Dulkys: „Yra daugybė naujų dalykų, kurie šiuo metu yra mūsų įrankių dežėje"

Ketvirtadienio posėdyje Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki birželio 1 dienos. Palaipsniui vis švelninami karantino apribojimai, nepaisant aukšto susirgimų Covid-19 skaičiaus ir stringančio vakcinavimo proceso. Tačiau sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ramina ir teigia, kad situaciją kontroliuoti padės seniau neturėtos priemonės.

Su ministru TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjosi žurnalistas Vladimiras Laučius.

Prieš porą mėnesių, kai susirgimų mažėjo ir buvo gerokai mažiau negu šiandien, visi pasiūlymai atlaisvinti karantino ribojimus buvo iš esmės atmetami. Šiandien, kai situacija daug prastesnė, kai daug daugiau žmonių serga, kaip tik siūloma atlaisvinti visa tai, kas buvo siūlyta vasarį ir dar daugiau. Kodėl toks paradoksas, toks prieštaravimas?

Tuo metu buvo dar tikrai nedaug vakcinų ir buvo tuo metu nedaug vakcinuota žmonių ir vakcinų, važiuojančių į Lietuvą, kiekiai taip pat buvo nedideli. Šiuo metu mes jau matome kaip tiekėjai, gamintojai jau užtikrina mums vis didesnius kiekius ir mes sprendžiame jau kitas problemas – kaip sklandžiau ir efektyviau vakcinuoti.

Antra priežastis yra ta, kad Lietuvoje tuo metu neegzistavo praktiškai jokie testavimo algoritmai, neturėjome testų. Šiuo metu turime greitųjų antigenų testą, turime validuotą kaupinių metodą, yra daugybė naujų dalykų, kurie šiuo metu yra mūsų įrankių dėžėje.

Šiomis dienomis susiduriame su besikartojančia istorija – Vyriausybė vis dar neleidžia skiepyti jaunesnių žmonių, kai lieka nepanaudotų vakcinų, ką matėme Vilniuje šią savaitę. Sako, reikia skiepyti pirmiausia senjorus, senjorai savo ruožtu skiepytis nenori ir patenkame į tokį užburtą ratą. Ministre, kada bus leista skiepyti jaunesnius žmones, tarkim 55+ taip, kaip šį pirmadienį siūlė Vilniaus miesto meras?

Aš suprantu ir girdžiu, ir viešumoje skamba argumentai, kad štai, žiūrėkit, ligoninėse yra ir jaunesnių žmonių. Bet pagrindinis rodiklis, į kurį turėtume atkreipti dėmesį, tai mirtingumas. Ir būtent tarp mirštančių nuo šitos ligos, 80 ir daugiau procentų yra 65+ grupės žmonės. Todėl šiomis savaitėmis mes labai aktyviai skatinome ir labai norime, kad būtų vakcinuojama šita grupė.

REKLAMA

Lietuva kreipėsi į Daniją dėl „AstraZeneca“. Sakykite prašau, kiek Danija turi tos atliekamos „AstraZeneca“ vakcinos, kiek šalių jau kreipėsi ir kiek Lietuva gali tikėtis gauti?

Na, bijau sumeluoti, jeigu neklystu, tai šiuo metu pas juos likutis yra apie kelis šimtus tūkstančių dozių, bet kadangi tiekimai vyksta, matyt, situacija keičiasi. Žinau, kad yra kreipusiosis ir kitos kaimyninės valstybės, Baltijos šalys, bet konkretaus skaičiaus šalių tikrai nežinau.

Kokią kainą Lietuva mokėtų už Danijos „AstraZeneca“, ar už tą pačią, už kurią ji buvo įsigyta danų?

Šitų sąlygų dar tikrai nežinau, bet aš manau, kad kalba eina arba apie kažkokį susitarimą, tiesiog dalijimąsi, tikrai nemanau, kad čia eina kalba apie kažkokią prekybą, antkainius ir taip toliau. Galbūt ir nemokamai.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
T
Tiesiog
2021-04-15 19:42:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Fokusininkas! Nu ir pasisekė mums su juo...
Atsakyti
-2

T
T
2021-04-15 19:35:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vel šūdo malimas apie nieką kad nieko neišmano.
Atsakyti
-1

K
Kestas
2021-04-15 19:56:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jūs apie tas priemones jau kslbejote rinkimų ir po rinkiminių metu bei tik perėmė visas ministerijas, tačiau praktika ir įvykiai parode, jog tai buvo muilo burbulas vidiems- ir už jus bei prieš balsavusiems, ir apolitiskiems asmenims. Nieko jūs neturėjome paruošė ir dabar neturite. Jūs tik mokate meluoti į akis ir tempti nesąmonių laivą...žmonės miršta, serga, verslas sustojo, ir tik jei ne žmonių bruzdėjimai ir reikalavimai, grasinimai streikais, jūs dar verčia kažką daryti. Praktiškai jūsų vyriausybė dar sėdi vaikystę etspe, tai yra smėlio dezeje
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (26)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų