• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruoju metu daugėja sergančiųjų kovidu, o simptomai dažnai būna panašūs į gripo. Praėjusią savaitę 26-iose savivaldybėse buvo registruotas epideminis sergamumo lygis.

Pastaruoju metu daugėja sergančiųjų kovidu, o simptomai dažnai būna panašūs į gripo. Praėjusią savaitę 26-iose savivaldybėse buvo registruotas epideminis sergamumo lygis.

REKLAMA

Apie tai, ar sunkiai serga pacientai ir, ar gali tekti vėl prisiminti ribojimus, pokalbis su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstove Greta Gargasiene.

Po savaitgalio fiksuota daugiau nei 2300 užsikrėtimų. Ar kelia nerimą tokie skaičiai?

Peršalimo ligų sezonas jau prasidėjo. Sergamumo pakilimą stebime jau nebe pirmą savaitę. Praėjusią savaitę 26-iose savivaldybėse buvo registruotas epideminis sergamumo lygis. Europoje registruojamas panašus sergamumo lygis, pastebimas didesnis sergamumas Covid-19 infekcija.

Iš žmonių pasakojimų atrodo, kad šiuo metu jie perserga lengvai, ar galima daryti išvadą, kad dabartinė viruso mutacija nėra tokia grėsminga?

REKLAMA
REKLAMA

Reikėtų vertinti hospitalizacijos skaičius ir intensyvios terapijos lovų užimtumą, tai vertinant šiuos rodiklius, situacija neatrodo grėsminga arba panaši kaip karantino metu. Šiuo metu hospitalizacijos ir mirčių rodikliai yra stabilūs ir neatrodo grėsmingai. 

REKLAMA

Ar turite duomenų, kas labiausiai išguldo žmones, kovidas ar kiti virusai?

Praeitos savaitės duomenimis, kovidas sudarė apie 16 proc. nuo visų registruotų kvėpavimo takų infekcijų, gripas apie 2 proc. Visa kita slepiasi po nediagnozuotais, tai yra laboratoriškai nepatvirtintais atvejais. Šiuo metu kovidu sergančiųjų yra daugiau lyginant su kitomis kvėpavimo takų infekcijomis.

Ar tikėtina, kad gali prireikti ne tik rekomendacijų dėvėti kaukes, bet ir apribojimų?

<...> Dabartiniai skaičiai rodo, kad 26-ios savivaldybės jau yra pasiekusios epideminį sergamumo lygį, bet mes žiūrime ne tik į jį, bet ir į hospitalizacijų skaičius, į situaciją ugdymo, asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Kol kas tik rodikliai viršija epideminį lygį, bet kiti kintamieji nekelia susirūpinimo. Situacija nuolat stebima ir esant poreikiui, atsižvelgus į visų rodiklių visumą, tam tikroje savivaldybėje ar Lietuvos mastu bus skelbiama epidemija.

Visą pokalbį rasite aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

dulkys pavojingiausias
neįdomu tas tavo išgalvotas covid -17 jo net nebuvo, kam toliau reikią meluoti žmonėms
Nekruškite smegenų su tuo savo Covidu!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų