DIENOS PJŪVIS. Ar sulauksime karantino ir ketvirtosios bangos?

Praėjusią parą Lietuvoje fiskuotas Covid-19 atvejų šuolis – aptikti 86 nauji susirgimai. Vis dažniau kalbama apie ketvirtosios koronaviruso bangos pradžią ir neatmetama, kad dabar jau yra matomas Delta atmainos plitimas. Tad ar sulauksime karantino ir ketvirtosios bangos?

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualijų laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su premjerės patarėja Živile Gudlevičiene ir NVSC specialiste Greta Gargasiene.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad, pasak Vilniaus universiteto matematikos ir informatikos fakulteto daktaro Manto Puidos, dėl COVID-19 situacijos apsivertimo jau nebėra likę jokių abejonių.

„Naujų atvejų skaičiai taip šovė į viršų, kad efektyvų R (kiek vienas sergantis užkrečia kitų) galima vertinti esant tarp 1.4 ir 2.2. Tokių skaičių nematėme nuo tų laikų, kai nelabai patikimai duomenis rinko NVSC. (Tiesa vakarykštis incidentas su sutrikusiu duomenų tiekimu gali turėti įtakos dabar analizuojamiems skaičiams, tad analizę reiktų vertinti atsargiai). Tačiau, jei priimsime, kad skaičiai daugmaž teisingi ir R yra apie 2.2, tuomet po 30 dienų jau turėsime 1500 atvejų per dieną. Įdomu, kad mokslininkai vertina, jog Delta atimainos R0 yra apie 5.0, tuomet padauginus iš 50% imunizuotos populiacijos turėtume R=2.5“, – savo Facebook paskyroje rašė M. Puida.

Šie skaičiai yra netoli tų, kuriuos matome dabar, todėl neatmestina versija, jog šiuo metu yra matomas Delta atmainos plitimas.

„Įdomus faktas ir tas, kad Klaipėda įsiveržė į antrą vietą pagal absoliučius atvejų skaičius po Vilniaus, bet žinant, kad Klaipėdos pasiskiepijimo lygis vargiai siekia 37%, tai labai nestebina. Padidėjusi teigiamo testo tikimybė fiksuojama 20-29, 30-39 ir 80+ grupėse. Tad užleidus atvejų skaičiaus augimą dabar, po mėnesio galima turėti nemažai 80+ pacientų“, – rašė M. Puida.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Svarbiausios dienos naujienos, ekspertų ir politikų įžvalgos bei komentarai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – kiekvieną darbo dieną naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.


Rašyti komentarą...
J
Jūs
2021-07-13 13:06:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tešlagalviai,atrodo sulauksit riaušių,nes jau užpisot visus su savo melagystėm ir vagystėm,karantimais ir atbėgėliais.
Atsakyti
-4

O
Ona
2021-07-13 13:23:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel neskelbiat kiek nauju gamyklu atidaret.?kiek nauju vietu suteiket bedarbiams ?kiek sumazejo bedsrbiu?
Atsakyti
-1

t
taskas
2021-07-13 13:06:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laukit jus tik laukit suoliu, bangu, skrydziu ir visokiu kitokiu nesamoniu, nu bus, tai bus, ko cia keliat pirsla?Ko jus norit nuo to viruso, kad nepaliekat jo ramybeje, nu jau tokia baime sirgti mirti, kad baisiau buti negali, niekur nuo to nepabegsit, nepades niekas, o niekas ir bus kaip bus ir taskas.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų