REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos sušilus orams gyventojai puolė puošti terasas, balkonus – ieško jau žydinčių augalų. Augintojai pataria – patikimiausios ir atspariausios dar galimoms šalnoms – našlaitės.

Vos sušilus orams gyventojai puolė puošti terasas, balkonus – ieško jau žydinčių augalų. Augintojai pataria – patikimiausios ir atspariausios dar galimoms šalnoms – našlaitės.

REKLAMA

Tiesa, vienos populiariausių pavasario gėlių šiemet brangesnės. Augintojai atskleidžia ir kodėl bei pataria ką daryti, kad įsigytas augalas kuo ilgiau džiugintų margaspalviais žiedais: „Našlaitės jau pasiruošusios sodinimui pilnai. Tikrai nebijokite sodinti ir prieš šalnas, jos visiškai nebijo šalčio.“

Josvainių gėlių ūkyje užaugintos geltonos ir mėlynos našlaitės skirtos puošti prezidentūros erdves.

„Prezidentūrai užauginom apie 5000 gėlių, puošiame prieigas, vazas visas ir, aišku, aikštę pagrindinę“, – sako „Josvainių gėlės“ savininkė Lina Marmaitė.

REKLAMA
REKLAMA

O įvairių atspalvių rožinės našlaitės keliaus į Anykščius, šiais metais pasiskelbusius romantikos miestu. Gėlių augintoja sako, kad našlaitės – vienos pirmųjų gėlių, pražystančių pavasarį. Be to, nereiklios, atsparios šalčiams. Tad jas itin pamėgę žmonės, norintys kuo anksčiau puošti terasas, balkonus.

REKLAMA

O pavyzdžiui smulkiažiedėmis galima puošti ne tik aplinką: „Trūksta tiesiog spalvos, trūksta saulės, kodėl gi nepasipuošus našlaičių žiedais salotas.“

Po našlaičių savo eilės laukia jau žiedus šiltnamiuose kraunančios vasarinės gėlės – pelargonijos, surfinijos. Pasak gėlių augintojos, šiais metais gėles teko branginti nuo 10-ies iki 15-os pocentų.

„Ir plastiko pakilusio, elementarių durpių, atlyginimų. Šildymo kaštai labai dideli. Stengiamės pasodinti augalą į įvairaus dydžio vazonėlį, kad žmogui būtų priimtina kaina ir jis galėtų pasisodinti ir dasiauginti“, – sako L. Marmaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Gėlių žinovė atskleidžia, ko svarbu nepamiršti norint, kad augalai kuo ilgiau džiugintų įvairiaspalviais žiedais.

„Kiekvieną rytą labas rytas joms pasakyti, aišku, prieš sodinant labai svarbu pasiruošti tinkamai ilgalaikėm trašom. Įsidėti drėkiklį ir aišku gruntą gerą, tikrai ne iš daržo, o pirkti tam tikrą durpių substratą“, – aiškina L. Marmaitė.

Sodą ryškiaspalvėmis našlaitėmis puoš ir panevėžietė Irena. Moteris išsirinko 10 vazonėlių.

„Man pats grožis pavasarį, aš visus kampus apsodinu našlaitėm, patingėjau pasisėt pati, pati pasisėji, tada išsisodini ir, kur lieka koks gabaliukas, susodini, bet koks grožis“, – sako Irena.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gėlių balkonui puošti dairosi ir Pranas.

„Kažkiek vis tiek norisi pigiau, o kiek, labai nesismulkinam. –Svarbu gražu? – Taip, pasipuošt reikia“, – kalba Pranas.

Panevėžietė Stasė gėlėmis puoš namų kiemą. Šįkart moteris gėlėms atseikėjo 26 eurus.

„Kaina, aišku, kai duodi, labai skaudu, bet kai žinai, kad taip sunku užauginti, tai atgaili ir tiek“, – sako Stasė.

Ilgametė gėlių augintoja Vida sako, kad šiemet išaugus auginimo sąnaudoms šiek tiek padidino našlaičių kainas: „Mes manėm, kad išsigąs, bet niekas nepasakė, kad per brangu, našlaitės pakilo tik 10 centų nuo 70 pernykščių, o pabrango viskas, žmonės ruošėsi net ir eurą mokėt.“

REKLAMA

Štai, ką pastebi pirkėjai:

Biški brangiau, bet ką darysi, pati neužsiauginu, tai gerai, gerai, kad užaugina tokias gražias.“

„Labai gražios ir gėlytės, ir pardavėja kokia graži. – O kainos kaip? – Viskas gerai.“

„Normalios, gal galėjo daugiau pabrangti, pensijas tai kelia. Man atrodo, kad per pigios.“

Gėlių augintoja pastebi, kad vos sušilus orams žmonės skuba puošti namus, aplinką. O išleidžiamos pinigų sumos gėlėms labai skiriasi.

„Yra kas visiškai neskaičiuoja, o yra, kad perka po 50 centų ir, sakykim, 10 augalėlių – 5 eurai ir jau turėsi 10, aišku, vėliau, bet 10 už 5 eurus. O yra už 15 eurų visas tas 10 perka“, – kalba Vida.

REKLAMA

O yra kas ieško augalų ne tik dėl grožio. Pasak augintojų, vis labiau populiarėja braškės vazonuose.

„Jų ir žiedai būna arba raudoni, arba rožiniai, ir pati uoga dar raudona, tai toks ganėtinai raudonas krūmas. Ypač, kas nori turėti darželį balkone kažkur daugiabutyje ar kažkur, kur neturi savo žemės. Tai tokiems žmonėms toks variantas turėti tą uogą užsiaugintą“, – kalba Aistė.

Augintoja primena, jei braškės vazonuose bus ne tik dėl grožio, tręšti jas reikėtų tik natūraliomis trąšomis.

Ir dar vienas gėlininkų patarimas – neperlaistyti žydinčių augalų, ypač dabar, kol naktys vėsios.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų