tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialiniuose tinkluose ėmė plisti vaizdo įrašas, kuriame afganistanietė mergina maldauja JAV karių pagalbos.

Socialiniuose tinkluose ėmė plisti vaizdo įrašas, kuriame afganistanietė mergina maldauja JAV karių pagalbos.

REKLAMA

Manoma, kad vaizdo įrašas nufilmuotas Kabulo oro uoste. Jame matyti, kaip už tvoros stovinti mergina verkia ir nesavu balsu maldauja JAV karių pagalbos, kad ji būtų įleista į oro uostą ir turėtų galimybę pabėgti nuo Talibano režimo.

„Padėkite. Maldauju, padėkite. Talibanas ateina manęs“, – vaizdo įraše šaukia mergina.

Šis įrašas socialiniame tinkle „TikTok“ buvo peržiūrėtas beveik 2 milijonus kartų, toliau ėmė plisti ir kituose socialiniuose tinkluose. 

Savo akimis vaizdelį galite pamatyti čia:

@mehre_to

##افغانستان ##foryou

♬ original sound - Mehran Hashimi

Primename, kad Talibanas antradienį per savo pirmą spaudos konferenciją po valdžios Afganistane užgrobimo pažadėjo nesiekti keršto prieš oponentus šalyje, o Jungtinės Valstijos paskelbė, kad reikalaus talibų tesėti pažadus gerbti žmogaus teises.

REKLAMA

Talibano antradienio pareiškimai buvo padaryti sugrįžus į Afganistaną vienam judėjimo įkūrėjų mulai Abdul Ghani Baradarui. Jo parvykimas vainikavo stulbinamą Talibano sugrįžimą į valdžią po nušalinimo prieš beveik 20 metų per JAV vadovautą invaziją.

REKLAMA

Praėjus kelioms dienoms po to, kai kovotojai užgrobė valdžią šalyje, sostinėje Kabule atsidarė kai kurios parduotuvės, o Talibanas nurodė vyriausybės darbuotojams sugrįžti į darbą. Vis dėlto gyventojai reagavo atsargiai, gatvėse rodėsi labai nedaug moterų.

Dešimtys tūkstančių žmonių bando pabėgti iš šalies nuo prognozuojamo griežto islamistų valdymo ar baimindamiesi tiesioginio keršto už pastaruosius du dešimtmečius valdžiusios Vakarų remtos vyriausybės palaikymą.

REKLAMA

Tačiau Talibano atstovas Zabihullah Mujahidas reporteriams pasakė, kad naujasis režimas „teigiamai skirsis“ nuo talibų valdžios 1996–2001 metais, kuomet buvo vykdomos mirties bausmės užmėtant akmenimis, o moterims buvo draudžiama dirbti kontaktuojant su vyrais.

Paklaustas, kuo dabartinis Talibano judėjimas skiriasi nuo islamistų režimo, nuversto prieš 20 metų, atstovas atsakė: „Jeigu šis klausimas dėl ideologijos ir tikėjimo – tuomet jokio skirtumo nėra... Tačiau jeigu vertiname jį pagal patirtį, brandą ir įžvalgą – neabejotina, kad esama daug skirtumų.“

Plačiau apie padėtį Afganistane žiūrėkite TV3 žinių reportaže:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų