DIENOS PJŪVIS. Prabangių automobilių skandalas – ką sako patys verslininkai?

Dalis valstybės paramą pandemijai išgyventi gavusių verslininkų galėjo ją panaudoti prisipirkdami prabangių automobilių, sąrašuose – ir „Bentley“, „Maserati“ ar net „Lamborghini“. Dešimtis ir net šimtus tūkstančių kainuojančius automobilius įsigijo pusantro šimto paramą gavusių įmonių. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) tirs galimus piktnaudžiavimo atvejus. O ką apie tai sako patys verslininkai?

Apie tai – portalo tv3.lt aktualijų laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentu Danuku Arlausku ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininke Inga Ruginiene.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad kai kam per pandemiją teko palaidoti savo verslus, o kai kurių Lietuvos įmonių vadovai koronaviruso pandemijos metu dar ir pakėlė savo prestižo lygį įsigydami šimtus tūkstančių eurų kainuojančius gražuolius. Aiškėja, kad prabangius automobilius verslininkai įsigijo kaip tik tuomet, kai įmonės gavo valstybės paramą, skirtą nukentėjusiems nuo pandemijos verslams, tam, kad išsaugotų vietas darbuotojams.

„Nemoka „Sodros“ mokesčių, gauna subsidijas už prastovas, gauna paramą verslui, nusiperka prabangų sportinį automobilį, jį registruoja kaip krovininį automobilį tam, kad būtų susigrąžintas pridėtinės vertės mokestis. Ir dar kreipiasi papildomos paramos į valstybines institucijas, kad būtų kompensuojamos lizingo įmokos. Tai yra cinizmo absoliuti viršūnė“, – teigia Seimo narys Mykolas Majauskas.

Nuo pandemijos nukentėjusiems verslams valstybė skiria 150 milijonų eurų subsidijoms. Mokesčių inspekcijos duomenimis, 2020–2021 metais iš visų šalies subsidijas gavusių įmonių 148 tuo pat metu įsigijo brangesnius, kaip 50 tūkstančių eurų kainuojančius automobilius. O kai kurios iš jų net ir dar brangesnius.

Inspekcijos Teisės departamento direktorė Rasa Virvelienė sako: „Tame skaičiuje yra ir labai prabangių automobilių. Ir tokių automobilių yra 24. Tai „Bentley“, „Porsche“, „Audi Q7“, BMW prabangūs automobiliai.“

Tyrimą inicijavęs Seimo biudžeto ir finansų komitetas ir Valstybinė mokesčių inspekcija informaciją, kokios įmonės galimai gavusios subsidijas prisipirko automobilių, slėpė. Pavakarę įmonių sąrašą paviešinio portalas lrt.lt.

REKLAMA

Didžiausias darbo užmokesčio subsidijas gavusios įmonės įsigijusios automobilius štai šios: bendrovė „Headex“, užsiimanti įdarbinimo veikla, gavo 2,5 mln. eurų subsidijų. Bendrovė įsigijo automobilį „Porsche“.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Svarbiausios dienos naujienos, ekspertų ir politikų įžvalgos bei komentarai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – kiekvieną darbo dieną naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.


Rašyti komentarą...
p
pilietė
2021-05-31 14:44:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viskas teisėta,taip pasakytų politikai.Darbuotojams sumokam mes,mokesčių mokėtojai.O jiems ,verslininkams nepriklauso darbuotojų gerovė,nes reikia poršo ir daugiau.dabar skaitau ir stebiuosiu,kokie tie turčiai tušti,nemalonūs ir grobuonys mūsų sąskaita.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų