DIENOS PJŪVIS. Ar koronavirusas jau nebekelia grėsmės?

Lietuvoje keletą savaičių sparčiai mažėja koronaviruso atvejų, o Neringos savivaldybė jau įžengė į žaliąją zoną – čia per dvi savaites nenustatytas nė vienas koronaviruso atvejis. Šią savaitę prasidėjusi masinė vakcinacija, šylantis oras ir krentanti užsikrėtimų kreivė leidžia kelti klausimą, ar kova su koronavirusu artėja link pabaigos ir ar šią vasarą bus diena, kai visoje šalyje nebus nustatytas nė vienas užsikrėtimo atvejis.

Apie koronaviruso situaciją šalyje, masinę vakciną, karantino režimą ir kitas su pandemija susijusias aktualijas naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gydyto epidemiologė Daiva Razmuvienė.

Per praėjusią parą šalyje nustatyti 365 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė 7 žmonės, penktadienį skelbia Statistikos departamentas.

Statistikos departamentas taip pat praneša, kad šiuo metu naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų – 226,9.

Iš viso nuo pandemijos pradžios buvo nustatyta 275 tūkst. 915 COVID-19 atvejai. Šiuo metu serga 7 tūkst. 720 asmenys. Pasveikusiųjų – 258 tūkst. 341.

Asmenų, kurių mirties liudijime pagrindinė mirties priežastis – koronavirusas – 4297 . Atvejų, kuomet asmenys mirė ne nuo koronaviruso, tačiau infekcija turėjo didelę reikšmę – 7446. Ne nuo koronavirusu mirusiųjų, bet juo sirgusių asmenų Lietuvoje – 8666.

Lietuvoje, prasidėjus vakcinacijai nuo koronaviruso, pirmąja skiepo doze jau paskiepyta 1 mln. 75 tūkst. 456 žmonės. Antrosios skiepo dozės jau sulaukė 638 tūkst. 908 asmenys.

Ligoninėse gydomi 644 COVID-19 pacientai, iš jų 76 – reanimacijoje

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 644 COVID-19 pacientai, 76 iš jų – reanimacijoje, penktadienį pranešė Statistikos departamentas.

REKLAMA

Palyginti su ankstesne diena, ligoninėse dėl koronaviruso gydomų pacientų skaičius sumažėjo nedaug – ketvirtadienį jis siekė 646.

Deguonis papildomai tiekiamas 519 ligonių, 44 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 72 žmonės.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 275 tūkst. 915 žmonių.

Pagal deklaruojamus duomenis, tebeserga 57 tūkst. 790 užsikrėtusiųjų, tačiau statistiškai skaičiuojama, kad sirgti turėtų 7720 asmenų.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 4297 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 8666 mirtys.

Lietuvoje pradedama masinė vakcinacija

Gyventojų vakcinacija nuo koronaviruso (COVID-19) pagal amžiaus grupes pirmadienį pasiekė galutinį etapą: prasidėjus masinei vakcinacijai registruotis skiepui kviečiami visi asmenys, sulaukę 16 metų.

Pilnametystės dar nesulaukę jaunuoliai gali būti skiepijami tik „Comirnaty“ vakcina, nes tai leidžia šios vakcinos registracijos sąlygos. „Moderna“, „Vaxzevria“ ir „Janssen“ vakcinos yra registruotos žmonių nuo 18 metų skiepijimui.

Gyventojai kviečiami registruotis vakcinacijai internetu www.koronastop.lt arba, jeigu nėra galimybės to padaryti, skambinti Karštosios linijos numeriu 1808. Šio ryto 6.00 val. duomenimis, šalies vakcinacijos centruose yra daugiau nei 44 tūkst. laisvų vakcinų, kuriomis gyventojai yra kviečiami skiepytis pirmąja doze.

Karantinas pratęstas iki liepos, jis dar švelnėja

Vyriausybė dar mėnesiui – iki birželio pabaigos – pratęsė ir nuo vasaros kiek sušvelnino karantiną. Nuspręsta leisti būriuotis didesnėms žmonių grupėms, taip pat pratęstas viešojo maitinimo įstaigų darbo laikas.

Nuspręsta, kad karantinas truks iki birželio 30 d. 24 val. 

„Keletas karantino režimo nuostatų patikslinimų. Visus pakeitimus darome vieningai nuo birželio 1 dienos“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

REKLAMA

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė džiaugiasi, kad pastarosiomis savaitėmis Lietuvoje mažėja sergamumas COVID-19 bei teigiamų testų dalis. Tai ir leidžia imtis švelnesnio karantino.

„Bet mes tebesame tamsiai raudonoje zonoje. Labai svarbu, kad ta tendencija niekur pakeliui nenukryptų. Jeigu situacija gerės sparčiai, turbūt antroje birželio mėnesį galėsime pasvarstyti, kad tai galbūt paskutinis karantino nutarimas“, – akcentavo premjerė.

Švelnesnis karantinas verslui ir gyventojams

Nuspręsta prailginti maitinimo įstaigų darbo laiką nuo 7 iki 24 val., kai užsakytas maistas ir gėrimai vartojami prie atvirose erdvėse esančių staliukų ir kai veikla vykdoma atvirose erdvėse. Taip pat leista veikti naktiniams klubams.

Lankytojai maitinimo įstaigų viduje nuo 7 iki 24 val. galės būti aptarnaujami tik su Galimybių pasu.

Patikslintos nuostatos dėl kaukių dėvėjimo atvirose erdvėse – vietoje 2 metrų atstumo nustatyta, kad kaukių galima nedėvėti, kai šalia nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius. Kaukės taip pat bus neprivalomos vaikams vaikų stovyklose

Nuspręsta privačiose ir viešose uždarose vietose asmenų kontaktus riboti iki 10 asmenų arba dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių narių, o atvirose vietose asmenų skaičiaus neriboti. 

Laidotuvėse uždarose erdvėse galės dalyvauti iki 50 asmenų. Kai kartu būna tik asmenys, turintys Galimybių pasą, jų skaičius neribojamas.

Daugiau apie tai skaitykite čia.


Rašyti komentarą...
K
Korone
2021-06-04 15:00:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senai jau niekas nepaiso tu jūsų skiedalu, žmonės jau ant tiek atbuke, nua gąsdinimų, kad dedasi tuas ansnukius, įbauginti, bet seip niekas nesisaugoja per daug
Atsakyti
0

T
Taip
2021-06-06 12:46:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Simonenka ruošė rudeniui ketvirtą banga tad per daug ne atsipalaiduokite ,,,,,
Atsakyti
0

T
Tomas
2021-06-07 21:52:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baigėsi europinės išmokos ir virusas slėpėsi .....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų