REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Elektrai rinkoje pingant, prezidentūra ir vyriausybė elektros tiekėjus ragina mažinti elektros kainas, kad gyventojai pagaliau pajustų rinkos liberalizavimo naudą. Nors ir vangiai, elektros tiekėjai priversti mažinti savo viršpelnius.

Elektrai rinkoje pingant, prezidentūra ir vyriausybė elektros tiekėjus ragina mažinti elektros kainas, kad gyventojai pagaliau pajustų rinkos liberalizavimo naudą. Nors ir vangiai, elektros tiekėjai priversti mažinti savo viršpelnius.

REKLAMA

Šiuo metu jie jau siūlo tokius planus, kurie leis vyriausybei net nebemokėti gyventojams kompensacijų. Tiesa, kad taip nutiktų, aktyvūs turi būti ir patys gyventojai – turi patys nutraukti senas brangias sutartis ir pasirašyti naujas.

Panevėžietis Jonas neištvėrė – neapsikentęs didžiulėmis elektros sąskaitomis, nusprendė nutraukti elektros sutartį ir išeina pas kitą tiekėją.

„Šimtais mokam, daug elektros sunaudojam, 1000 kilovatų. 43 centus, mano dvigubas tarifas“, – sako Jonas.

Panagrinėjęs naujausius elektros tiekėjų pasiūlymus, panevėžietis pasirinko tą, kuris šiuo metu siūlo mažiausią elektros kainą – mažesnę net už vyriausybės garantuojamus 28 centus už kilovatvalandę.

REKLAMA
REKLAMA

„Nesąmonės yra, ar galima taip plėšti nuo žmonių, visi priversti, patys elektros nepasigaminsim“, – kalba Jonas.

Tačiau kiti mūsų kalbinti panevėžiečiai nutraukti dabartines elektros pirkimo sutartis kol kas nedrįsta. Nors žmonės nori mažesnių sąskaitų, juos gąsdina nutraukimo procedūros ir galimos baudos:

REKLAMA

„Bijom, pakrutėti bijom. Nesąmonės gaunasi, kaip su „Perlu“ gavosi. Bankrutavo, nuėmė, tu pakartas gauniesi.“

„Vienur brangiau, kitur pigiau, o mes įpratę, seniai čia, neieškom kitur. Kaip bus, taip, bėgsi nuo meškos, užbėgsi ant vilko.“

„Mokėjom į knygutę – blogai buvo. Dabar dviem mokam. Imkit vienas ir dalinkitės babkes.“

Energetikos ekspertai pasigenda Vyriausybės ir Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos išaiškinimo gyventojams, kas vyksta elektros rinkoje ir paraginimo brangias elektros sutartis pasikeisti, kad taupytų ir savo, ir biudžeto lėšas, kurias Vyriausybė numatė elektros kompensacijoms.

REKLAMA
REKLAMA

„Vasarį turėsime įvairiausių netikėtumų, visuomenei reikia paaiškinti, ką rinktis, kurie planai geresni“, – teigia Energetikos agentūros direktorius Virgilijus Poderys.

„Turėtų sutartis, kurios kainuoja 40 ct/kWh, prašyti peržiūrėti, nors mokės 28 centus, bet jei 30 centų, tai kompensacija valstybės žymiai sumažėtų. Iš kur valstybės pinigai – tie patys mūsų pinigai. Neremkime tiekėjų, geriau pagalvokime apie šalies biudžetą“, – kalba energetikos ekspertas Vidmantas Jankauskas.

Prezidentūra taip pat ragina energetikos reguliavimo tarybą akylai stebėti elektros pardavėjus, kad šie sudarytų kuo palankesnes sąlygas gyventojams pasikeisti sutartis ir už elektrą mokėti mažiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kad valstybė padėtų namų ūkimas ir verslams susitvarkyti su iššūkiais dėl pabrangusių energetinių iššūkių“, – teigia prezidento patarėjas Jaroslav Neverovič.

Energetikos ministerija jau ragina elektros tiekėjus atpiginti elektros planus, o gyventojus nesnausti, mat vyriausybė kitą pusmetį svarsto pakeisti kompensavimo tvarką, tad kompensacijų gali sulaukti nebe visi.

„Galbūt taikyti skirtingas subsidijas socialiai pažeidžiamiems gyventojams, kitiems kitokias subsidijas, subsidijuoti tik tam tikrą vartojimo dalį“, – kalba energetikos viceministrė Inga Žilienė.

Gyventojams ir valstybės institucijoms pradėjus bruzdėti, elektros tiekėjai priversti mažinti elektros tarifus. Šią savaitę jau galima rasti fiksuotos kainos pasiūlymų, kur elektros kilovatvalandė kainuoja mažiau už 28 centus, tai yra žemiau vyriausybės kompensuojamo lygio.

REKLAMA

„Dėl kritusių kainų biržoje turime laisvumo, galime nuolaidą suteikti, kad klientai negautų didesnės sąskaitos nei gaudavo prieš tai“, – sako „Ignitis“ atstovas Andrius Kavaliauskas.

„Atėjo metas, kai vartotojai gali pasirinkti kainą, žemesnę už visuomeninio tiekimo, nereikalauja valstybės kompensacijos, valstybės finansus galime išnaudoti veiksmingiau“, – kalba „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga.

Tiesa, vartotojų teisių gynėjai perspėja būti budriems ir prieš nutraukiant elektros tiekimo sutartį įvertinti visas nutraukimo sąlygas, mat tiekėjai gali pareikalauti sumokėti baudas – susigrąžinti neva suteiktas nuolaidas.

kad pajustu, liberalizacijos nauda, cia is kokios pasakos, nuo kada privatininkas, kazka parduoda pigiau, negu valstybe ?
Tiesiog šalis-netikėtumas
Tegul susikisa tuos planus į vieną vietą, ruošia kitus mulkinimo planus, jie yra kuriami aferistų klano
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų