Liūdnos dienos Europoje: rekordai fiksuoti Lenkijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje

Europoje įsibėgėjanti antra koronaviruso banga kelia vis daugiau nerimo perkrautoms sveikatos sistemoms. Tuo metu Rusijoje užfiksuota daugiausia viruso sukeltų mirčių per parą. Nauji užsikrėtusiųjų rekordai trečiadienį fiksuoti Lenkijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje ir dar keliose šalyse. Dėl naujų suvaržymų Italijoje vis labiau įsiplieskia neramumai, peraugantys net į riaušes, o Ispanijoje nerimaujama, ką daryti su sparčiai augančiu kačių ir šunų būriu, kurių šeimininkai mirė nuo koronaviruso.

Šiurpūs vaizdai iš Novokuznecko miesto viename iš Sibiro regionų. Vietos morgo darbuotojas filmuoja patalpas tiesiog užverstas žmonių kūnais. Tai esą koronaviruso aukos. Mirusieji sukrauti net koridoriuose ir patalpose, skirtose darbui.

Ir tai – ne pirmas toks vaizdo įrašas pastaruoju metu pasirodęs Rusijos socialiniuose tinkluose. Panašūs vaizdai užfiksuoti ir Altajaus krašte esančioje ligoninėje, kuri patvirtinto, kad jie autentiški. Rusijoje trečiadienį vėl užfiksuotas naujas koronaviruso aukų rekordas – 346 vos per parą. Pasak medikų, žmonės tiesiog nespėja ar negali pasiimti savo mirusių artimųjų, todėl jų tiek daug morguose.

Antroji viruso banga itin jaučiama Rusijos tolimuose regionuose, kur ligoninės taip ir nespėjo pasiruošti antrai viruso bangai. Tačiau problemų yra ir didesniuose miestuose. Rostove prie Dono pradėtas tyrimas dėl 13-kos žmonių mirties, kurią sukėlė sutrikęs deguonies tiekimas vietos ligoninėje.

Tarp daugiau nei 16 tūkst. per parą koronavirusu užsikrėtusių rusų gali būti ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergėjus Lavrovas. Jis po kontakto su sergančiu asmeniu, šiuo metu saviizoliacijoje.

REKLAMA

Italijoje neramumai peraugę į riaušes čia nuvilnijo per visą šalį. Susirėmimai su policija pastarosiomis dienomis įvyko Neapolyje, Milane, Turine, o trečiadienio naktį jau ir sostinėje Romoje. Daugiausia radikalių pažiūrų italai taip lieja pyktį dėl šią savaitę įvestų griežtų taisyklių, kuriomis valdžia bando pažaboti antrąją koronaviruso bangą. Barai ir restoranai šalyje privalo užsidaryti 18 val. vakaro, kaip ir kino teatrai, sporto salės, baseinai. Vien antradienį nuo koronaviruso šalyje mirė daugiausia žmonių nuo gegužės – 221.

„Kodėl uždaryti sporto sales? Kodėl restoranai turi užsidaryti 18 val.? Pasakykite mums! Jūs to dar nepaaiškinote. Kodėl nepasakėte, kodėl nepagerinote ligoninių, kodėl nesamdėte medicinos darbuotojų?“, – sako Lazio regiono tarybos narys Daniele Giannini.

Tuo metu Ispanijoje, Barselonos kačių prieglaudoje nerimas visai ne dėl griežtų suvaržymų, bet kaip išmaitinti gausybe naminių kačių, kurios pandemijos metu neteko savo šeimininkų ir dabar laukia, kol jas kas nors priglaus.

„Dėl koronaviruso pas mus atsirado daug senų kačių. Kai kurių sveikata gana prasta. Daugelis jų priklausė senyvo amžiaus žmonėms, tad ilgai nebuvo pas veterinarus. Mums smarkiai trūksta resursų“, – pasakoja kačių prieglaudos vadovė Alex Salvador.

Ispanija šią savaitę nepaprastąją padėtį dėl koranaviruso įvedė net pusmečiui. Akivaizdu, kad šalies valdžia nesitiki, kad antroji banga čia greit praeis. Antradienį čia užfiksuota daugiau nei 18 tūkst. naujų užsikrėtimų koronavirusu. Nuo 11 vakaro iki 6 ryto įvesta komendanto valanda. Visgi kačių prieglaudos šeimininkai viliasi, kad namuose užsidaryti priversti ispanai pasijus vieniši, tad daugelis ieškodami kompanijos nuspręs pasiimti namų ieškančią katę.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų