Naujos eros pradžia: astronautai su pilotuojamu „SpaceX“ erdvėlaiviu grįžo į Žemę

Du Jungtinių Valstijų astronautai su pilotuojamu bendrovės „SpaceX“ erdvėlaiviu sėkmingai grįžo į Žemę ir nusileido ant vandens Meksikos įlankoje. Šios misijos sėkmė reiškia, kad Jungtinės Valstijos ir vėl yra pajėgios siųsti savo astronautus į kosmosą ir atgal, o tai gali sėkmingai atlikti ir privati bendrovė.

Bendrovės „SpaceX“ erdvėlaivis „Crew Dragon“ kartu su dviem amerikiečių astronautais Bobu Behnkenu ir Dougu Hurley leidosi į Žemę. Kapsulė išskleidė keturis pagrindinius parašiutus ir sumažino savo greitį iki 6 kilometrų per valandą.

Ir po akimirkos nutupė ant vandens Meksikos įlankoje. Astronautų nepasitinka ir žadėta atogrąžų audra „Isaias“ – dangus giedras ir šviečia saulė.

Kiek vėliau apdegusi kapsulė „Crew Dragon“ specialaus laivo kranu traukiama iš vandens. Artėja akimirka, kai astronautai Bobas ir Dougas po dviejų mėnesių buvimo Tarptautinėje kosminėje stotyje savo kojomis pagaliau palies Žemę. Laimė, jie gyvi ir sveiki, tad misija – sėkminga.

„Taip gera žinoti, kad jau turime galimybę siųsti savo astronautus į kosmosą ir grąžinti juos atgal į Žemę. Metų metus to negalėjome padaryti. Todėl labai didžiuojamės, kad esame dalis tos komandos, kuri šią galimybę sugrąžino Amerikai", – sako astronautas Bobas Behnkenas.

Misijos sėkme džiaugiasi ir privačios bendrovės „SpaceX“ vadovas Elonas Muskas:

„Visas pasaulis gali tai matyti kaip žmonijos pergalę. Tokiais neramiais laikais, kai nėra tiek daug gerų naujienų, ši žinia yra nuostabi. Tikiuosi, kad ji praskaidrins jūsų dieną."

REKLAMA

Tai – pirmoji tokia misija per devynerius metus, kai pilotuojamas erdvėlaivis į orbitą pakilo iš Jungtinių Valstijų teritorijos. Jos sėkmė reiškia, kad Amerika nebesikliaus Rusija, kuri pastaruosius devynerius metus į ir iš Tarptautinės kosminės stoties gabeno amerikiečių astronautus.

Be to, tai yra pirmasis atvejis, kai į Tarptautinę kosminę stotį astronautus nuskraidino privati bendrovė. „SpaceX“ vadovas Elonas Muskas pabrėžė, kad tai – nauja skrydžių era, ir tikisi, kad jau netrukus astronautai keliaus ne tik į Tarptautinę kosminę stotį, bet ir į Mėnulį ar Marsą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų