REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prabangių automobilių „Rolls-Royce“ darbuotojams atstovaujanti profsąjunga atmetė įmonės pasiūlymą darbuotojams skirti 2 tūkst. svarų sterlingų (maždaug 2 329 eurų) vienkartinę išmoką, kuri padėtų susidoroti su didėjančiomis pragyvenimo išlaidomis, rašo portalas BBC.

Prabangių automobilių „Rolls-Royce“ darbuotojams atstovaujanti profsąjunga atmetė įmonės pasiūlymą darbuotojams skirti 2 tūkst. svarų sterlingų (maždaug 2 329 eurų) vienkartinę išmoką, kuri padėtų susidoroti su didėjančiomis pragyvenimo išlaidomis, rašo portalas BBC.

REKLAMA

Iš 14 tūkst. „Rolls-Royce“ darbuotojų, kuriems ši išmoka galėjo būti skirta, 11 tūkst. priklauso profesinei sąjungai.

„Unite“ teigė, kad pasiūlymas „toli gražu neatspindi realių pragyvenimo išlaidų problemų, su kuriomis susiduria profsąjungos nariai“. 

Tačiau „Rolls-Royce“ teigė, kad tai yra „sąžiningas“ ir „geras pasiūlymas“ darbuotojams.

Vienkartinė išmoka, skirta jaunesniesiems vadovams ir parduotuvių personalui, turėjo būti pradėta mokėti rugpjūčio mėnesį, pradedant nuo 3 tūkst. darbuotojų, nesusijusių su profesine sąjunga, vėliau išmoką mokant likusiems 11 tūkst. darbuotojų.

REKLAMA
REKLAMA

„Unite“ regioninis sekretorius Pareshas Patelis sakė, kad profsąjunga dėl šio pasiūlymo vis dar derasi su „Rolls-Royce“.

Žinia apie tai pasirodė pirmadienio vakarą, vėliau ją patvirtino ir „Rolls-Royce“.

Tačiau „Unite“ teigė: „tai, kad „Rolls-Royce“ šį pranešimą paskelbė tokiu būdu, mūsų nuomone, neabejotinai kenkia profesinei sąjungai ir derybų pozicijai, kuri šiuo klausimu turėtų būti tarp darbdavio ir profesinių sąjungų.“

REKLAMA

„Rolls-Royce“ taip pat pasiūlė nuo kovo mėnesio 4 proc. padidinti darbuotojų užmokestį. „Rolls-Royce“ atstovas spaudai sakė, kad šiai darbuotojų grupei tai būtų „didžiausias metinis darbo užmokesčio pakėlimas per mažiausiai dešimtmetį“. 

Tačiau „Unite“ pareiškė, kad atmes ir šį pasiūlymą dėl 4 proc. atlyginimo padidinimo.

„Rolls-Royce“ atstovas teigė, kad šiuo metu vyksta diskusijos su profesinėmis sąjungomis dėl darbo užmokesčio susitarimo 2022-2023 m., o didėjančių pragyvenimo išlaidų klausimas bus vienas iš šių derybų veiksnių.

REKLAMA
REKLAMA

Atsakydamas į „Unite“ pasiūlymo atmetimą, šis atstovas sakė: „tai geras susitarimas mūsų kolegoms, jis yra sąžiningas ir konkurencingas, su nedelsiant išmokama vienkartine išmoka, padėsiančia jiems išgyventi dabartinę išskirtinę ekonominę padėtį. Mes ir toliau kalbėsimės su savo žmonėmis.“

Tuo tarpu apie 115 tūkst. „Royal Mail“ darbuotojų balsuoja dėl streiko. To prireikė dėl panašaus ginčo, susijusio su darbo užmokesčiu.

Daugeliui „Royal Mail“ darbuotojų atstovaujanti Ryšių darbuotojų profesinė sąjunga (CWU) pareiškė, kad reikalaus „infliacija grindžiamo, niekuo neįpareigojančio darbo užmokesčio“, ir pridūrė, kad „Royal Mail“ siūlomas 2 proc. darbo užmokesčio priedas yra „per daug nutolęs nuo infliacijos lygio ir visiškai neadekvatus“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darbo užmokesčio dydžiai ir priemonės, skirtos padėti JK darbuotojams, didėja, nes įmonės stengiasdi įdarbinti ir išlaikyti darbuotojus po to, kai pirmą kartą nuo duomenų registravimo pradžios oficialūs duomenys parodė, jog šalyje bedarbių yra mažiau nei laisvų darbo vietų. 

Šio mėnesio pradžioje „Lloyds Bank“ darbuotojams buvo pasiūlyta 1000 svarų sterlingų (1 164 eurų) vienkartinė išmoka, kuri padėtų padengti didėjančias išlaidas, po to, kai „Unite the Union“ profesinė sąjunga surengė demonstraciją šalia įmonės metinio visuotinio susirinkimo.

Šiuo metu infliacija, t. y. kainų kilimo tempas, siekia 9 proc., manoma, kad vėliau šiais metais ji dar labiau padidės.

REKLAMA

Atrodo, kad vienkartinės išmokos pragyvenimo išlaidoms padengti tarp darbdavių tampa vis populiaresnės, tačiau ar toks trumpalaikis sprendimas išspręs ilgalaikę problemą?

Infliacijos pobūdis lemia, kad nors kitais metais kainų kilimo tempas gali sulėtėti, labai mažai tikėtina, kad pragyvenimo išlaidos iš tikrųjų sumažės. Kainos beveik garantuotai nemažės.

Tačiau šios išmokos, kitaip nei įprastas darbo užmokesčio padidinimas, nėra įtrauktos į tolesnį darbo užmokestį. Kadangi darbuotojams ir toliau sekasi sunkiai, ar bus daromas spaudimas vadovams, kad šios išmokos taptų nuolatine darbo užmokesčio dalimi?

Įmonės neabejotinai supranta, kad šiuo metu darbuotojams, ypač mažiau apmokamiems, reikia didesnės finansinės pagalbos, jog jie galėtų apmokėti savo sąskaitas.

REKLAMA

Tačiau galbūt ši akį traukianti vienkartinių išmokų taktika labiau skirta ne šiam, bet darbuotojų išlaikymo ir įdarbinimo klausimui spręsti.

„Rolls-Royce“ smarkiai nukentėjo nuo koronaviruso pandemijos, sustojusios tarptautinės oro kelionės paveikė įmonės gaminamų orlaivių variklių paklausą. 

2020 m. ji paskelbė apie planus iki šių metų pabaigos darbuotojų skaičių visame pasaulyje sumažinti 9 tūkst., iš jų 3 tūkst. – Jungtinėje Karalystėje. Tuo metu ji teigė, kad pramonei atsigauti po pandemijos prireiks „kelerių metų“. 

Pirmaisiais koronaviruso paveiktais veiklos metais „Rolls-Royce“ patyrė 4 mlrd. svarų sterlingų (4,66 mlrd. eurų) nuostolį dėl oro kelionių nuosmukio, tačiau jau 2021 m. ji sulaukė pelno.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl darbuotojų trūkumo įmonės taip pat patiria spaudimą didinti darbo užmokestį.

Anksčiau šį mėnesį „Morrisons“ pareiškė, kad padidins atlyginimus savo parduotuvių darbuotojams, nes Jungtinės Karalystės prekybos centrai, didėjant konkurencijai šiame sektoriuje, kovoja dėl darbuotojų.

Konkuruojantys prekybos tinklai „Tesco“, „Sainsbury's“ ir „Asda“ taip pat paskelbė šiais metais didinsiantys atlyginimus savo darbuotojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų