Parduotuvės ėmėsi ribojimų: duoda vežimą, nors jo nereikia – pagal tai skaičiuoja srautus

Koronavirusui nevaldomai plintant, keičiasi tvarka ir šalies prekybos centruose. Nuo šiandien visos parduotuvės, vaistinės ir kitos viešos prekybos vietos privalo skaičiuoti pirkėjus ir gali prašyti pirkėjų laukti už durų. Koronavirusas plinta ir tarp prekybos vietų darbuotojų. Be to nuo šiandien draudžiami ir visi masiniai renginiai, išskyrus sporto varžybas ir kultūros renginius, tačiau ir juose salės turės būti pustuštės.

Penktadienį Iki prekybos tinklo parduotuvėse pirkėjai jau privalo pasiimti pirkinių krepšelį ar vežimą. Prekybininkai privalo užtikrinti, kad parduotuvėje nebūtų per daug pirkėjų – kiekvienam tektų ne mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų plotas.

Jei laisvų krepšelių parduotuvėje nebelieka, tai ženklas apsaugos darbuotojams daugiau pirkėjų nebeįleisti, kol neišeis bent vienas esantis parduotuvėje.

„Pas mus ribojimas krepšelių ir vežimėlių. Jei parduotuvėje yra 2000 m. plotas, žmogui 10 m, tai krepšelių ir vežimėlių 200. Įleidžiame tik su jais“, – sako „Iki" atstovė Vaida Budrienė.

Panašiai dirbti kitą savaitę rengiasi ir „Norfos" parduotuvės. Tuo metu kiti didieji prekybos tinklai dirba kitaip. Apsaugos darbuotojai tiesiog stebi pirkėjų srautus ir gali prašyti palaukti lauke. Šiandien pradėję griežčiau riboti pirkėjų srautus prekybininkai tvirtina, kad saugodamiesi koronaviruso į parduotuves gyventojai jau užsuka rečiau. O eilės esą galimos nebent retais atvejais prie mažesnių parduotuvių durų.

REKLAMA

„Klientų srautas žymiai mažesnis, nėra panikos, kuri buvo pavasarį, šiuo metu žmonės ramiai priima“, – pasakoja „Maxima" atstovas Tomas Bašarovas.

Pirkėjai parduotuvių lentynų kaip pavasarį dar nešluoja ir tikina to neketinantys daryti. Žmonės pasakoja per vieną apsilankymą parduotuvėje nusiperkantys daugiau produktų, kad rečiau tektų čia užeiti. Na o daugiau perka tų prekių, kurioms tuo metu paskelbtos akcijos:

„Mes dviese, tankiai nereikia, turim iš daržo zapaso visko.“

„Ne, paskui žmonės išmeta daug. Tokių zapasų nedarom, paskui kirminų atsirado. Anksčiau buvo panika, dabar panikos nėra.“

„Perkam, kad keliom dienom būtų maistas. Kad mažiau vaikščiotume. Darbas nuotolinis, kad neičiau kasdien į parduotuvę. Truputį kruopų, virti sriubas, košes, makaronai kruopos, turėti nors kelioms dienoms.“

„Nesiruošėm, bet proga pasitaikė, kad paskui nevažinėtume, žiemai užteks mums.“

„Galima paminėti, kad didėja paklausa produktų maistui gaminti namuose. Bet kad būtų užuomazgų masinių pirkimų kaip per pirmą karantiną, to nepastebime“, – teigia „Lidl" atstovas Valdas Lopeta.

„Matome, žmonės nebesirūpina kaip pirmo karantino metu. Žmonės nebesirūpina, dar turi tų prekių, perka tik tai, ką perka paprastai, šeimos meniu“, – kalbėjo „Rimi" atstovė Renata Keršienė.

Koronavirusas neaplenkia ir pačių prekybos tinklų darbuotojų. Didžiausiais tinklas – „Maxima" nuo metų pradžios skaičiuoja susirgus jau 60 darbuotojų, iš kurių 35 susirgo šiuo metu. Tačiau pirkėjams, dėl to esą nereikia jaudintis.

REKLAMA

„Kasose įrengti organiniai stiklai, svarbu laikytis atstumo. Jei bendraujama iki 15 minučių, su kauke, maža rizika, neverta baimintis“, – sako T. Bašarovas.

Kiti tinklai mini mažesnius užsikrėtusių darbuotojų skaičius. „Rimi" – 17, „Iki" – apie 10, „Norfa" ir „Lidl" – po 6, iš kurių apie pusė – pastarosiomis savaitėmis. Pirkėjų srautai nuo šiandien ribojami visose uždarose patalpose esančiose parduotuvėse, vaistinėse, prekybos centruose, turgavietėse.

„Jei verslas atsakingai žiūrės, skaičiuos, kiek lankytojų patenka, gali tekti pabūti lauke, automobilyje. Tai nėra blogai. Tikslas sumažinti kontaktų tikimybę“, – pasakoja ministras Aurelijus Veryga.

Penktadienį įsigalioja ir griežtesni reikalavimai renginiams. Vyriausybės sprendimu, masiniai renginiai iš viso uždraudžiami, išskyrus sporto ir kultūros, tačiau ir juose bus ribojami žiūrovai.

Uždarose erdvėse žiūrovų galės būti iki 300, o lauke ne daugiau 400. Žiūrovai turės registruotis, laikytis vienas nuo kito dviejų metrų atstumo, būti tik sėdimose vietose ir būtinai dėvėti kaukes.


Rašyti komentarą...
J
JiJosJaiJoms
2020-11-01 14:30:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
kai jaucias nepatogiai salies gyventojai po ilgo laiko pries pacius save, cia makt ir nauju negeba vadovautis, man geda uz lietuvelia.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų