REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liepą staiga smarkiai kritę naujų butų pardavimai neatsigavo ir rugpjūčio mėnesį, tačiau net ir tokiu atveju ekspertai nekilnojamo turto kainų kritimo nežada.

Liepą staiga smarkiai kritę naujų butų pardavimai neatsigavo ir rugpjūčio mėnesį, tačiau net ir tokiu atveju ekspertai nekilnojamo turto kainų kritimo nežada.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis teigė, kad tai lemia kelios priežastys.

Pone Avuli, jau kalbama apie recesiją ar net krizę. Ar tai reiškia, kad statytojai mažins nekilnojamojo turto kainas?

Norint mažinti kainas pirmiausia reikia pastatyti pigiau, nes sumažinti kainą, išparduoti ir vėliau bankrutuoti – protu nesuvokiama.

Bet jūsų įmonė gavo daugiau nei 70 milijonų gryno pelno per tris Baltijos šalis.

Tai būtent, kad aš dirbu ne vienoje šalyje, daug parduodu Latvijoje, o jūs matote galutinį rezultatą. <...> Kai jūs kalbate apie tai, ar kainas galima sumažinti, tai rizikos faktorių yra pakankamai daug.

O jei žmonės nustoja pirkti, nes neturi pinigų, ką darysite tada?

Ką aš darysiu, aš galėčiau pasakyti, bet rinkoje aš esu tik vienas žaidėjas iš daugelio. Ką rinka nuspręs, taip ir bus. <...> Jei aš galiu kažką padaryti pigiau, tai aš ir pardavinėsiu pigiau. Aš manau, kad rudenį gali būti visko. Reikia palaukti, nes liko jau nedaug, tik kelios dienos ir tada viską pamatysime, bet kaip ir minėjau, pagrindinis dalykas norint sumažinti galutinę kainą – sugebėti pastatyti pigiau.

REKLAMA
REKLAMA

Pigiau pastatyti būtų galima, bet reikia tartis su valdininkais, politikais, ar mums reikia tiek daug reikalavimų, kurie kraunami ant mūsų pečių. Pavyzdžiui, šiais metais mes pradėjome mokėti papildomą mokestį už statybą. Politikams labai nepatiko, kad mes statome gyvenamus namus, jie galėjo apmokestinti pelną, bet jie apmokestino galimybę statyti. Dabar mes norėdami gauti leidimą statyti valstybinėje žemėje turime papildomai sumokėti 75 proc. nuo žemės vertės. 

REKLAMA

Visai neseniai, praėjusią savaitę, sumokėjau daugiau kaip 500 tūkst. eurų mokesčio vien už tai, kad Karoliniškėse leistų statyti. Tai mokestis vien už teisę. Dar atsirado ir infrastruktūros mokestis, todėl 350 tūkstančių turėjau sumokėti savivaldybei už teisę. Aš viską turėsiu padaryti pats – ir šaligatvius, ir kelius, ir visa kita, bet už tai, kad yra įvestas naujas infrastruktūros mokestis, reikėjo mokėti dar 350 tūkstančių.

Tai – dar ne pabaiga, nes vis dar atsiranda naujų reikalavimų. Dar tik prieš mėnesį paskutinis įsigaliojęs reikalavimas, kad visi pastatai patys sau turi pasigaminti energiją. Įstatymas galioja, o kaip tai padaryti, dar nėra aišku. Po įstatyminių aktų nėra, bet įstatymas jau galioja.

REKLAMA
REKLAMA

<...> Kuo mes daugiau krausime ant statytojų, tuo statytojai daugiau kraus ant pirkėjų. Turi būti susitarimas.

O kodėl pas kaimynus būstas lengviau įperkamas nei pas mus?

Pavyzdžiui, Latvijoje jau 10 metų mažėja gyventojų skaičius, Vilniuje – gyventojų skaičius didėja. Kol didės gyventojų skaičius, bus labai sunku. Visa tai lemia gyventojų skaičiaus didėjimas.

Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų