DIENOS PJŪVIS. Tušti kiemai ar betikslis mokestis - ką pakeis kiemų apmokestinimas?

Vilniaus miesto savivaldybė nusprendė apmokestinti stovėjimą daugiabučių namų kiemuose. Taip miesto valdžia bando spręsti automobiliais tankiai apstatytų kiemų problemą. Ar apmokestinus stovėjimą kiemai ištuštės? Kur nukeliaus surinkti pinigai? Ir kodėl lietuviams verčiau turėti keletą automobilių, nei sėsti į viešąjį transportą?

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė ir finansų analitikas Marius Dubnikovas.

Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybė pristatė naujausią siūlymą, kaip mieste keisti automobilių parkavimo sistemą. Svarbiausia naujovė – automobilių stovėjimo apmokestinimas daugiabučių aikštelėse ne jų gyventojams.

Kaip žurnalistams pasakojo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, daugiabučių kiemai taps zonomis, kuriose parkuoti nustatytą kiekį automobilių galės tik tos vietos gyventojai.

Tokios zonos atsiras pačių gyventojų iniciatyva, pareiškus tokį norą, ten, kur techniškai tai būtų įmanoma.

Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ atlikta analizė rodo, kad daugiau kaip 18 tūkst. automobilių Vilniuje vakarais stovi neleistinose vietose, o gyventojai dažniausiai skundžiasi stovėjimo vietų trūkumu bei netvarka kiemuose: užgrūstomis vaikų žaidimų aikštelėmis, pievelėmis.

Problemą sukelia ne tik stovėjimo vietų trūkumas, augantis automobilių skaičius, bet ir apleisti automobiliai bei kiemuose paliekamos svečių mašinos. Dalį šių problemų, pasak R. Šimašiaus, išspręstų gyventojų zona. 

Kiek reikėtų mokėti

Atsiradus tokioms zonoms, vienas leidimas (vienam butui, nepriklausomai nuo jo gyventojų skaičiaus) statyti automobilį bus nemokamas, o kitas kainuos 5 eurus per mėnesį. Svečiams stovėjimas tokiose zonose kainuos 0,30 euro per valandą.

Už trečią ir paskesnius automobilius gyventojams reikės mokėti tiek pat 0,30 euro už valandą arba 25 eurus per mėnesį.

REKLAMA

Komercinių patalpų savininkams būtų numatomas vienas nemokamas leidimas parkuoti automobilį.

Įvedus naują tvarką, be kita ko, būtų apmokestinamas automobilių statymas įvažiavimai į kiemus, skersgatviai ir panašios vietos.

Mokėti už automobilio stovėjimą reikės įprasta tvarka – telefonu, internetu arba parkomatu.

Artimiausiu metu pasiūlymas bus svarstomas viešai ir miesto tarybos komitetuose. R. Šimašiaus teigimu, nauja tvarka galėtų būti priimta iki rugpjūčio pabaigos, o taikoma – nuo rugsėjo.

 


Rašyti komentarą...
S
Saulė
2021-07-09 14:09:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko tik neprigalvoja, kad tik žmonėms būtų blogiau. Minimumas Lietuvoje mažiausias, o mokesčius kelia ir dar naujų prigalvoja. Kur gi jūsų pažadai rūpintis žmonių gerove.
Atsakyti
-6

K
Kęstutis
2021-07-09 14:12:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ups... jeigu apmokesinsit tada savivalddyba turi prižiūrėti kad nebūtų jokių duobių
Atsakyti
-4

.
......
2021-07-09 15:47:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia ne is zmoniu imti pinigus uz masinas bet savivaldybe turi isasfaltuoti stovejimo aiksteles ir suzymeti pagal butu nr.automobiliams stovejimui vietas. O tie kas atvaziuoja i svecius at siaip statosi padaryti krastine mokama aikstele.Ir baiktusi visos problemos.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų