REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasirinkimas, regis, visiems skoniams. Vieni giriasi nuveiktais darbais ir žada juos tęsti, kiti kaltina valdžią socialistinėmis pažiūromis, dar kiti ragina tautiečius „atsiimti valstybę“. Yra ir tokių, kuriems Seimo nario mandatas būtų per prastas, į valdžią eitų tik sėsti į premjero postą.

Pasirinkimas, regis, visiems skoniams. Vieni giriasi nuveiktais darbais ir žada juos tęsti, kiti kaltina valdžią socialistinėmis pažiūromis, dar kiti ragina tautiečius „atsiimti valstybę“. Yra ir tokių, kuriems Seimo nario mandatas būtų per prastas, į valdžią eitų tik sėsti į premjero postą.

REKLAMA

Siaubu šį balsavimą vadina Neringa Venckienė. Iš pat ryto antradienį Vyriausioji rinkimų komisija susirinko nuspręsti, ar gali prieš šešerius metus iš Seimo per apkaltą pašalinta buvusi teisėja vėl siekti parlamentarės mandato. Tačiau komisija vienbalsiai paskelbia, kad įstatymai tai draudžia.

„Aš šį VRK sprendimą skųsiu ne tik teismui, pasieksiu ir tarptautines organizacijas, taip pat – ir EŽTT“, – sako „Drąsos kelio“ atstovė Neringa Venckienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Drąsos kelio“ šalininkai nerimo ir posėdžiui pasibaigus. Visgi, tuoj patraukia į spaudos konferencijų salę, kur 8 iš 17-os partijų antradienį pristatė savo rinkiminius šūkius ir idėjas, kuriomis ketina pavilioti tautiečių balsus.

REKLAMA

„Už teisingą Lietuvą“ , – iš vienos pagrindinių vadinamosios pedofilijos bylos veikėjų lūpų pasigirsta tie patys žodžiai, kaip prieš kone dešimtmetį.

„Tai dar kartą patvirtina: Lietuva tikrai nėra teisinė ir demokratinė valstybė“, – pasakoja N. Venckienė.

Jei Rinkimų komisija būtų leidusi Venckienei eiti į rinkimus, ši būtų sąrašo numeris vienas. 

„Formaliai pirmuoju numeriu bus Jonas Varkala, partijos pirmininkas. Bet niekas nedraudžia nei debatuose, nei važinėti po Lietuvą man. Tuo pirmu numeriu aš vis tiek išliksiu“, – teigia N. Venckienė.

REKLAMA
REKLAMA

Beje, Venckienė bus ne vienintelė pilkoji kardinolė, rinkėjus viliojanti tik savo veidu. Prisistatyti užeina ir europarlamentaras Viktoras Uspaskichas, kadaise baigęs karjerą Darbo partijoje, tačiau ilgai be jos neiškentęs. Ambicijos nemažos.

„Manęs tik Seimo nario mandatas netenkina. Aš jau viską ten žinau. Tapti premjeru, tai vienareikšmiškai, dabar galiu pasirašyti – paliksiu EP mandatą ir dirbsiu čia“, – kalbėjo Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas.

Vos pora mandatų 2016-aisiais laimėję „darbiečiai“ dabar tikisi net… 45-ių.

„Tai, ką pristatom, atsakom už kiekvieną savo žodį“, – sako V. Uspaskich.

Didžiausių reklaminių plakatų miestuose prisikabinusiam Uspaskichui prisistatinėti viešai patiko. Pasibaigus skirtam pusvalandžiui, politikas norėtų dar, kad ir už pinigus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Organizatoriai atkerta, kad galės ir už dyką, jei laimės rinkimus ir ateis pristatyti koalicijos partnerių. O štai atkeliauja tie, kuriems, sako, prisistatinėti nė nereikia. Užtat nori tęsti, ką pradėję.

„Už mus šneka mūsų darbai. Tie pokyčiai buvo pakankamai dideli. Žmonės – ir pensininkai, ir tie, kurie dirba – jie juos jaučia per savo atlyginimus“, – pasakoja valstiečių pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

O tų pinigų pensininkams ar auginantiems vaikus lyg tyčia padaugėjo prieš pat rinkimus. Karbauskis atskleidžia valstiečių šūkį: „Tau, šeimai, Lietuvai.“

Beje, tik šiandien paaiškėjo, kad Vyriausybės kancleris Lukas Savickas reagentų pirkimo istorijoje tapo specialiuoju liudytoju. Nors buvo apklaustas ir tokį statusą jis gavo dar prieš keturias dienas.

REKLAMA

„Nieko neslėpiau, tokių klausimų mes nesame gavę“, – teigia Vyriausybės vicekancleris Lukas Savickas.

„Aš būčiau padaręs visus tuos pačius sprendimus, kuriuos padarė tie žmonės. Jeigu juos galima kaltint, tai galima kaltint ir mane“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Kaltintojų netrūksta – pasirodo ir Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovai. Beje, vieninteliai be savo partijos lyderių – Landsbergio ir Šimonytės. Mažiau žinomi jų atstovai aiškina, kad Rinkimų komisijai reikėjo labiau pasistengti, jei nori, kad teiktųsi pasirodyti ir lyderiai.

„Jeigu turime kažkokių priekaištų, reikėtų kreiptis į VRK. Partijų lyderiai mielai ateitų, jeigu VRK apie tokias spaudos konferencijas informuotų ne prieš dvi dienas“, – sako konservatorius Andrius Vyšniauskas.

REKLAMA

Opozicijos atstovai pastaruosius ketverius metus regi priešingai nei valstiečiai.

„Matome 4 metus vykusį darbą kaip chaotišką“, – pasakoja konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

O šūkis… „Daugiau jėgos Lietuvai. Duok daugiau jėgos Lietuvai.“

Gelbėti Lietuvą nuo „valstiečių“ ragina ir galimi konservatorių partneriai, naujos – Laisvės partijos – nariai.

„Lietuvą laikas išvesti iš tokios situacijos, kai valdžia laiko Lietuvos žmones  įkaitais dėl savo socialistinių pažiūrų ir pasenusio vakarykščio mąstymo“, – pasakoja Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Mūsų šūkis yra „Norintiems džiaugtis“. Susikūrėme tam, kad Lietuvos politikoje būtų mažiau pykčio ir daugiau džiaugsmo“, – teigia Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laisvės partijos prioritetai – švietimas, LGBT bendruomenė, vienos lyties partnerystė bei kanapių vartojimo dekriminalizacija, „valstiečiai“ už tai įteisino baudžiamąją atsakomybę. Jei tokios pažiūros netinka, į Seimą siūlosi ir kitokios.

„Verta nesislapstant paminėti, kad apskritai valstybė turi nutraukti biudžeto finansavimą tokioms ideologinėms įstaigoms kaip Lygių galimybių tarnybą, Šiuolaikinio meno centrui ir daug kitų“, – kalbėjo Nacionalinio susivienijimo atstovas Vytautas Sinica.

Nacionalinis susivienijimas siūlo įteisinti tradicinės šeimos sampratą.

„Kaip kylanti iš vyro ir moters santuokos ir iš tėvystės bei motinystės ryšio“, – sako V. Sinica.

REKLAMA

O tam pasiekti siūlo šūkį: „Pakelk galvą, lietuvi, atsiimk valstybę.“

O štai Artūras Zuokas, susivienijęs su kitu Artūru – Paulausku ir dar Remigijumi Žemaitaičiu siūlo nekasdienę politinę kryptį.

„Esame konservatyvūs liberalai. Tarp vyro ir moters. Tačiau sutinkame, įsipareigojame ir sieksime, kad įstatymu būtų įteisinta partnerystė ir tarp vienos lyties asmenų. Dažnai mus vadina trimis muškietininkais, tai – „vienas už visus, visi už Lietuvą“, – pasakoja „Laisvės ir teisingumo“ atstovas Artūras Zuokas.

Po politinės korupcijos skandalo apibyrėjus Liberalų sąjūdžiui, naujų liberalių jėgų atsirado ne viena. Kadaise turėjusioji tvirčiausią pamatą naudoja seną arkliuką – mokesčių mažinimą. Ir gyventojų pajamų, ir pridėtinės vertės.

REKLAMA

„Kalbam ir apie 5 proc. PVM būtiniausiems maisto produktams“, – teigia Liberalų sąjūdžio atstovas Simonas Kairys.

Liberalų sąjūdis tikina, kad pergalės atveju naikintų „valstiečių“ įvestus ribojimus.

„Savo tikslu Liberalų sąjūdis pasirinko galimybių Lietuvą. Tai ir mūsų šūkis: „Už galimybių Lietuvą“, – kalbėjo Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Dar 9 partijos prisistatyti ketina trečiadienį. O Seimo rinkimų pirmasis turas laukia spalio 11 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų