Pranckietis: Seimo sesijoje reikės suvaldyti rinkimų aistras

Paskutiniojoje šios kadencijos parlamento sesijoje svarbu bus susidėlioti prioritetus bei suvaldyti artėjančių rinkimų aistras, sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

12

„Sesijos darbų programoje yra siūloma 540 projektų – tai yra projektai, kurie be lydimųjų, su lydinčiaisiais būtų dar beveik 600 projektų“, – prezidentūroje po Seimo valdybos susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda sakė V. Pranckietis.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prezidentas susitiko su Seimo valdyba

Jis teigė, jog nors sulaukiama kritikos, kad tai didelis skaičius, tarp jų esama daug asmeninių iniciatyvų, kurių atsisakyti neskubama. Pasak V. Pranckiečio, per praėjusią sesiją iš viso priimti 364 teisės aktai, tuo tarpu ši sesija bus trumpesnė.

„Aišku tai, kad laiko neužteks visiems šiems projektams, dalis liks ateičiai“, – sakė V. Pranckietis.

„Mes susirinkę valdyboje arba susirinkę su seniūnais kalbėsimės apie tai, kas turėtų turėti prioritetą ir kas yra labai svarbu“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.

Jo teigimu, šioje sesijoje svarbūs klausimai bus Vyriausybės programos vykdymo pabaiga, COVID-19 ligos suvaldymas, taip pat iššūkiu taps artėjantys rinkimai.

„Reikės, matyt, suvaldyti rinkimų aistras tuose posėdžiuose – mes turime siekti produktyvaus darbo“, – sakė Seimo pirmininkas.

Prezidentas linkėjo bendro sutarimo

Prezidento patarėjas Povilas Mačiulis po susitikimo sakė, jog G. Nausėda palygino esamą situaciją Seime su maratono pabaiga ir palinkėjo Seimui „finišo tiesiojoje nesuklupti“.

„Nepaisant to, kad rinkiminis laikotarpis ir, tikėtina, daugiau chaoso gali būti Seime priimant sprendimus, bet yra pavyzdžių, jog partijos gali susitelkti net ir tokiu metu“, – kalbėjo P. Mačiulis.

Kaip susitelkimo pavyzdį jis pateikė partijų lyderių memorandumą dėl savivaldos stiprinimo, pasirašytą praėjusią savaitę.

Pasak P. Mačiulio, susitikimo metu paminėta nemažai prezidento iniciatyvų, tarp jų – vetuoti įstatymai: Žuvininkystės ir Valstybės ir savivaldybių turto valdymo.

REKLAMA

Taip pat kalbėta apie jau registruotas prezidento iniciatyvas dėl viešųjų pirkimų tobulinimo ir korupcijos prevencijos, Miškų ir Valstybės apdovanojimų įstatymai.

„Taip pat prezidentas paminėjo tas iniciatyvas, kurios nėra dar šiuo metu registruotos, bet bus registruotos artimiausiu metu: Švietimo įstatymo vadinamas Lygaus starto paketas, Teismų įstatymas, kurio tikslas pretendentų į teisėjus atrankos procedūros optimizavimas“, – vardijo jis.

Seimo rudens sesija prasidės rugsėjo 10 dieną.


Rašyti komentarą...
B
Baisu
2020-09-08 14:32:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar rinkimams pritarta vykti nusikalstamai . Siuo metu rinkimai negali ivykti, tokioje nusikaltimu plotmeje . Gi porinkiminiu nusikalstamai vyke rinkimai yra negaliojantys . Taigi seimo pirmūninko prerogatyva - neleisti vykti nusikalstamiemes rinkimas su daugybe konstitucija pazeidusiu pareigunu ir instituciju . O ir zinnat prezidentui Nausedai apie siuos nusikaltimus lauzomos prezidentines priesaikos ir pati konstitucija .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų