• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Galina, Daiva, Deimantas – tai tik keli vardai žmonių, kurie neteko savo artimųjų, nes šiais nebuvo laiku pasirūpinta. Medikų pagalbos laiku nesulaukę pacientai mirė tiesiog savo namuose, o jų artimieji atsimena pervargusius gydytojų veidus. O patys medikai skundžiasi ne tik dideliu krūviu, bet ir personalo trūkumu.

Galina, Daiva, Deimantas – tai tik keli vardai žmonių, kurie neteko savo artimųjų, nes šiais nebuvo laiku pasirūpinta. Medikų pagalbos laiku nesulaukę pacientai mirė tiesiog savo namuose, o jų artimieji atsimena pervargusius gydytojų veidus. O patys medikai skundžiasi ne tik dideliu krūviu, bet ir personalo trūkumu.

REKLAMA

Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.

Nuotraukoje besišypsantis Grigorijus Postnovas ir jo žmona Galina jau buvo patikėję, kad jis įveikė klastingą ligą. Gydytoja išleisdama į namus tik perspėjo, kad operuotame pilve gali kauptis skysčiai. Todėl, kai pajuto, kad pilvas išsipūtė, vyras kreipėsi į Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos chemoterapijos skyrių, bet sužinojo, kad jo gydytoja atostogauja, o kita priims tik po savaitės.

„Pasakė: „oi, mes šiandien nepriimam, jūs ne mūsų pacientas, turite eiti į Jūrininkų“, – pasakojo Galina.

Jūrininkų ligoninės medikai apžiūrėję Grigorijų nustatė vidutinio sunkumo būklę, bet į ligoninę nepaguldė. Grįžęs namo vyras mirė.

REKLAMA
REKLAMA

„Nelaiku suteikta medicinos pagalba, aplaidumas ar abejingumas žmonių. Aš nežinau kaip pavadinti“, – kalbėjo našlė.

Po savaitės tragiškai baigėsi medikų pagalbos paieškos dar vienam klaipėdiečiui. Jis lankėsi net dvejose ligoninėse, bet buvo išleistas namo. Kitą rytą mama rado jį merdintį.

REKLAMA

Šios skaudžios klaipėdiečių istorijos vilnietei Daivai Ulbikienei priminė jos tėvo netektį. Jam greitoji buvo iškviesta, kai pajuto stiprius skausmus.

„Su švyturėliais, beprotišku greičiu nulėkėm į ligoninę – šiuo atveju Lazdynų – o ten patekome į bendrą eilę“, – prisiminė moteris.

Atlikus kelis tyrimus Daivos tėvas buvo išleistas namo, o kitą rytą jau skubėjo į Antakalnio klinikas, nes skausmai nesiliovė.

REKLAMA
REKLAMA

„Gerokai po pietų atėjo patyręs gydytojas, pasiėmė operuoti, bet, deja, nepavyko. Pradėjo kristi kraujospūdis, pateko į reanimaciją ir mažiau nei po paros mirė“, – pasakojo vėlionio dukra.

Daiva mano, kad jei pagalba būtų suteikta laiku, gal tėtis dar būtų gyvas. Tos pačios mintys kankina ir uteniškį Deimantą Bernotą, kurio mama Danutė turėdama poliklinikos siuntimą kreipėsi pagalbos į Utenos ligoninę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jie ilgą laiką lakstė su popieriais, sprendė, skambinėjo, kol galų gale liepė važiuot namo“, – sakė vyras.

Į ligoninę jai liepta atvažiuoti kitą dieną, bet kitos dienos moteris nesulaukė.

„Dar padariau jei valgyt, bet suvalgė gal du šaukštus ir sakė, kad yra labai pavargusi ir nori miegot. Taip ir buvo – nuėjo miegot ir ryte jau viskas“, – pasakojo Deimantas.

REKLAMA

Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija nustatė, kad su siuntimu į Utenos ligoninės Priėmimo skyrių atvežta Danutė net nebuvo registruota, nevertinta jos būklė, nepildyti medicininiai dokumentai ir nesuteikta jokia skubi pagalba.

„Medikas visada gilinasi į paciento problemą tiek, kiek turi tam laiko, ir kiek tai yra įmanoma, ir kiek pacientas pats pasako. Mes tikrai nesigiliname į visas įmanomas lėtines ligas. Jeigu pacientui skauda koją, turbūt niekas netyrinės, ar jam yra miokardo infarktas, ar dar kažkas, jeigu nėra simptomų“, – aiškino RVUL Skubios pagalbos skyriaus vedėjas Paulius Uksas.

REKLAMA

Tačiau tėvo netekusi Daiva įsitikinusi – dėl nelaimių kalti pervargę medikai. Ji iki šiol prisimena, kaip atrodė jos tėvo gydytoja.

„Buvo akivaizdžiai pervargus, tiesiog mirtinai pervargus. Jai jau viskas buvo vienodai. Aš išvis stebiuosi, kad ji dar sugebėjo kažkokius sprendimus priiminėti“, – kalbėjo vilnietė.

Gydytojų perdegimas, kaip sako psichiatrai – dažna bėda, lemianti ir tai, kaip jis gydys pacientą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Klaidos tikimybė labai išauga. Nors medikų kvalifikacija nėra mažesnė, bet būtent dėl šitų dėmesio koncentracijos dalykų, kurių mes jau negalime paveikti, tuo momentu darbo kokybė be abejo gali būti blogesnė“, – aiškino gydytojas psichiatras Martynas Marcinkevičius.

Gydytojai pervagę, nes jų priėmimo skyriuose yra tiesiog per mažai.

„Personalo akivaizdžiai trūksta. Ir trūksta patyrusio personalo, ypač naktimis, per šventes ir savaitgaliais. Nes ten lieka tik rezidentai ir kas gaunasi, tas gaunasi“, – sakė tėvo netekusi Daiva.

REKLAMA

„Gydytojų nėra tiek, kad galėtume paimti, ir visi norėtų darbintis, ypatingai skubioj pagalboj. Darbas yra yra įtemptas, darbas yra bemiegis, poilsio laiko turi ypatingai nedaug, daugiau fiziologiniam poreikiam patenkinti“, – kalbėjo P. Uksas.

Darbuotojai keičiasi dažnai. Kad pasiliktų dirbti ilgam, svarbi ne tik gera atmosfera kolektyve, bet ir atlyginimas.

REKLAMA

„Gydytojai algą „susirenka“ dirbdami dideliais krūviais, bet visi norėtų dirbti vienu etatu, adekvačias valandas ir gauti tą patį, ką dabar gauna už pusantro ar net daugiau krūvio, jei dar dirba ir privačiose gydymo įstaigose“, – sakė medikas.

Medikų trūksta priėmimo skyriuose ir dėl saugumo – tenka dirbti su girtais ir agresyviais pacientais.

„Su jais turim daug problemų. Kartais labai gaila personalo, kuris paskui vaikšto ir gaudo tokius pacientus, kurie net nėra pacientai realiai. Į gatvę per girtas išeit, nes gali nugriūti ir sušalti, o blaivykla yra pilna“, – kalbėjo P. Uksas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Medikų mažai, o pacientų daug. Ir dalis, anot skyriaus vedėjo, į ligoninę atvažiuoja be reikalo. O tokių kai kuriose Lietuvos ligoninėse skaičiuojama apie trečdalį.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 20:00 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

Pervargo nuo tuščių palatų,tuščių ligoninių ir poliklinikų koridorių, pervargo nuo gydymo nuotoliniu būdu
Girtaujantys privalo užsimokėti už savo
Girtaujantys privalo užsimokėti už savo
Neblaiviems arba apsvaigusiems nuo psichotropinių medžiagų medikų paslaugos privalo būti mokamos. Taip pat jos teikiamos narkologiniame skyriuje. Neturi nuo žmonių neatsakingumo kentėti nei medikai, nei kiti pacientai. Teko stebėti, kaip neblaivi moteriškė suvaidina alpstančią, ją su ratukais nuveža į skyrių, o ten ji juokiasi ir šokinėja iš džiaugsmo, kad visus apgavo. Tuo pat metu dėl širdies ritmo sutrikimo greitosios atvežtas žmogus, kuris tikrai ne tik stovėti, bet sėdėti jau negalėjo, buvo išsiųstas namo. O ryte vėl teko kviesti greitąją.
Tikrai nieko nepervarge Sampe laiko tikrai turi atsigerti.... .
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų