• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Netrukus daliai vairuotojų Vilniuje teks gerokai paploninti pinigines, mat savivaldybės politikai palaimino sprendimą kai kuriose vietose šalia centro didinti automobilių stovėjimo įkainius. Kai kuriose vietose jos auga iki penkių kartų. 

Netrukus daliai vairuotojų Vilniuje teks gerokai paploninti pinigines, mat savivaldybės politikai palaimino sprendimą kai kuriose vietose šalia centro didinti automobilių stovėjimo įkainius. Kai kuriose vietose jos auga iki penkių kartų. 

REKLAMA

Vairuotojai piktinasi ir tikina, kad tokie sprendimai jų nepaskatins atsisakyti automobilių, nes kitaip keliauti tiesiog negali.

Sostinės senamiestyje neseniai automobilį pasistatė iš Jungtinės Karalystės atvykusi Irena su šeima. Tačiau grožėtis miestu neskuba, nes aiškinasi, kaip susimokėti už automobilio stovėjimą.

„Nusiunčiau vyrą. Sakau, nueik pažiūrėk, kažkur turi būt tas… tarkomatas, kad susimokėtume. Sako, ten kažkur – 25 metrai – yra. Tai ir vėl – per toli“, – kalba emigrantė Irena.

Už septynių valandų stovėjimą Irena sumokėjo 4,20 eurų. Tačiau nuo liepos pirmos dienos stovėjimas ten pat kainuos jau 17,5 eurų. Vilniaus taryba nusprendė dalį stovėjimo vietų perkelti į brangesnes zonas. Ši vieta tampa brangiausios – mėlynosios – zonos dalimi. Taigi valandos kaina šoka keturis kartus – nuo 60 centų iki 2,5 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

„Žiauru. Žiauru. Iš tikrųjų labai brangu. Labai brangu“, – sako Irena.

Kai kur miesto valdžia mokestį kelia ir penkis kartus. Pavyzdžiui, Pušų ir Malonioji gatvės Žvėryne pabrangs nuo 30 centų už valandą iki 1,5 euro. Keliose Naujamiesčio gatvėse vilniečiai už automobilio stovėjimą mokės dvigubai brangiau – 60 centų. Vilniečiai piktinasi valdžios bandymais vis labiau mokesčiai smaugti vairuotojus:

REKLAMA

„Jeigu tiesiog kėlimas, kad surinkt daugiau lėšų, kurios neaišku, kur nukeliauja, tai tada… Nekokios žinios.“

„Aš manau, kad vis tiktai miestas turėtų tarnauti piliečiams, o ne iš piliečių, miestiečių surinkinėti vien tiktai pinigus.“

Be to, atsiras ir naujų vietų, kur dabar už stovėjimą mokėti nereikia, bet nuo liepos pirmosios teks. Pavyzdžiui, ir atokiau nuo sostinės centro esančioje Silvestro Žukausko gatvėje. Tokiems pokyčiams pritarė sostinės taryba, o juos pateikė savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“.

REKLAMA
REKLAMA

Jos atstovai teigia: šiandien iki pusės Vilniaus gyventojų keliauja automobiliais, tačiau miesto valdžia turi tikslą – iki 2030-ųjų iš automobilių išguiti iki 30-ies procentų dabartinių vairuotojų.

„Kaip ir gyventojų skaičius augantis yra, taip ir automobilių skaičius vis dar yra augantis. Tai faktas, kad ta problema atsiranda, tas stovėjimas ne išimtis. Tada ir reikalinga imtis tam tikrų sprendimų – arba plėsti zonas, arba imtis zonų korekcijų“, – teigia „Susisiekimo paslaugų“ judumo transformacijos vadovas Jonas Damidavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir gyventojai kai kuriose vietose skundžiasi, kad negali pasistatyti automobilių šalia savo namų, nes nėra parkavimo vietų, mat statytojams verslininkams valdžia vis mažina reikalavimus dėl parkavimo vietų. O specialistai situaciją sako stebintys. Turi ir kriterijus, pagal kuriuos ir sprendžia kurią vietą kaip apmokestinti.

„Turime nusistatę ribą: 85 procentų automobilių stovėjimo vietų užimta – vadinasi, reikia imtis tų sprendimų, nes kitas gyventojas ar teritorijos svečias atvažiavęs ir norėdamas pasilikti tą automobilį pradeda sukti ratus, ieškoti tos laisvos vietos, tai jau tada einam į taršos klausimus“, – tikina J. Damidavičius.

REKLAMA

Automobiliai stovi centre. Važiuoja autobusas, paspirtukas.Išaugus stovėjimo kainoms, vairuotojams teks pagalvoti: gal geriau į darbą ar kitais reikalais mieste keliauti viešuoju transportu, o gal savo arba nuomotu dviračiu ar paspirtuku.

„Į viešąjį transportą? Vasarą? Karšta. Kaip? Nebent nemokamai tegul duoda paspirtuku. Nemokamai tada – kad žmonės galėtų judėt.“

„Aš, pavyzdžiui, užmiestyje gyvenu ir man pastoviai su savim krūvą daiktų reikia turėt – kopėčių, pavyzdžiui, darbuotojams, kaip aš su autobusu važiuosiu. Ar su žoliapjove – nerealiai.“

REKLAMA

Žaliuoju kursu susirūpinusiai savivaldybei vairuotojai iš tolimų rajonų ar užmiesčio kelia mažai gailesčio. Pasak atstovų, dabartinė valdžios vizija yra ta, kad miestą statybininkai kuo labiau užstatytų.

„Gyvensi kažkur miesto krašte, rajone, tai ne visais atvejais tu turėsi savo tą gatvę, ne visais atvejais turėsi savo tą kelią, nes miestas tikrai negalės kiekvienam asmeniškai nutiesti tos infrastruktūros“, – sako J. Damidavičius.

Vairuotojai miesto valdžiai sako norintys priminti, kad Vilnius ne Ispanija – pusė metų siaučia žiemos, dargana ir lietūs. Tad valdžios noras miestiečius priversti persėsti ant dviračių, paspirtukų, vaikščioti pėsčiomis tinka vasarai, bet kitą pusė metų žmonės vistiek priversti važinėti automobiliais nes kitaip šalta ir šlapia. Dėl šios priežasties mašinų daugelis tiesiog negali atsisakyti:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Turbūt ne. Ir klausimas, ar veikia tokios priemonės, kad mažiau būtų automobilių. Aš tai vis tiek turbūt važiuosiu. Ieškosiu, kur kitur parkuot tiesiog.“

„Ne, ne, ne. Mašina yra mašina. Žmonės visi priprato prie mašinų. Mes gi taip dabar gyvenam – judam tiktai su mašinom visi. Ir nepanaikins tų mašinų. Nes žmonės vis tiek pirks ir po tris mašinas, ir po keturias turės.“

„Susisiekimo paslaugos“ teigia, kad šiemet turėtų paaiškėti, kaip tobulins viešąjį transportą. Šiemet savivaldybė planuoja nutiesti beveik 5 kilometrus dviračių takų. „Susisiekimo paslaugų“ atstovai neatmeta: ateityje automobilių stovėjimas gali dar brangti.

Gerovės valstybės grimasos , viešasis transportas kaip ir yra , bet patogiai juo pasinaudoti neįmanoma , pavyzdys : iš Prienų papulti Kauną septintai valandai ryto neįmanoma , jeigu neturi nuosavo automobilio , parkavimo mokesčiai auga , kuro kainos didėja , mokesčiai taip pat , maistas brangsta , ir t.t. kaip žmogui gyventi ?Kur tas žaliasis kursas ,kada darbininkas galės laiku už normalią kainą pasiekti darbą viešuoju transportu , kai regionuose trūksta darbo , viską mažina , tik sau kišenes pildo plėšikaudami , kur tas gerovės Valstybės kūrėjas ?Valdantieji tik kelia išmokas po 10-15 EU , o visa kita didina ŠIMTAIS , visur privačios bendrovės , mokesčių surinkime agentūros , visi griebia grietinėlę nuo viršaus dirbti tingi , susidaro įspūdis kad Lietuva , šamanų -tarpininkų , burtininkų ir verslininkų valstybė ,kur gerovės dirbančiam piliečiui nematyti ,
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų