DIENOS PJŪVIS. Baltarusijai užtvindžius Lietuvą migrantais – ko toliau griebsis mūsų valdžia?

Pirmadienį į posėdį rinkosi Valstybės gynimo taryba (VGT), kurią prezidentas Gitanas Nausėda šaukė dėl sienos saugumo klausimų. Prezidentūros atstovai teigė, kad praleista per daug laiko ruošiantis statyti fizinį barjerą. Tuo metu Vidaus reikalų ministrė patvirtino, kad pasienyje bus sutelkta didesnės karių pajėgos. Bet ar to pakaks? Ko dar imsis mūsų valdžia?

Apie tai – naujienų portalo tv3.lt aktualijų laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su Seimo nariais Lautynu Kasčiūnu ir Dovile Šakaliene.

Portalas tv3.lt primena, kad į VGT posėdį kviesti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, vidaus reikalų ministrė, užsienio reikalų ministras, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas, taip pat Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovas.

Į Valstybės gynimo tarybą įeina prezidentas – vyriausiasis valstybės ginkluotųjų pajėgų vadas, ministras pirmininkas, Seimo pirmininkas, krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas. Valstybės gynimo tarybai vadovauja prezidentas.

Lietuva pastaraisiais mėnesiais susiduria su beveik dvidešimt kartų išaugusiais nelegalių migrantų srautais Baltarusijos pasienyje. Lietuvos pareigūnai teigia, kad tai – organizuota Baltarusijos režimo hibridinė ataka prieš Lietuvą. 

Portalas tv3.lt primena, kad nuo sekmadienio ryto iki pirmadienio ryto pasieniečiai, pirminiais duomenimis, sulaikė 60 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusių migrantų. Jau šeštą parą tokių asmenų skaičius neviršijo 100. Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija iki pirmadienio ryto sulaikyti 1 676 neteisėti migrantai.

Nuo metų pradžios, pirminiais duomenimis, daugiausia migrantų sulaikyta Druskininkų savivaldybės ribose – 518. Ignalinos rajone sulaikyta 316 neteisėtai iš Baltarusijos patekusių užsieniečių, Varėnos – 313, Šalčininkų – 234.

Plačiau apie pirmadienį įvykusį Valstybės gynimo tarybos posėdį skaitykite čia.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Svarbiausios dienos naujienos, ekspertų ir politikų įžvalgos bei komentarai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – kiekvieną darbo dieną naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.


Rašyti komentarą...
V
Vitalis
2021-07-12 16:00:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveiki,
nelabai suprantu. Gynybai skyria kalna lėšų, kad nuo rūso apsiginti? Pabėgeliu sulaikyt negali. Juokas neima? Ščyrai plaunat Lietuvos kišenę. Išrikiuok išlaikitinius kareivius ir karininkus prie pasienio ruožo ir tegu pastovi keleta dienų. Žiūrėk čia ir baltarusiai patys juos susirinks. Jei neužtenka kariuomenės , tai dar sauguma turim. Ar čia ne valstybės saugumo klausimas ? Ar lauksim kol mus skersti pradės?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų