• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


Kuo dabar, kai kilęs visuotinis susirūpinimas ekonomikos nuosmukiu bei pavojingu klimato kitimu, gali pagelbėti alternatyviosios energijos ištekliai?

REKLAMA
REKLAMA


Rugsėjo 14−16 dienomis Švedijoje, Stokholme, vyko konferencija „Europos kontinentinis vėjas 2009“. Joje dalyvavo daugiau nei 3 tūkst. vėjo energetikos sektoriaus atstovų.

REKLAMA


„Tikiuosi, kad ši konferencija politikams ir visuomenės daugumai pasiųs signalą, kad žemyninis vėjas gali užimti ir jau užima stiprią poziciją Europos energetikos sektoriuje. Mes jau įrodėme, kad galimybės yra šaunios, o dabar pajudėjome nuo vizijos kūrimo prie realizavimo, ir industrija yra pasiruošusi būti pristatyta, – sakė „Siemens“ vėjo energijos verslininkų sąjungos generalinis direktorius ir Europos žemyninio vėjo 2009 konferencijos pirmininkas Andreasas Nauenas. – Vėjo jėgainių potencialas beveik beribis, o žemyninio vėjo jėgainės yra pagrindinės pagalbininkės mažinant išmetamo anglies dvideginio emisiją. Taigi ši industrija gali daug ką pakeisti.“

REKLAMA
REKLAMA


Kelias į gerovę


Konferencijoje pristatytas 66 puslapių dokumentas prasideda teiginiu, kad Europos ateitis priklauso nuo žemyninio vėjo. „Europa susiduria su pasaulinėmis problemomis: klimatas keičiasi, energijos ištekliai senka, degalų kainos auga, oro tarša didėja. Kontinentinis vėjas išsprendžia Europos energetikos ir klimato dilemą – vėjo energijos yra daug,o tai energijos išteklius, kuris neišmeta šiltnamio efektą sukeliančių dujų, padeda atsikratyti priklausomybės nuo energijos importo bei kuria tūkstančius naujų darbo vietų“, – rašoma dokumente.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


Švedijos premjerė ir Europos Sąjungos energetikos ministrų tarybos prezidentė Maud Olifsson konferencijoje aiškino, kad daugelio Europos šalių Vyriausybės yra pasiruošusios įvykdyti numatytus vėjo energijos projektus. „Mes galime padaryti revoliuciją Europos energetikos srityje“, – teigė M. Olifsson.

REKLAMA


Naftininkų klestėjimui galas?


„Nuoširdžiai tikiu, kad iš naftos išgaunamos energijos era baigiasi, o vėjo energija užpildys šią spragą“, – konferencijoje tikino Stanas Messemaekersas, žemyninio vėjo jėgainių projektų plėtotojas.


Belgijos kompanijoje „GeoSea“, kurioje jis dirba, vėjo energijos sektoriuje yra įdarbinta 100 žmonių. „Vėjo energija netolimoje ateityje gerokai pakels Europos ekonomiką ir padės saugoti aplinką“, – kalbėjo S. Messemaekersas.

REKLAMA


TIK FAKTAI


Aštuonios žemyninio vėjo jėgainių zonos, kurių plotas yra 100 kvadratinių kilometrų, galėtų pagaminti 3200 TWh gamtai nekenkiančios energijos. Tiek pakaktų visai Europai.


Konferencijoje atkreiptas dėmesys, kad jau rengiami vėjo jėgainių, kurios pagamins 10 proc. Europoje sunaudojamos elektros energijos, projektai.


Europos vėjo energijos asociacijos skaičiavimais, taip bus išvengta 200 mln. tonų kasmet išmetamo anglies dvideginio.



Reporters/Scanpix nuotr.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų