Praėjusią savaitę teismas padėjo tašką Eglės Kručinskienės byloje – ji išteisinta, pripažinta, kad moteris nepadarė nieko blogo. Laidoje „Prieš srovę“ Kručinskai prabilo, kaip jaučiasi po daugiau nei metus trukusio košmaro. Anot moters, apie patirtą siaubą ji nori kalbėti kuo garsiau, kad kiti tėvai žinotų, jog tylėti nevalia.

„Be abejo, tų nevilties dienų buvo labai daug – ir baimės, ir siaubo. Ir mums, ir vaikams. Išgyvenimai tikrai labai baisūs, labai sunkūs ir niekada mes jų nepamiršime. Bandysime juos išsaugoti kažkaip, surašyti ir laikyti kaip atminimą vaikams ir sau, nes tai tokia istorija, žinot, kaip žmonės būna tremiami, ar jų gyvenime įvyksta kažkoks karas, tai mūsų gyvenime tai ir įvyko. Kai staiga tau vos ne ant galvos nukrito tos bombos ir sugriovė viską, sumaitojo, sumindė, ištaškė viską, ką tu statei. Gyvenai ramiai ir saugiai, vaikai laimingi, prižiūrėti, ramūs, viskuo patenkinti, tėvai laimingi ir tau staiga iš giedro dangaus toks siaubas ateina ir visą tavo gyvenimą apverčia aukštyn kojom“, – laidoje pasakojo Eglė Kručinskienė.

REKLAMA

Moteris įsitikinusi, kad visa tai, ką darė vaikų teisių atstovai, tikrai nebuvo pagalba. Kai vaikai Kručinskų šeimai buvo grąžinti, jų košmaras nesibaigė. Anot jos, tai, kas vyko toliau, buvo kankinimas.

„Toliau buvo vaiko teisių kankinimas, nes kai jie sako, kad yra pagalba šeimai, tai nieko panašaus iš tikrųjų nėra, jokios nėra pagalbos, yra tik baisus kankinimas ir terorizavimas šeimos“, – teigė E. Kručinskienė.

Moteris vaikų teises palygino su mafija ir atviravo, kad ji ir jos vyras buvo pasirengę daryti bet ką, kad tik atgautų savo vaikus. Pasak Eglės, ji ir jos vyras įvykdė visus reikalavimus, tačiau net ir tai nepadėjo.

„Mes su viskuo sutikome, tik atiduokit vaikus. Juos jau mėnesį laikė. Viską padarėme, visus punktelius įvykdėme, sutikome su viskuo – ir su tuo darželiu, ir su tuo, kad aš išeisiu iš namų, kad manęs nebus, kažkur eisiu, nežinau kur – viską įvykdėme. Nuėjo vyras jau tikėdamasis, kad grąžins vaikus. Sako, kad „ne, negrąžinsime, dar po dviejų mėnesių, tau kursų dar trūksta, tėvystės įgūdžių dar trūksta“. Mano vyras jau tada apsiverkė. Niekada gyvenime nemačiau verkiančio vyro“, – skaudžia istorija dalijosi Eglė.

Teismui padėjus tašką Kručinskų byloje, jų istorijos pusė virto tiesa. Tačiau kas atsakys už pasekmes, kad vaikai mėnesį buvo atimti iš tėvų ir turėjo gyventi su svetimais žmonėmis, neaišku.

Eglė Kručinskienė patirtą žalą vertina milijonais. Už kiekvieną parą, kurią jos vaikai praleido atskirai nuo šeimos, moteris nori vieno milijono eurų. Eglė pasakoja, kad pas svetimus žmones gyvenę vaikai patyrė didžiulę žalą.

REKLAMA

„Milijoną už dieną ir naktį, kurią kentėjo mano vaikai klykdami iki tol, kad jiems reikėjo duoti vaistų raminančių. Kai jie grįžo namo, tai pirmas mano žodis buvo, kad vaikai išprotėjo. Jie buvo tokiame stovyje, kad pamačius vaikus, pasaugotus valdžios atstovų, buvo galima pasakyti, kad vaikai išprotėjo. Net jų koordinacija buvo sutrikusi, jų kalba buvo sutrikusi. Tai, ką jie kalbėjo, kėlė siaubą. Iš tikrųjų tas vaizdas vaikų, ką padarė vaikams, tai buvo pats baisiausias, palyginus su viskuo, ką teko išgyventi“, – sakė E. Kručinskienė.

Anot Eglės, jos vaikai dar nepamiršo to, ką patyrė. Pasekmės jaučiamos iki šiol ir jos trimetei dukrai labiausiai įsiminė apklausa, kurią Eglė įvardija kaip tardymą.

„Aš mačiau, kaip tai atrodė. Teisme man parodė įrašą. Tai, žinokit, yra baisu. Kaip suaugusįjį tardo. Aš vaiko savo nepažinau – susitraukusi, išsigandusi, „aš pavargau“ sako. Vaikas nenori kalbėti, bet iš jo reikalauja“, – pasakojo E. Kručinskienė.

Kauno vaikų teisių apsaugos skyrius teigia, kad viskas, ką atliko specialistai, buvo teisėta.

„Teismas yra nustatęs, kad mes vaikus paėmėme teisėtai ir aš nebeturiu jums aiškinti daugiau apie tą patį“, – situaciją apibūdino Kauno vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėja Anželika Vežbavičiūtė.

Daugiau detalių apie tai, ką patyrė Kručinskų vaikai apklausos metu, ką išgyveno visa šeima, ką apie tai mano jų šeimos advokatas, žiūrėkite vaizdo siužete.

Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 19:30 per TV3 televiziją.

ramunas
2019-11-05 20:41:59
o kada savivaliautojus is vaiku teisiu pasodins uz grotu? o uz kersta? o uz teismus? is kieno kisenes? tegu patys vaiku teisu atstovai ir moka! Asmeniskai!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
geras 2019-11-06 11:29:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Geriausia vaiko teisių pozicija- "vaikas paimtas teisėtai". Gaunasi, kad "trečiojo reicho" žmonės į koncentracijos stovyklas keliavo "teisėtai", pagal tuometinės valstybės įstatymus. "Vsio zakono".   ATSAKYTI
As 2019-11-06 08:12:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-21
Vaiku reikia rūpintis visapusiškai, o ne daužyti   ATSAKYTI
Lina aukletoja 2019-11-06 08:08:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Bet vaikui tai buvo uždrožta,baramas taip pat.Pakliuvo ant Matuko ,,bangos,,,pilietis parodęs iniciatyvą buvo nepaprastas,kad jo klausė.Paprastai žodis į dangų nekeliauja.
Tėvai - šventas reikalas,bet teko susidurti su įvairiom siguacijom,ginti patėvio mušamą vaiką(dukrą) teisme
Kiek grasinimų,prakeiksmų ir ,,gražių,, žodžių išklausėm visa šeima iš mamos pusės,bet vaikas buvo grąžintas biologiniam tėčiui ir jau 18 m.vis mane,auklėtoją aplanko.Apie teismą 5 m.nekalbam niekada,bet antrą kartą to aš išgyventi nenorėčiau. Mama jau antrą kartą sėdi kalėjime už vagystę ir chuliganizmą.Aš po šiai dienai į darbą pėstute tik su elektrošokeriu.Gerai,kad tarnybos dirba.Yra tokių artistų,kad tik žurnalistams reitingus ir keltis.
Ši istorija kitokia,bet jau pradeda priminti Violetinius.   ATSAKYTI
ignas 2019-11-06 08:55:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
zmones,yra ir vaiku ggynejos,joms tik naciu konc. lageriuose dirbt,gestapas duodavo vaikam saldainiu ir jie viska pasakydavo,kauno vaiku gynejos -to atvaizdas,joms verseliu priziuret neleisciau,o jau kysininkes-juodos.  
Verkiantys prisiminus 2019-11-06 04:14:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Gaila šios mamos, kad tiki visomis išsišiepusiomis...Nesuprantu kaip tokios, kaip žurnalistė Vesta Grainienė gali imti interviu iš tokių šeimų, neįsivaizduoju... Mano šeimai po dešimtmečio šiurpas kūnu nueina pamačius šį, manytina sukčiausią , kada nors sutiktą monstrą. Mes irgi sunkiu gyvenimo atveju ją prisikvietėme..., o ji mažamečių vaikų, iš širdelių duotus interviu net nedėjo ( jai reikia, "o viskas buvo taip"- apverčiant viską aukštyn kojomis, nuo ko verkė mąsė jos "herojų"). Mano pasakojimus iškarpė ir iškraipė iki košmaro, apgavusi mano mažylius ir mane. Daug metų morališkai gaivinau vaikų psichiką, tos monstrės sugriautą.Vos susirinkome gyvenimo šukes, sugadino sveikatą visam gyvenimui. Dėka kitos - LTV laidos žmogiškų ir nuostabių žurnalistų dėka, išsivalėme šios pabaisos paliktą purvą , moralines žaizdas, širdžių skausmą. Kai jai paskambinau, puolė teismais grąsinti, dviveidė gyvatė, mat ji garsi ir turtinga...iš žmonių ašarų, kad ją kur... Mūsų skausmas , iš Dievulio tave pasieks, jo nepgausi, nes mes iki mirties tave siesime su viskuo kas šlykščiausia ir niekšiškiausia.   ATSAKYTI
Valdas 2019-11-06 01:37:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ką sena merga vaiko teisių sk.vedėja? Nu jai mergos vadovauja tsai čia viskas aišku!   ATSAKYTI
Mata Hari 2019-11-06 01:00:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Turbūt Širinskienę už tą patį išvarėTada Karbauskis pasigailėjo ir pavertė savo pitbuliu   ATSAKYTI
Išgamos 2019-11-05 22:32:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Baisūs išgamos yra Kukuraitis, Jakavonienė, Šakalienė, Pūras, Povilaitis ir kiti jų šakalai kankinantys ir spekuliuojantys Lietuvos vaikais ir jų tėvais.   ATSAKYTI
Petras 2019-11-05 21:38:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Laida prieš srovę yra šou ,ir jos teiginiai išgalvoti ir sufabrikuoti.Toli toli nuo teisybės. Kokius dar milijonus nori tai dėl ko viskas prasidėjo jeigu neyrodė ar trūko įrodymų nereiškia kad dar taip nebuvo.   ATSAKYTI
Yy 2019-11-06 07:25:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dainas tu  
Jo 2019-11-05 21:37:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Saunuole Eglute ir zurnalistai Netylekit ir kiti Sekmes Eglutei ir jos seimai    ATSAKYTI
Artis 2019-11-05 21:36:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegul tos vaiku teises solidariai su Kauno prokuraturo dabar ir moka milijonus uz savo kenkejiska darba.   ATSAKYTI
Veronika 2019-11-05 20:53:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-38
Kiek galima apie tą patį rašyti. Mažai dėmesio moteriškei. Rūpinkis vaikais geriau.    ATSAKYTI
Linas 2019-11-05 21:38:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Reikia daug apie tai kalbėti, o tokius, kaip, tu reikia sušaudyti.   
Vaclovas 2019-11-05 21:42:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Siūlote taip paprastai užmiršti valstybės institucijų terorą? Gal dirbate tokioje institucijoje?  
Veronika 2019-11-05 21:46:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
Už grasinimai galima bylą iškelti. O rasti kas komentuoja irgi galima Linuti.   
Klausimas 2019-11-05 22:06:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Valkatele, ka rukai?  
Naxp 2019-11-05 23:07:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-25
Šaunuolė pone Veronika,teisyngai rašote, tikrai visu pirma reike vaikus prižiūrėti ,jog buvo teisiama neužgerus darbus.  
Veronika 2019-11-05 23:23:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Niekada nebijau išsakyti savo nuomonę. Grasinimai man kaip nuo žąsies vanduo. Jau istyrinejau kas grasino.Be reikalo niekas po teismus netampo.  
ramunas 2019-11-05 20:41:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
o kada savivaliautojus is vaiku teisiu pasodins uz grotu? o uz kersta? o uz teismus? is kieno kisenes? tegu patys vaiku teisu atstovai ir moka! Asmeniskai!   ATSAKYTI

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
Pažintys suagusiems (nuotr. stop kadras)
Internetinė pažintis su moterimi druskininkiečiui baigėsi visai ne romantiškai ir netgi skausmingai. Į pasimatymą kitoje Lietuvos pusėje nuvykęs vyriškis buvo sumuštas, ...
Sniegas Austrijoje (nuotr. stop kadras)
Austriją kamuoja stichijos. Dalis šalies užsnigta, kitoje dalyje – liūtys, grasinančios potvyniais ir purvo nuošliaužomis. Viena jų pražudė senyvo amžiaus vyrą. Austriją ...
Ugniagesių protestas (nuotr. stop kadras)
Savivaldybėms priklausančių ugniagesių gelbėtojų, panašu, kad laukia itin skurdžios Kalėdos. Iš biudžeto šiemet jie gavo beveik trimis milijonais mažiau, nei buvo numatyta, tad ...
Neringa Venckienė (nuotr. stop kadras)
Buvusi teisėja ir parlamentarė Neringa Venckienė paleista į laisvę. Vilniaus apygardos teismas vietoj dviejų mėnesių suėmimo skyrė kitas kardomąsias priemones, moterį paleido ...
Vladas Gaidys (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Vaikų atėmimo dramą išgyvenusi Eglė Kručinskienė dar pirmadienį paskelbė savo apsisprendimą dalyvauti politikoje. Sekančiuose Seimo rinkimuose moteris planuoja dalyvauti su ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų