Jaudulys pakišo koją – dėl per aukšto spaudimo Romaldas dar pusmečiui neteko progos praregėti

Romaldas be savo žmonos Nijolės pagalbos negali atlikti net paprasčiausių darbų – vyras beveik nemato. Ilgai laukęs suplanuotos akių operacijos ir galimybės vėl aiškiai matyti, vyras vėl gyvena laukime. Dėl operacijos dieną ištikusio jaudulio Romaldui pakilo kraujo spaudimas ir jis išgirdo liūdną žinią – operacija nukeliama dar pusmečiui.

Laidoje „Prieš srovę“ Romaldas pasakojo, kad regėjimas jam sutriko prieš dvejus metus. Vieną rytą vyras atsibudo nieko nebematydamas viena akimi, buvo nustatyta tos akies glaukoma. O prieš pusmetį sustreikavo, rūku užsidengė ir dar mačiusi Romaldo akis. Tuomet jis išgirdo dar vieną diagnozę – kataraktą. Vyrui buvo paskirta operacija.

„Atsirado viltis, didelė viltis. Žinokit, kaip jis sakė: o Dieve, penki mėnesiai. Mes skaičiavom mėnesius, savaites“, – graudinosi Romaldo žmona Nijolė.

Beveik pusmetį laukęs akies kataraktos operacijos, vyras atvyko į Santaros klinikas ir išgirdo, kad operuojamas nebus, o sugrįžti operacijai gali tik po dar vieno pusmečio.

„Sesutė nuvedė jį į kabinetą, ten pamatavo spaudimą ir ji man atėjusi sako: jo spaudimas 160, jis per aukštas“, – pasakojo Nijolė.

Problemų su kraujo spaudimu Romaldas niekada neturėjo. Vyras tikino, kad ligoninėje jis pakilo dėl elementaraus jaudulio, kuris dar labiau sukilo, kai buvo apibartas gydytojos dėl esą neteisingai dėvimos kaukės.

„Kai daktarė pasodino mane prie aparato, pradėjo tą kaukę man reguliuot, kad tu negerai kaukę laikai, užspausk prie nosies vielutes, čia daugiau pataisyk, kad nosį dengtų. Aš, atrodo, jau labai teisingai stengiausi, bet jai vis netikdavo. Tai blogai smakrą padėjai, tai blogai kaktą prispaudęs prie to aparato. Mane ten ir į kairę, ir į dešinę, tai į apačią pažiūrėk, tai į viršų pažiūrėk. Taip ji mane kankino ant to aparato, ji labai savotiška, griežta. Tai aš dar labiau susijaudinau, pas mane gavosi spaudimas 210, net nustebau“, – apie jam spaudimą sukėlusį vizitą pas gydytoją pasakojo Romaldas.

REKLAMA

Laidos „Prieš srovę“ žurnalistė Audrė Kudabienė susisiekė su Santaros akių ligų centro vadovu Rimvydu Ašokliu, kuris tikino, kad Santaros klinikų sistemoje jokių įrašų apie Romaldą nėra, todėl ir žinoti, ar jis turi ilgalaikių problemų su kraujo spaudimu ar neturi, medikai negalėjo.

„Aš suprantu, kad šitas atvejis yra individualus ir tokių yra ne vienas. Taip, jis atstovėjo eilę, jis atvyko. <...> Mes šitą paciento klausimą išspręsime palankiai ir pasistengsime padaryti viską, kad užtikrintume jo saugumą operacijos metu“, – sakė R. Ašoklis ir pažadėjo, kad Romaldui dar pusmetį laukti nebereikės.

Daugiau istorijos detalių žiūrėkite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 19:30 per TV3 televiziją

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Prieš srovę“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų