Arizonos ugniagesių gelbėtojų kapitonas Kevinas demonstruoja naujos neperšaunamos liemenės atsparumą.
„Šie du šiūviai būtų pervėrę mano širdį. Šie, esantys dešinėje, būtų sužeidę mano dešinį plautį“, – pasakoja ugniagesių gelbėtojų kapitonas Kevinas Goodmanas.
Tai – naujausias jo įmonės, parduodančios įvairiausius apsaugos daiktus, kūrinys. Iš pirmo žvilgsnio nieko neišsiskirianti neperšaunama liemenė kuo puikiausiai telpa į moksleivio kuprinę. Pats keturis vaikus auginantis vyras tikina, kad dirba tam, jog mokykloje nežūtų nei vienas vaikas, siūlo jiems į mokyklą eiti su neperšaunama liemene.
Esą apsaugoti juos – būtina, ypač stringant Jungtinių Valstijų ginklų kontrolės įstatymų sugriežtinimams. Vaikų saugumas mokykloje tapo itin opia tema po pastarojo išpuolio vienoje Teksaso mokykloje – per jį šaulys nužudė 19 vaikų ir 2 mokytojus. Tai – kruviniausios šaudynės Jungtinėse Valstijose per pastarąjį dešimtmetį.
„Norėjau sukurti neperšaunamą, itin lengvą, visur telpančią liemenę. Ją galima užsidėti nelaimės atveju, palikti savo krepšį ir tiesiog bėgti, slėptis, o liemenė apsaugos“, – aiškina K. Goodmanas.
Tad dabar jis keliauja po Arizoną ir rodo tėvams savo neperšaunamų liemenių reklaminį filmuką – vis tik, net po kruvinų susišaudymų ne visos mamos mato būtinybę tokiai apsaugos priemonei.
„Nesvarbu, kur vaikai yra – mokykloje ar kitoje viešoje vietoje, vis tiek manau, kad dabar jiems tokio dalyko reikia“, – kalba dviejų vaikų mama Marina Thomas.
„Manau, kad liemenė nereikalinga. Vaikas vis tiek turi bėgti. Ypač, kai reikia išsisukti, nes šaulys taikosi į galvą“, – sako mama Neisha Cummings.
Vien per šiuos metus Jungtinės Valstijose įvyko 239 masinės šaudynės.