REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kylančios naftos ir dujų kainos nenustoja gąsdinti, tačiau kai kam tai naudinga, teigė ekonomistas Raimondas Kuodis.

Kylančios naftos ir dujų kainos nenustoja gąsdinti, tačiau kai kam tai naudinga, teigė ekonomistas Raimondas Kuodis.

REKLAMA

TV3 žinių „Dienos komentare“ R. Kuodis teigė, kad iš tokios naftos kainos galima labai daug uždirbti. 

Prezidentas Joe Bidenas nenori tartis su Saudo Arabijos princu Mohamedu bin Salmanu todėl, kad jis jam tiesiog nepatinka kaip žmogus. Juk galėtų saudžiai spragtelėti pirštu ir atsirastų labai daug naftos pasiūlos. Buvo kalbėta, kad tarsis su Venesuela, tai kur tie susitarimai?

Neužmirškime, kad ne vienas Bidenas čia viską sprendžia, o „OPEC“ šita situacija iš dalies yra naudinga. Aš sakau iš dalies, nes jiems tikrai būtų blogai, jei staiga pasaulio ekonomika sugriūtų dėl to, kad smarkiai pašoktų energijos kainos.

Tai jie mąsto šiais abiem pusrutuliais, jie bando laviruoti kažkur per vidurį, daug užsidirbti, ir dabar matome, kad Saudo Arabijos kompanija „Aramco“ pati vertingiausia vien dėl to, kad ji dabar kraunasi milžiniškus pelnus.

REKLAMA
REKLAMA

Tai dabar neįlįsime į Bideno galvą ir, tikriausiai, nežinome, kas ten iš tiesų vyksta, bet, kaip suprantu, kol kas šita situacija juos tenkina.

Europoje situacija žymiai blogesnė dėl kito dalyko – dujų.

Lietuvoje didžiulis kainų šuolis – brangsta maistas, kuras, palūkanos. Sakykite, ar yra kokių nors prošvaisčių ir gerų žinių? 

REKLAMA

Vilniečiai turėtų „šokinėti iš džiaugsmo“, nes jie turi dujų terminalą. Čia tokia mano ironija, bet man atrodo, kad ji labai taikli, nes mes tikrai retai kada susimąstome apie pamatines problemas, kurios mus kankina.

O pamatinė problema tai, kad tu naudoji dujas ir tada tau svarbu, kiek jos kainuoja, ar tu jų gausi, ar nebus geopolitikos ir t.t. Čia pamoka Vilniui, kad vilniečiai nespaudė savo valdžios, o ji užsiima antraeiliais dalykais – gatvių siaurinimais ar kažkuo, o šitą dalyką iš esmės yra pražiūrėję.

Kita naujiena, vėlgi ji neskambės kaip šviesa tunelio gale, bet ekonomika prisitaiko. Dabar mes jau matome besistabilizuojančias prekybos apimtis, kas reiškia, kad ekonomika į šitą šoką reaguoja mažesniu vartojimu.

REKLAMA
REKLAMA

Mažesnis vartojimas kažkur leis nuimti butelio kaklelius tiekimo grandinėse, nes jų yra labai daug.

Ar bent 30 centų atpigs benzinas artimiausiais mėnesiais?

Nematau jokių prielaidų tam, nes jei toliau bus bandoma pašalinti rusišką naftą iš rinkos, o tai yra apie 10 milijonų barelių per dieną arba maždaug 10 proc. visos pasaulinės kasdieninės paklausos, tai buvo prognozuota, kad nafta turėti brangti vos ne iki 200 dolerių.

Aš nežinau, kiek politikai ryšis, tai daugiau retorinis žaidimas ir daug kas bando nepirkti rusiškos naftos, bet taip atlaisvina kelią rusiškai naftai kitoje vietoje, kur nors Indijoje. Bet kad nafta pigtų, reiktų vartojimo mažėjimo.

Visą pokalbį išgirskite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų