REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Verslas ruošiasi atsidarymui: prekybos centruose esančios parduotuvės duris atvers iškart leidus – pirmadienį, bet dalis teatrų ar kino salių veikti pradės gerokai vėliau, nes pasiruošti nespėja.

Verslas ruošiasi atsidarymui: prekybos centruose esančios parduotuvės duris atvers iškart leidus – pirmadienį, bet dalis teatrų ar kino salių veikti pradės gerokai vėliau, nes pasiruošti nespėja.

REKLAMA

Bažnyčia pranešė, kad nuo verslo neatsiliks – sekmadienio visoje Lietuvoje mišios vyks su tikinčiaisiais. Sveikatos ekspertai perspėja: jei įsibėgėjus karantino laisvinimui gyventojai per daug atsipalaiduos, per dieną galima sulaukti ir 2, 3 tūkstančių naujų COVID-19 infekcijų.

Ligoninės sergamumo augimą jau dabar sieja su padidėjusiu gyventojų mobilumu per Velykas – Santariškėse užimta 90 procentų kovidinių lovų.

Vyriausybei nusprendus sušvelninti karantiną, nuo kitos savaitės atsidaryti galės ir kino teatrų salės. Tiesa, verslui reikės laiko pasiruošimui. Dėl to pirmuosius filmus gyventojai galės pradėti žiūrėti maždaug po dviejų savaičių.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes gi kiną rodome, jį reikia sudėlioti į sales, reikia susitarti su platintojais ir taip toliau, mums keleto savaičių prireiks“, – sako „Forum Cinemas“ vadovas Gintaras Plytnikas.

REKLAMA

Kino salėse, kaip ir anksčiau, taip ir dabar reikės dėvėti veido kaukes. Šiek tiek greičiau atsidaryti planuoja profesionaliojo scenos meno salės. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, kur šiuo mestu vyksta tik repeticijos ir koncertų filmavimai, jau dėlioja savo planus.

„Dar nieko per daug neskelbėme, bet kitos savaitės pabaigoje turėtų įvykti pirmas renginys, o vėliau turėsime eilę spektaklių, koncertų, į kuriuos tikrai pakviesime“, – pasakoja teatro vadovas Jonas Sakalauskas.

Visuose kino, teatro salėse galioja tie patys reikalavimai. Patalpose galima užimti iki trečdalio vietų, bendras žiūrovų skaičius negali viršyti 150-ies.

REKLAMA
REKLAMA

„150 žmonių yra tas skaičius, kuris visiškai saugiai galės sėdėti teatre, visiškai saugiai nesibūriuoti, laikytis reikiamų atstumų, didesnius negu rekomendacinius“, – teigia J. Sakalauskas.

Nieko nelaukti ir atsidaryti iškart leidus žada parduotuvės prekybos centruose.

„Darbuotojai, kurie turi tiesioginį santykį su klientais, prieš grįždami į darbą turi pasidaryti vienkartinius COVID-19 testus. Esame pasiruošę, jeigu reiktų laikinai uždaryti įėjimus, realiu laiku stebime srautą, turime reikiamas sistemas“, – sako „Akropolis Group“ komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas.

Prieš važiuojant apsipirkti į prekybos centrą, internete žmonės galės pasitikrinti, koks pirkėjų srautas, kad pirkėjai nesibūriuotų, prekybos centrai šalina ir nebūtinus baldus koridoriuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Minimizavimo poilsio vietų ir suoliukų skaičių prekybos centre. Tam, kad žmonės į prekybos centrą atvyktų tikslingai – apsipirktų ir išvyktų“, – pasakoja D. Mertinas.

Parduotuvės, kurios duris atveria pirmadienį, veiks tik darbo dienomis. Savaitgaliai prekybos centruose veiks tik būtiniausių prekių parduotuvės, prekių atsiėmimo punktai ir tas verslas, kuris savo parduotuvėse atidarė įėjimus iš lauko.

Balandžio 26-ąją atsidaryti galės sporto klubai.

„Dalis įrangos bus atjungta, kad žmonės galėtų palaikyti atstumus pakankamai saugiai pačiame klube. Grupinės treniruotės vyks tik penkiems žmonėms šiuo metu arba 10 lauke. Ar treniruotėmis startuosim nuo pat veiklos pradžios, dar neaišku, svarstysime, tai yra pakankamai sudėtinga. Norime pradėti veikti po truputį, pradėti teikti paslaugą, pažiūrėti, kaip reaguoja klientai“, – teigia „Impuls“ vadovas Vidmantas Šiugždinis.

REKLAMA

Ne tik verslas ruošiasi karantino laisvinimams. Atsiverti žmonėms ir įsileisti juos į mišias skuba ir bažnyčia.

„Savivaldybėse šiandien dienai jų yra 15, kuriose naujų užsikrėtimų skaičius 100-ui tūkstančių gyventojų buvo 500 ir daugiau. Mišios buvo aukojamos nedalyvaujant tikėtiesiems. Atsižvelgę į paskiepytų, persirgusių skaičiaus didėjimą, Vyriausybės sprendimus, vyskupai nusprendė jau leisti mišias ir tose savivaldybėse, kur iki šiol mišios vykdavo be tikinčiųjų“, – kalbėjo Lietuvos vyskupų konferencijos atstovas Mykolas Sotničenka.

Lietuvos ligoninėse situacija prastėja, daugėja COVID-19 pacientų. Santaros klinikos praneša apie didelį į Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyrių besikreipiančių pacientų skaičių: praėjusią parą jis išaugo jau iki 100.

REKLAMA

„Skaičiai yra pakilime, buvo 50, 60, savaitės pradžioje 70, dabar stacionarizuojame 80-imt. Ši savaitė yra buvusių švenčių rezultatas, tai neabejotinai mes matome, matysime. Tikiuosi, kad po savaitės, dviejų dėl atlaisvinimų nereikės persigalvoti, visi mes medikai tikimės sąmoningumo, kad nepulsime visi į parduotuves“, – sako Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė-Motiejūnienė.

Dalis Vyriausybei ir prezidentūrai patariančių sveikatos ekspertų aiškina, kad valdžiai nereikėjo skubėti atverti veiklų patalpose – ten, kur užsikrėsti koronavirusu tikimybė didžiausia.

Vertindami galimus sergamumo scenarijus, ekspertai jau dabar prognozuoja, kad gegužę, birželį laboratorijose užfiksuojamas naujų COVID-19 infekcijų skaičius kasdien gali svyruoti tarp dviejų, trijų tūkstančių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ar turėsime tą viršutinį scenarijų, kuris rodo gerokai virš 2000, čia priklausys nuo mūsų, tiek nuo atlaisvinimų. Nepalankiu scenarijumi, aš manau, apie 2000 atvejų per parą mes pasiektumėm gegužės pabaigoje, birželio pradžioje. Gegužės pabaigoje jau po truputį pradės veikti vakcinos efektas ir stabdyti“, – pasakoja Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Juozas Augutis.

Anot ekspertų, kai Lietuva paskiepys 40 procentų gyventojų, sergamumo rodikliai pradeda kristi. Praėjusią parą nustatyti 1088 nauji COVID-19 atvejai, mirė dar septyni žmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų