Kokia situacija dabar yra Ukrainoje, kai JAV Senatas nepalaikė sprendimo remti šalį finansiškai?
Jei koncentruojamės tik ties dabartiniais įvykiais ir tikime Holivudo filmais, kad kas nors atvyks, išgelbės ir vienai ar kitai valstybei bus puiku, tai reikia kur kas realiau įvertinti bendrą situaciją ir suprasti, kas vyksta.
Matote, Ukrainos įsiskolinimas dabar yra 100 proc. BVP – 50 proc. BVP keliauja kariniams reikalams, karui, yra ir socialinis sektorius, mokyklos, komunalinės paslaugos ir panašūs dalykai.
Biudžeto deficitas per metus yra 43 mlrd. Jeigu nebus, kas padengs tą deficitą, Ukraina karinio komunizmo sąlygomis gal ir galėtų kariauti – kada yra įvedamos maisto kortelės ir panašūs dalykai, bet realybėje reiškia, kad jei ji negauna paramos, ji kaip valstybė bankrutuoja.
Kas bus, jei JAV ir Europa neduos Ukrainai paramos?
Karo metu paprastai yra 4 pergalių arba pralaimėjimų lygiai: strateginis, politinis, operacinis ir taktinis. Ukraina per 2 metus pasiekė taktinį ir operacinį laimėjimą, turėjo politinį laimėjimą, nes išsaugojo savo nepriklausomybę 2022 m. O strateginiame lygmenyje – rimtos problemos. 2023–2024 viskas gali baigtis Putino politine ir strategine pergale.
Jei Ukraina vis dėlto palūš visose šiose kovose. O jai be išorės pagalbos tikrai nepavyks atsilaikyti, jau nekalbant apie bandymus atkovoti tas teritorijas, kurias ji siekia atkovoti.
Ar pagrindinis JAV tikslas dabar yra ne tiek Ukrainos pergalė, kiek kad Rusija nepralaimėtų ir nesubyrėtų branduolinė valstybė?
Kad Rusija pralaimėtų reikia dėti tiek pat pinigų, kiek Rusija deda į šį karą. Tai mažų mažiausiai visas biudžetas, visos karinės operacijos kainuoja 150–160 mlrd.
Mano klausimas – kas daugiau deda šiame statyme, šioje kovoje? Jei nėra, kas pastato 160 mlrd., tai kaip galima laimėti ?
Aišku, būna netikėtumų, kai karai pralaimimi dėl atsitiktinumų, bet, jei bandome prognozuoti, kokie įvykiai seka po to, kai Ukraina negaus 43 mlrd., būtinų palaikyti valstybės gyvybingumą, tai veiksmai ir rezultatai yra prognozuotini.
Kas toliau?
Toliau – moralinis smūgis, Vakarų diskreditacija, sąjungininkų nepasitikėjimas. Tokių kaip Vengrija ar Slovakija valstybių dar padaugės, nes rinkėjai pradės klausti elementarių klausimų – kokiais holivudiniais filmais mus šėrėte ir ką jūs mums čia pasakojote apie 5-ąjį straipsnį?
Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše interviu pradžioje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!