„Dior“ ir „Valentino“ šedevrai Italijoje dėl koronaviruso pristatyti kiek kitaip

Italijoje savo kolekcijas pristatė „Dior“ ir „Valentino“ mados namai. Tiesa, paganyti akių į pasaulinio garso dizainerių šedevrus garsenybės šįkart neplūdo. Dėl koronaviruso grėsmės kolekcijos pristatytos visiškai tuščiose erdvėse.

Istoriniame, Italijos pietryčiuose įsikūrusiame Lečės mieste, – įspūdingas „Dior“ mados namų kolekcijos pristatymas. Ir nors žiūrovų dėl koronaviruso čia nėra, barokinėje miesto aikštėje surengtas šou – ypatingas. Ausį glosto orkestro atliekama muzika, o akį traukia ne tik stulbinantis aikštės apšvietimas, bet ir modelius lydinčių šokėjų pasirodymai.

Tačiau tiesiogiai transliuojamos kolekcijos pažiba – „Dior“ kūriniai, atspindys Italijos Apulijos regiono autentiškumą. Būtent iš jo kilusi pagrindinė „Dior“ mados namų dizainerė. Kolekcijoje dominuoja natūralios spalvos, Italijos folkloro elementai, taip pat tik šiam regionui būdingi nėriniai ir gilias tradicijas turinti tekstilės rišimo rankomis iš siūlų technika – makramė.

„Kurdama šią kolekciją, grįžau prie savo šaknų. Supratau, kodėl taip žaviuosi šiomis tradicijomis ir rankų darbo nėriniais. Juk kai buvau maža, mačiau savo močiutę, tetas ir kitas moteris savo rankomis kuriančias tokias grožybes“, – sako „Dior“ dizainerė Maria Grazia Chiuri.

REKLAMA

Vaizdai iš Milano, kur neįkainojamus aukštosios mados – haute couture – šedevrus demonstruoja „Valentino“ modeliai.

Vienos iš visiškai juodo fono išnyrančios baltos karalienės statiškai stovi ant aukštų pakylų, kitos – lyg paukštės – supasi sūpynėse. Iš viso kolekcijoje pristatyta net 15 įspūdingų suknelių, kai kurios jų net 4 ar 5 metrų ilgio.

„Valentino“ dizaineriai atskleidė, kad kai kuriuos šedevrus rankomis pasiūti užtruko daugiau nei 4000 valandų, t. y. 166 paras arba beveik pusę metų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų