Maždaug 60 Prancūzijos žvejų laivų juda link Džersio salos, kad galėtų užblokuoti jos uostą. Lamanšo sąsiauryje esanti ir nuo Prancūzijos per 22 kilometrus nutolusi Džersio sala – neįeina nei į Jungtinės Karalystės, nei į Europos Sąjungos sudėtį, tačiau yra priklausoma nuo Britanijos karūnos.
Jungtinės Karalystės vandenyse ištisus dešimtmečius be didesnių suvaržymų žvejojo ir britų, ir Prancūzijos žvejai, tačiau po „Brexito“ tvarka keičiasi. Dabar Džersio salos vyriausybė jiems turi išduoti žvejybos leidimus. Prancūzai tam nesipriešina, tačiau sako, kad atsirado daug, gerokai jų galimybes čia žvejoti apribojančių „paskutinės minutės“ reikalavimų, apie kuriuos iš anksto žvejų niekas neinformavo.
„Atsidaro naujų reikalavimų dėl žvejybos dienų skaičiaus. Kai kuriems laivams leidžiama gaudyti tik vieną žuvų rūšį, nors iki šiol jie gaudydavo tris ar keturias rūšis. Mes taip nesitarėme. Ieškosime sprendimo ir labai tikimės, kad pavyks jį rasti“, – sako žvejys Laurent Blondel.
Prancūzijos valdžia sako, kad Džersis vilkina licencijų Prancūzijos laivams išdavimą ir grasina salai išjungti elektrą. Džersio sala šį pareiškimą vadina „neproporcingu“.
„Brexito“ susitarime numatytos atsakomosios priemonės ir mes pasiruošę jas panaudoti. Kalbant apie Džersį, norėčiau priminti, kad elektra jam tiekiama povandeniniais kabeliais. Man būtų gaila, jeigu tektų tai padaryti, tačiau tiekimą nutrauksime, jeigu būsime priversti“, – pasakoja Prancūzijos jūrininkystės ministrė Annick Girardin.
Įtampai augant, Jungtinė Karalystė prie Džersio atsiuntė du britų karo laivus, Prancūzija – žandarmerijos laivą ir jūrų laivybos administracijos patrulį. Pastarosiomis savaitėmis Paryžius ir Londonas vis dažniau remia ietis dėl žvejybos taisyklių, tačiau abi pusės sako, kad šiuos laivus atsiuntė tvarkai palaikyti.