DIENOS PJŪVIS. Kainos auga kaip ant mielių – kas toliau sparčiausiai brangs?

Ekonomistai įspėja, kad kainų augimo piko dar nepasiekėme. Iki pat šių metų pabaigos ar kitų metų pradžios kainos augs. Tad kas brangs sparčiausiai?

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualijų laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su ekonomistais Mariumi Dubnikovu ir Žygimantu Mauricu.

Naujienų portalas tv3.lt anksčiau rašė, kad kainos labiausiai turėtų augti nekilnojamo turto (NT), statybų ar paslaugų sektoriuose ir jau dabar dalis pirkėjų susiduria su prekių trūkumu. Turto valdymo bendrovės „INVL Asset Management“ vyriausioji ekonomistė teigė, kad aukšta infliacija dar kurį laiką laikysis.

„Pasibaigus karantinui ir ribojimams žmonės dar labiau ims vartoti. Norės atsigriebti už praėjusį laikotarpį. Todėl tos paslaugos, kurios buvo apribotos – turizmo, apgyvendinimo, maitinimo paslaugų sektorius sulauks didelio dėmesio. Tai suteiks galimybę šiose srityje dirbantiems verslams didinti kainas, kad jie galėtų atsistoti ant kojų.

Taip pat stebime žaliavų brangimą. Brangsta metalai, tiek pramoniniai, teik spalvotieji. Taip pat brangsta maisto žaliavos. Susidaro prekių deficitas. Puslaidininkų krizė privertė stabdyti elektronikos, automobilių pramonės įmones. Kai plataus spektro prekių trūkumas susiduria su ekonomikos atsigavimu, prekių kainos auga“, – komentavo ekonomistė.

Ji pastebėjo, kad pandemijos metu rinkos išsibalansavo.

„Karantino laikotarpiu daug įmonių buvo pristabdžiusios savo veiklas. Todėl dabar susidarė trūkumas. Tačiau žmonės vartoti nenustojo. Priešingai – matome, kad sparčiai augo būstų poreikis. Todėl ėmė trūkti ir brangti platus spektras prekių ir paslaugų – nuo statybos iki baldų“, – sakė I. Genytė-Pikčienė.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Svarbiausios dienos naujienos, ekspertų ir politikų įžvalgos bei komentarai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – kiekvieną darbo dieną naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.


Rašyti komentarą...
R
Ramunas
2021-06-07 14:16:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegu sau turi tas brangias prekes, as buvau Lenkijoj pirkau daug led sviestuvu, rozeciu, jungikliu, laidu, galiu pasakyt viena kokios kainos ten buvo tokios ir liko, o stai led sviestuvas identiskas kaip ermitaze kainuoja 16 euru o as mokejau po 7 Lenkijoj. Taip kad susimastykit ar verta duot pralobt sitiems lodariams
Atsakyti
-3

N
Nesvarbu.
2021-06-07 13:47:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mes patis sukėlėm kainas pirkdami. Siuliciau kokius trys mėnesius nešvaistyti, pirkti kas būtina minimaliai, per karantina sėdėjom iskentejom, pinigai susitaupe. Juk prie lito taip nebuvo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų