Jauna mama lieja ašaras: iš jos atėmė dukrą dėl menkiausios klaidos

Keturių vaikų mama pateko į neeilinę bėdą. Šešiolikos pirmosios savo dukros netekusiai Deimantei gresia prarasti dar du savo mažylius. Jauna mama pirmagimės neteko, kai šiai buvo vos penki mėnesiai ir niekaip negali jos susigrąžinti, kad ir kaip besistengtų.

„TV Pagalbos“ studijoje daugiavaikė mama papasakojo, kaip būdama nepilnametė pati paliko tėvų namus neapsikentusi girtaujančio patėvio ir persikėlė į globos namus.

„Mama išgerinėdavo ir gyveno su girtaujančiu patėviu ir aš išėjau savo noru į vaikų namus“, – tikino ji.

Gyvendama vaikų globos namuose Deimantė pastojo, o vienintelė padaryta klaida lėmė, kad jos dukra buvo negailestingai iš jos atimta. Susilaukus vaikelio Deimantei buvo liepta iš vaikų globos namų persikelti į Vaiko ir motinos globos namus „Užuovėją“.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Jauna moteris lieja ašaras: atėmė dukrą dėl menkiausios klaidos

Merginai buvo uždrausta išvykti iš šios įstaigos, o su Alanu norėjusi susitikti Deimantė nepaisė draudimo ir su vaiku vyko pas vaiko tėvą į Jonavą.

„Aš aprengiau mergaitę ir iš ten išvažiavau su mergaite. Tada jie paskelbė mergaitės paiešką, kad aš pagrobiau savo vaiką. Jie argumentavo, kad tas vaikas nepriklauso man, o priklauso įstaigai, nes aš esu nepilnametė“, – liedama ašaras pasakoja Deimantė, iš kurios po šio įvykio ir buvo atimta dukrytė. 

Netekusi pirmagimės Deimantė liko su savo mylimuoju ir susilaukė dar trijų vaikučių. Moteris tikina, kad kasdien jaučia vis didėjantį Vaiko teisių tarnybos spaudimą dėl kitų savo vaikų ir bijo jų netekti. Romų tautybės vyrui Alanui jau kuris laikas nepavyksta susirasti darbo vien dėl savo etninės kilmės. Darbo biržos eilėje stovintis vyras nuolat yra kviečiamas į darbo pokalbius, tačiau niekas jo nepasirenka. Sunkumų šeima patiria ir leisdama vaikus į mokyklą, esą mokytojai dažnai teiraujasi, kaip romų kraujo turintis vaikas gali lankyti ugdymo įstaigą kartu su kitais vaikais.

REKLAMA

Jauna moteris lieja ašaras: atėmė dukrą dėl menkiausios klaidos

Tuo tarpu Vaiko teisių tarnyba nuolat ragina ir taip nepasiturinčią šeimą susirasti didesnį butą, kitaip jiems su vyru nebus leista atsiimti prarastos dukros.

„Aš jiems irgi pasakiau, kad visi padarome klaidų ir aš noriu iš jų taisytis, aš taisausi. Viskas vyko toliau taip: prašė, kad susirasčiau butą, aš susiradau vieno kambario butą... Jau buvau nėščia su antra mergaite. Tada sako čia mažai vietos, reikia dviejų kambarių... Gerai, tada susiradau dviejų kambarių butą, kuriame dabar gyvenu ir į kuriuos dabar vaikšto Vaikų teisės ir socialinės darbuotojos. Čia sąlygos tinka gyventi trims vaikams, o ketvirtai – jau ne“, – apmaudą lieja Deimantė. 

Nors šiandien pirmos instancijos teismo sprendimas leidžia Deimantei ir Alanui susigrąžinti pirmagimę, tačiau šią teismo nutartį apeliaciniam teismui apskundė dabartinė mergytės globėja ir Vaiko teisių specialistai. Laukia dar vienas teismo posėdis, kuris nagrinės šią apeliaciją. 

Visą pokalbį su Deimante ir jos vyru žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
M
Mociute
2020-11-14 14:39:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal nustosit vaiko teisių parazitai terorizuoti vaikus. Tai jus pažeidžiat vaiko teises, atplesdami vaiką nuo tikrų ir dedanciu pastangas tėvų.
Pasidairykit, po 7 vaikus augina 2 kambarių bute ir visi laimingi
Atsakyti
-10

S
Saulute
2020-11-14 14:44:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau kad labai neteisinga neleisti susigrąžinti mamai savo vaiką. Mūsų valstybėje labai daug netiesos. Žinau šeima kuriai buvo apribotos teisės į vaiką, bet po poros metų buvo vaikas grąžintas tėvams. Nors tėvai net nemanė taisytis, kaip gėrė taip ir geria. Šiuo metu dėl karantino nevažiuoja vaikų teises, tai niekas tėvų nekontroliuoja, gali girtauti. Vaikas apleistas, nevalgęs, bet vaikų teisem nusispjauti. Pasako, dabar covit, negalime tikrinti. Labai daug lietuvoi teisminės peripetijos neteisybės.
Atsakyti
-9

N
Nijole
2020-11-14 13:47:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kazkokia nesamone, kai ne pirma karta palieka uzleidus muzika, maza vaika viena kelioms paroms, iseina baliavot ir nieko, o cia...
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų