Galingas snygis sujaukė gyvenimą: kaimuose žmonės ieškojo traktorininkų

Per šalį slenkantis galingas snygis sujaukė gyvenimą dešimtims tūkstančių žmonių, kai kuriems verslams. Dar ir šiandien ryte daug kas plušo atkasinėdami takelius, automobilius, kaimiškose gyvenvietėse visi suskubo prašyti traktorininkų pagalbos.

Gausaus sniego pridarytus nuostolius šimtais tūkstančių jau skaičiuoja ir draudikai, o Vilniuje dėl sniego subliuško futbolo maniežo kupolas, kuriame dar vakar treniravosi šalies čempionai. Nepaisant to, dalis gyventojų džiaugiasi tokia žiema ir papildomomis treniruotėmis mojuojant kastuvais, tačiau šie pastarosiomis dienomis tapo tikrų tikriausia deficitine preke.

Vakar dieną gausiam snygiui pradėjus rodyti savo jėgą, Vilniaus Vingio parkas pavakarę tapo tarsi mūšio laukas. Neatlaikęs sniego spaudimo, virsdamas medis parbloškė ir sužalojo parke bėgiojusį vyrą. Jam buvo stipriai prakirsta galva, jį išsivežė medikai.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Užsnigtas kaimo kelias

Bėgiojantis kitas vyriškis vos išvengė panašaus likimo. Lūžtanti šaka krito vos per kelis metrus nuo jo: „Antrą kilometrą bėgu, bet velniškai pavojinga. Apsisuksiu, ir bėgsiu atgal greičiausiai, nes vaizdas, kaip po apokalipsės. Nu pora metrų, realiai. Trūko.“

Mažesnio intensyvumo, per miškingas vietoves besidriekiantys keliai naktį priminė filmų apie gamtos stichijas vaizdus, medžiai linko ir krito tiesiog ant kelių.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Skaitytojas šokiruotas: per naktį užpustė namą

Vilniaus Mokslininkų gatvėje nakties dangų nušvietė nutraukti elektros laidai. Juos nutraukė sniego svorio neatlaikęs ir užvirtęs medis, o laidams nutrūkus, elektros energijos iškrova sukėlė ryškų švytėjimą.

Sniegas sutrikdė ir gyventojų elektros tiekimą. Be elektros namuose liko ir TV3 žinių vedėjas Rokas Petkevičius:

„Naktį dingo elektros energija, dingo jinai kelis kartus ir gan ilgai jos nebuvo, padėjo tiktai kapų žvakės, kurias radau namuose.“

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Donatos ir Ervino iš sniego nulipdytas Ferrari

O šiandien ryte žmonės pradėjo ne tik skaičiuoti nuostolius, bet ir ieškoti kelių vedančių į ir iš namų. Dzūkijoje pripustė beveik iki bambos. 

Sudėtingos sąlygos ir Marijampolės apskrityje. Vienas intensyviausių šalies kelių „Via Baltica“ dėl gausaus sniego gerokai sulėtėjo, nusidriekė sunkvežimių kolona. O išsukus iš pagrindinių kelių, gyventojai klimpo pusnyse. 

REKLAMA

Panevėžio rajone automobiliai slydo nuo kelio. Kai kurių žmonių siuntos, akivaizdu, vėluos, mat siuntų kurjeriui važiuojant nuo Krekenavos link Panevėžio, ties Upytės kaimu automobilis tapo nevaldomas, išlėkė į priešpriešinę juostą ir nulėkė nuo kelio.

Virto medžiai, lūžo stogai

Vilniaus Vingio parkas šiandien atrodo, kaip po geros praūžusios audros. Daug nukritusių šakų, bei medžių, ir nepaisant vakarykštės nelaimės, žmonės čia vis tiek keliauja, o kai kurie bėgioja su ausinukais ausyse.

Gausus sniego kiekis pridarė žalos ir infrastruktūra nelepinamam šalies futbolui. Dar vakar čia buvo futbolo maniežas su dideliu dengtu kupolu, tačiau naktį jam subliūškus, matome, kad dabar į maniežą tai nelabai panašu ir treniruotis futbolininkai kurį laiką čia tikrai negalės.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nelaimės vieta Vingio parke

„Kaip bebūtų tai uždara yra patalpa, tai taip na nebuvo visiškai taip jauku ir ramu, bet baigėsi treniruotė, išėjom. Aišku, ryte kada pamačiau tą informaciją, tai taip šiek tiek toks virpuliukas viduje buvo“, – pasakoja futbolo treneris Žydrūnas Grudzinskas.

Analogiškas futbolo maniežas Karoliniškėse, tačiau valdomas privatininkų, kol kas stovi sveikas – dar vakar jo valdytojai kvietė žmones į talką, nukasė sniegą nuo jo. O Vilniaus savivaldybės valdomas maniežas 3-ią nakties subliuško.

„Neatlaikė konstrukcija sniego susiformavusios kišenės, tiksliais dar priežastis dar aiškinamės, bet panašu, kad neatlaikė sniego kiekio ir plyšo ties vidurio visa plastmasinė konstrukcija ir dėl to visas maniežas ir subliuško“, – teigia Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Kaune ugniagesiai saugodami žmones nuo virstančių medžių susidūrė ir su medžius saugančiomis taisyklėmis. Ir viskas dėl kadagio: „Kreipiausi į gaisrininkus, jie pasakė, kad čia saugomas medis, dar tokių cirkų neteko girdėti, kaip saugomas medis, sakau jūs čia jį ir paliksite taip?“

„Tokia informacija gyventojų pateikta, buvo susisiekta su aplinkosaugininkais, aplinkosaugos vyr. specialistui paaiškinom situaciją ir buvo duotas leidimas pašalinti tą medį, kadangi kėlė pavojų žmonėms ir žmonių transportui“, – kalbėjo Ugniagesys gelbėtojas Erikas Baltrimavičius.

REKLAMA

Jei rajonų gyvenvietėse žmonėms teko atsikasti kelius, tai miestiečiams teko atsikasinėti automobilius. Kai kur tai atrodė panašu į kaimynų talką.

Bet iškritus sniegui, atsirado ir dar viena problema. Kastuvai ir automobilių valymo šluotelės bei gremžtukai tapo deficitu. Vien „Maximoje“ kastuvų nupirkta net 37 kartus daugiau, nei pernai tuo pačiu metu.

„Iš principo visos sniego valymo priemonės yra išparduotos ir šiuo metu tiktai pavienėse parduotuvėse prekiaujame likučiais, kalbamės su tiekėjais dėl šių prekių papildymo, tačiau šiuo metu visoje rinkoje sniego valymo priemonių yra didžiulis trūkumas“, – sako „Maxima“ atstovas Tomas Bašarovas.

Darbo netrūko ir šiandien

Plušėjo ir ugniagesiai gelbėtojai. Jie naktį 500 kartų važiavo šalinti lūžusių medžių, darbo netrūko ir šiandien.

„Krūvis pakankamai didelis, iš tikro, ir tai kiek aš pats girdžiu mūsų etery radijo ryšio, tai faktiškai labai trumpos pertraukos, pastoviai yra iškvietimai“, – pasakoja Ugniagesių atstovas Gediminas Šukšta.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kauną užklupo tikra sniego pūga

Draudikai sako per vakar ir šiandien sulaukę šimtų pranešimų apie gyventojų patirtus nuostolius.

„Ir vakar vakaro, ir šiandien ryte sulaukėme daugiau nei 100 klientų kreipinių, į Lietuvos draudimą, dėl pagadintų transporto priemonių, apgadintų pastatų stogų, dėl įvairaus turto, esančio kieme“, – teigia „Lietuvos draudimo“ atstovas Mantas Norkus.

„Krintančios šakos pagadino namus, langus, sienas, nemažai senesnių pastatų stogų neatlaikė sniego spaudimo, tačiau vis tik, daugiau pranešimų turim susijusių su transportu“, – kalbėjo BTA draudimo atstovas Andrius Ziukelis.

Anot meteorologų, didžiausi sniego kiekiai fiksuoti vidurnaktį, o trečiadienio rytą storiausia sniego paklotė fiksuota Širvintų rajone – 38 centimetrai. Nei stichinio, nei katastrofinio reiškinio rodiklis dar nesiekė. Šį vakarą sniegas iš dangaus dar kris rytinėje šalies dalyje, o jau rytoj sniegą išvys ir vakarinio šalies rajono, pajūrio gyventojai. Šią naktį temperatūra kai kur kris iki 11 laipsnių šalčio.

REKLAMA

„Krentant temperatūrai tikrai tas sniegas kietės, nes jis dabar yra šlapias, lipnus. Galima sniego senius lipdyti, o jau po šios nakties jis sušals ir tikrai daugelyje rajonų tikimasi, kad kelio dangos bus dar slidesnės“, – kalbėjo Sinoptikas Paulius Starkus.

Vilniuje sniegas „įsiveržė“ net į miesto autobusą, o  Panevėžio rajone žmonės karantiną ir gausų sniegą išnaudojo kūrybiškai – savo kieme nulipdė italų superautomobilio „Ferrari“ maketą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų