė prieš rinkimus Seimo sesija prasidėjo tradiciniais parlamentarų ginčais ir net premjero įsižeidimu dėl patyčių Seimo salėje. Nepaisant to, parlamentas priėmė dar vieną rezoliuciją dėl sukrėčiančių Baltarusijos įvykių. Visi salėje buvę balsavo už, tik Seimo pastate buvę Lenkų rinkimų akcijos nariai balsavime nepasirodė – jie nusprendė surengti puotą parlamente esančios frakcijos patalpose.

REKLAMA

Paskutinė prieš jau po mėnesio vyksiančius Seimo rinkimus rudens sesija žada būti politiškai audringa. Tautiškoje giesmėje minima vienybė tarp parlamentarų išsilaikė tik iki paskutinių himno natų ir sveikinant gimtadienį atšventusius kolegas.

Kol vieni parlamentarai skuba džiaugtis gautomis gėlėmis, į tribūną kalbą sakyti stoja premjeras Saulius Skvernelis. Nors prieš keletą metų jis pats Seime prašė užkišti burną Remigijui Žemaitaičiui, šiandien jis prakalbo apie pakantumą bei toleranciją ir piktinosi opozicijos replikomis.

REKLAMA

„Gaila, aišku, kad per ketverius metus mes neišmokome bent jau šiek tiek pakantumo ir tolerancijos. Ir vėl tenka girdėti iš kolegų replikas: ką čia nusišneki? Tai vat nereikia nusišnekėti. Rodo jūsų kultūrą, jūsų politinę toleranciją“, – sako Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. 

Tačiau net ir pratęsus kalbą apie praėjusius bei būsimus įvykius šalyje, Skvernelio mintys mažai ką sudomina. Vieni suranda įdomesnių pokalbio temų, kiti renka  parašus, o štai Bronius Bradauskas domėjosi nekilnojamuoju turtu. Ir tik atėjus balsavimui daugelis suskumba atlikti savo pareigą.

REKLAMA
REKLAMA

Tvirtinant rudens sesijos darbų programą daugiausia kibirkščių skraidė dėl būsimo biudžeto, nors nepastebėtos liko ir ambicijos dėl naujų įstatymų kiekio. Per 25 posėdžius Parlamentarai ketina priimti maždaug puspenkto šimto teisės aktų – daugiau nei po 20 kiekviename posėdyje, tuo pačiu kiekvienas tikėsis ir gražiai pasirodyti prieš rinkimus.

„Naujų projektų pradėjimas arba naujų reformų pradėjimas, aš nemanau, kad tai yra išmintinga likus labai nedideliam laikui iki rinkimų“, – pasakoja opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis.

„Norėčiau būt optimistas, bet, matyt, nelabai bus produktyvi, bet nepaisant to, yra pateikta darbų programa ir vienareikšmiškai svarbiausias darbas yra 21 metų valstybės biudžetas“, – teigia S. Skvernelis.

Be rudens darbų programos Seimas šiandien apsisprendė tik dėl dar vienos rezoliucijos, reaguojant į įvykius Baltarusijoje. Joje Sviatlana Cichanouskaja įvardijama, kaip išrinkta baltarusių tautos lyderė, o kitos šalys raginamos taikyti sankcijas ir Rusijai.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes suteikėme, galima sakyti, įgalinome Sviatlaną kalbėt Baltarusijos tautos vardu ir šauktis tarptautinės bendruomenės pagalbos, paramos. Nes jai šiuo metu skambina pasaulio lyderiai“, – kalbėjo rezoliucijos autorius Žygimantas Pavilionis.

„Ar taip pat mato mūsų sąjungininkai, nesu visai tikras. Kai kurie net linkę Baltarusiją parduoti. Neskubėkit, nekelkit įtampos, gal jūsų tironas ir satrapas pagerins Konstituciją, o Minske taip ir nesuskambės visiems suprantamas lietuviškas šūkis „OMON von!”, – sako Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.

Seimas dėl rezoliucijos balsavo vienbalsiai – 91 už, niekas nesusilaikė ir nebalsavo prieš. Tačiau nors ir buvo parlamente, balsavime nedalyvavo Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos nariai. Jie tuo metu frakcijos patalpose surengė puotą.

„Pranešimas bus žiniasklaidai paskui. Ne, dabar neaiškinsim. Todėl, kad mes nekviečiam dabar, pas mus sesijos pradžia, posėdis pas mus“, – teisinosi Lenkų rinkimo akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė Vanda Kravčionok.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš dabar prisijungiau, aš buvau ministerijoje, pasirašyt turėjau įsakymus“, – pasakoja vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Seimo nariai mieliau kalba apie vaišių stalą nei apie motyvus, kodėl nedalyvavo rezoliucijos priėmime.

„Man, tai žuvis skaniausia, visą gyvenimą žuvis skaniausia. Pažiūrėkit. O, kokia daili. Daili, bet skanu kaip“, – teigia Lenkų rinkimo akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos narys Michal Mackevič.

„Mes švenčiam visų, kurie buvo gimtadieniai, sesijos pradžią švenčiam, tradiciškai kiekvienais, kiekvieną sesiją“, – kalbėjo V. Kravčionok.

Vėliau pranešime Valdemaras Tomaševskis išdėstė, esą tokios Seimo rezoliucijos yra politinių dividendų ieškojimas, o santykiuose su kaimynais reikia vykdyti lankstesnę politiką. Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga jau anksčiau sulaukė kritikos dėl pasisakymų apie įvykius Baltarusijoje.

Zbignevas Jedinskis teigė, kad baltarusių pareigūnai vaikydami protestuotojus gina šalies Konstituciją, o Valdemaras Tomaševskis buvo sukritikavęs Liną Linkevičių, kad esą dėl jo kategoriškumo gali būti užkirstas kelias dvišaliam dialogui.

REKLAMA
REKLAMA

„Jie ne lenkai, jie rusai. Ir rusai blogiausia to žodžio prasme. Jie Kremliaus atstovai, tai aiškiai rodo“, – sako rezoliucijos autorius Žygimantas Pavilionis.

Į Seimo ketvirtadien5 priimtą rezoliuciją sureagavo ir Rusijos Dūmos Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis – anot jo, tai yra kišimasis į suverenios valstybės reikalus, o Lietuvos parlamentarai kalba Baltarusijos tautos vardu, nors tokios teisės jiems niekas nedavė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų