Skvernelis: laukia sunkus laikotarpis po rinkimų

Premjeras Saulius Skvernelis tikino, kad svarbiausias naujosios Seimo sesijos darbas – 2021 m. biudžetas. Visgi, Vyriausybės vadovo nuomone, paskutiniai šios kadencijos Seimo mėnesiai neturėtų būti itin produktyvūs.

„Sesija iš esmės yra eilinė, bet paskutinė. Visi puikiai suvokia, reikia būti optimistu, bet ji nebus labai produktyvi. Tačiau nepaisant to, yra pateikta darbų programa. Vienareikšmiškai svarbiausias darbas – 2021 m. valstybės biudžetas“, – kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis.

Pasak S. Skvernelio, naujasis biudžetas bus „saugus, atsakingas ir socialiai orientuotas“. Premjero teigimu, nemažai pateikta ir įstatymo projektų, susijusių su švietimo, sveikatos apsaugos, socialinėmis pertvarkomis, Vyriausybės vadovas patvirtino, kad pensijos bus toliau indeksuojamos.

„Tikrai norint ir per tą mėnesį, bus dar mėnuo po rinkimų, galima padaryti tuos darbus, kurie yra prasmingi, likę nuo praeitų sesijų. Aišku, galima nieko nepadaryti, galima tik politikavimu užsiimti“, – sakė premjeras.

Šios Vyriausybės parengtą biudžetą tvirtins jau kitos kadencijos Seimas, tačiau, S. Skvernelio nuomone, jo ministrų kabineto parengtą biudžeto projektas turėtų būti patvirtintas, tačiau neatmeta, kad kita parlamentarų karta gali įvesti savų korekcijų.

„Laukia sunkus laikotarpis po rinkimų, kam teks žmonių atsakomybė, ar tęsti darbus, ar galbūt kažkam pradėti. Tai nebus lengvas laikas“, – svarstė S. Skvernelis.

Seimas pradeda paskutinę savo kadencijos sesiją

Dvyliktasis Seimas ketvirtadienį renkasi į paskutinę savo kadencijos sesiją.

Šis parlamentas rudens sesiją pradės, o ją baigs jau naujasis Seimas, išrinktas per spalį vyksiančius rinkimus.

Per pirmąjį posėdį bus pristatyta sesijos programa, joje, be lydinčiųjų, įrašyti 540 teisės aktų projektai.

Į parlamentarus taip pat kreipsis su oficialiu vizitu Lietuvoje viešintis Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Dmytro Razumkovas.

Pagrindinis Seimo rudens sesijos darbas tradiciškai būna kitų metų biudžeto patvirtinimas. Šiam Seimui bus pateikti 2021-ųjų valstybės ir savivaldybių, Valstybinio socialinio draudimo fondo ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų projektai, bet galutinius sprendimus priims jau naujos kadencijos parlamentarai.

REKLAMA

Sesijos metu taip pat bus pristatyti Vyriausybės narių informaciniai pranešimai apie koronaviruso (COVID-19) padarinių mažinimą, priimtų teisės aktų įgyvendinimą.

Rudens sesijos metu numatoma surengti 25 posėdžius.

Seime ketvirtadienį taip pat planuojamas Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio minėjimas. 

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarams, Aukščiausiosios Tarybos deputatams bus įteikta Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui sukurta Seimo dovana – stiklo menininko Remigijaus Kriuko darbas.

Šių metų kovo 11 dieną suėjo 30 metų, kai atkurta Lietuvos nepriklausomybė, tačiau iškilmingas minėjimas buvo nukeltas dėl koronaviruso pandemijos.

1990 metų kovo 11 dieną Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas paskelbė atstatantis nepriklausomą Lietuvos valstybę.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-09-10 10:09:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas tave isriks.
Dabartiniai zmoniu kankintojai bus ismesti i m*slo kruva (geriausiu atveju) arba pasodinti.
Atsakyti
-6

T
Tuzas
2020-09-10 12:21:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriau valdys ateiviai....
Atsakyti
-1

A
Aaaa....
2020-09-10 15:31:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pabuciuok jam i sikna
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų