REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalies mokyklose toliau siaučia koronavirusas. Izoliacijoje atsidūrė jau keli šimtai moksleivių, tarp jų ir mokytojai bei tėvai. Kaune greitaisiais testais dėl viruso grėsmės masiškai tikrinami pedagogai su nerimu laukia rezultatų. O štai šeimos šventė Trakuose baigėsi infekcijos protrūkiu – parūkę tą patį kaljaną koronavirusu pasidalijo 9 žmonės. Valstybinė ligonių kasa jau suskaičiavo, kiek Lietuvoje kainuoja koronaviruso pacientų gydymas.

Šalies mokyklose toliau siaučia koronavirusas. Izoliacijoje atsidūrė jau keli šimtai moksleivių, tarp jų ir mokytojai bei tėvai. Kaune greitaisiais testais dėl viruso grėsmės masiškai tikrinami pedagogai su nerimu laukia rezultatų. O štai šeimos šventė Trakuose baigėsi infekcijos protrūkiu – parūkę tą patį kaljaną koronavirusu pasidalijo 9 žmonės. Valstybinė ligonių kasa jau suskaičiavo, kiek Lietuvoje kainuoja koronaviruso pacientų gydymas.

REKLAMA

Kauno mokytojai nerimaudami eina į patikros punktą testuotis dėl koronaviruso. Savivaldybė čia autobusu pedagogus atgabeno pasitikrinti dėl infekcijos, jiems atliekami greitieji testai. Nors tokiam testavimui vieni mokytojai įnirtingai priešinasi, kiti gi tvirtina norintys sužinoti, ar nebuvo pasigavę COVID-19.

„Įdomu, kaip yra, ar sirgau, gal besimptomiu prasirgau būdu“, – sako mokytoja Nida Pakėnienė.

„Visada reikia pasitikrinti dėl savęs, kad saugu būtų, kad kitų neužkrėstum“, – pasakoja mokytoja Ligita Marcinkevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

„Naudojiesi viešuoju transportu, dalyvauji masiniuose renginiuose, aktualu žinoti, gal išvis imunitetas yra“, – teigia mokytojas Adomas Sabaliauskis.

REKLAMA

„Aš manyčiau, kad saugumas yra svarbiausias – ir pačio, ir vaikų, kad kolegų neužkrėstum ir vaikų“, – kalbėjo mokytoja Danutė Sabaliauskienė.

Maždaug dešimt minučių laukimo ir džiaugsmingi mokytojų šūksniai, sužinojus, kad testas neigiamas.

Kol Kaune masiškai testuojami mokytojai, koronavirusas šalyje ir toliau plinta. Koronavirusinė infekcija įsisuko į sostinės Martyno Mažvydo progimnaziją. Čia COVID-19 nustatytas pirmokėliui, kuris į mokyklą ėjo dvi dienas – rugsėjo pirmąją ir antrąją.

Pasak progimnazijos direktoriaus, visa klasė – 24 vaikai ir auklėtoja izoliavosi.

„Tikėtina, kad tėtis tikriausiai gavo tą virusą. Užsikrėtė tuo virusu ir viskas. Turiu pagirti, kad šeima, kai įtarė, kad gali kažkas būti, neleido vaiko, paprašė, kad vaikas būtų namuose“, – sako Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Eugenijus Manelis.

REKLAMA
REKLAMA

COVID-19 užsikrėtė ir Vilniaus privačios gimnazijos moksleivis. Maža to, Kauno katalikiškoje gimnazijoje izoliuota 30 moksleivių. Taip pat į epidemiologų akiratį pateko dvi Šiaulių mokyklos – Romuvos gimnazija ir Dainų progimnazija. Romuvos gimnazijoje koronavirusu užsikrėtus moksleiviui, izoliuota visa klasė – 29 mokiniai ir auklėtoja.

„Turime vieną susirgimą moksleivio, kuris yra siejamas su užsikrėtimu šeimoje, ir tai yra sietina su viena verslo įmone“, – pasakoja Romuvos gimnazijos direktorius Vytautas Giedraitis.

Koronavirsuas į Romuvos gimnaziją ir Dainų progimnaziją išplito iš siuvimo įmonės ,,Interscalit“, čia dirba koronavirusu užsikrėtusių moksleivių artimieji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Dainų progimnazijos direktorės, panikos mokykloje nėra, patalpos dezinfekuotos, o visa klasė izoliuota ir mokosi iš namų.

„Dvidešimt penki klasiokai ir 26 mokinys bei viena mokytoja. Klasės vadovė. Nes kadangi buvo netradicinės veiklos, tai nevyko pamokos su kitų dalykų mokytojais“, – teigia Dainų progimnazijos direktorė Asta Vaičiūnienė.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras skelbia, kad per pirmąją savaitę jau yra izoliuota apie 200 moksleivių,  mokytojai bei tėvai. Sveikatos apsaugos ministras tikina, kad testuotis dėl koronaviruso gali ne tik mokytojai, bet ir kiti švietimo įstaigų darbuotojai. Tačiau testavimą organizuoti turi atskiros savivaldybės.

REKLAMA

„Ir kiti darbuotojai, kurie dirba ugdymo įstaigose. Ir psichologai, ir socialiniai darbuotojai“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija į situaciją žiūri ramiai ir tikina – šalyje nėra nei vienos mokyklos, kuri dirbtų nuotoliniu būdu. Todėl pereiti prie tokio modelio, pasak ministerijos, nėra prasmės.

„Izoliuojamos klasės, kaip aš minėjau, 5 klasės arba izoliuojami atskiri mokiniai. Kamertoną planui užduoda epidemiologai, tardamiesi su mokyklomis“, – sako Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovas Aidas Aldakauskas.

O koronaviruso židiniai šalyje ir toliau įsiplieskia. Štai viena šeimos šventė Trakų rajone baigėsi koronaviruso protrūkiu, rūkydami kaljaną virusu pasidalijo 9 asmenys. Specialistai po šventės nustatė itin didelį sąlytį turėjusių asmenų skaičių – net 100.

REKLAMA

„Šios šventės metu buvo rūkomas kaljanas ir visi susirgę, tai yra 9 asmenys rūkė kaljaną. O svečių buvo apie 30. Taip kad jeigu buvo daugiau rūkiusių kaljaną, tai laukiame ir daugiau susirgimų“, – pasakoja Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Tuo tarpu Valstybinė ligonių kasa paskaičiavo, kiek Lietuvai kainuoja gydyti koronavirusu sergančius pacientus. Štai ligonių gydymas stacionare nuo koronaviruso atsiėjo apie kelis tūkstančius eurų, o sunkiausio paciento gydymas kainavo daugiau kaip 100 tūkstančių.

„Jeigu pacientas lankėsi ligoninės priėmimo skyriuje, ten jisai buvo tiriamas, tai kainavo apie 70 eurų. Stacionare gydymas vidutiniškai kainavo 1,960 tūkst. eurų. Yra vienas atvejis, kuris kainavo 130 tūkst., dėl to, kad buvo labai sudėtingas“, – teigia Valstybinės ligonių kasos vadovas Gintaras Kacevičius.

Tiek kainuoja sunkių ligonių gydymas, kurie yra pajungiami prie kvėpavimą ir kraujotaką palaikančio aparato. Iš viso koronaviruso pacientų gydymui Lietuva išleido daugiau kaip milijoną eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų