• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasikeitusi valiuta į mūsų kasdienybę įnešė sumaišties ir išgąsčio. Vieni tvirtina kurį laiką vengsiantys prekybos centrų, kiti piktinasi kylančiomis kainomis, treti atsiskaito banko kortelėmis ir nemato jokio vargo.

REKLAMA
REKLAMA

Vieną ar kitą stovyklą pasirinkę gyventojai vis vien negali išvengti pirkimo procedūros. Pirmą savaitę parduotuvėse apsilankę žmonės sako, kad valiutos pasikeitimas sunkus ne tik pardavėjoms, bet ir gyventojams.

REKLAMA

Parduotuve naudojasi kaip valiutos keitykla, eurų nuolat trūksta

Etaplius.lt skaitytoja Auksė, pirmą kartą po euro įvedimo apsilankiusi viename prekybos centre Radviliškyje, pasakojo, kad pastebėjo visuotinį sąmyšį.

„Prekių lentynos, ypač duonos gaminių, buvo apytuštės. O žmonių – nemažai. Dauguma panoro atsiskaityti litais, nes po Naujųjų metų šventės piniginėse dar liko senųjų kupiūrų. Pardavėjos visų teiravosi, kokia valiuta mokės, ir iš karto įspėjo, kad mokant litais grąža bus atiduota litais. Žmonės ėmė piktintis, rėkti ant pardavėjų, šios teisintis, kad administracija neaprūpino nauja valiuta. Mokantiems eurais, aišku, grąžą atidavė eurais. Turėjau piniginėje litų, tačiau pagailėjau apsiverkusios pardavėjos ir atsiskaičiau kortele“, – pasakojo šiaulietė Auksė.

REKLAMA
REKLAMA

Etaplius.lt jau skelbė, kad už tokius nusižengimus didiesiems prekybos centrams grės baudos, nes privilegiją atiduoti grąžą litais turi tik smulkieji verslininkai.

Šiaulietė Odeta pasakojo, kad dauguma parduotuve naudojosi kaip valiutos keitykla, nešė dideles pinigų sumas, o pirko centus kainuojančias prekes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pirmomis dienomis nustebino eilės parduotuvėse. Bet dauguma ėjo ne dėl to, kad ką nors nusipirkti reikia, o dėl to, kad sumaišė banką su prekybos centru. Kas antras traukia 200, 500 Lt kupiūras ir perka gumos pakelį. Kasininkės susišūkauja tarpusavyje, ar dar likę eurų kasoj, ir tik skėsčioja rankom. Kai paklausė, kokia aš valiuta mokėsiu, nedrąsiai 50 Lt padaviau ir paklausiau, ar nieko tokio…“ – sakė Odeta.

REKLAMA

Vengia lankytis parduotuvėje, nes bijo apsiskaičiuoti

Dalis gyventojų sako, kad parduotuvėje dar nesilankė ir to daryti kol kas neketina, nes bijo būti apgauti ar patys pasiklysti tarp dviejų kainų ir valiutų. Žmonės sako, kad pinigus išsikeitė banke, piniginėje liko vien eurai, tačiau glumina kainos. Vienose parduotuvėje kainos eurais rašomos mažesniais skaičiais, kitose – jau kaip pagrindinė valiuta.

REKLAMA

Apsiskaičiuoja ir klientų rečiau sulaukiantys smulkieji verslininkai. Šiaulietis Justas pasakojo, kad užkandinėje būtų pavalgęs už 9 eurus.

„Penktadienį nedirbo valgyklos, pietų pertrauką teko praleisti užkandinėje. Su kolega užsisakėme kebabų. Kolega padavė 10 litų ir gavo euro centų grąžos. Aš padaviau 10 eurų ir gavau vieną eurą grąžos. Iš pradžių suglumau, o paskui supratau, kad pardavėja suklydo. Teko nemenkai įtikinėti moterį, kad atidavė per mažai pinigų. Vėliau pardavėja sakė, kad to labiausiai bijojo. Tai buvo pirmoji diena, kai jai reikėjo dirbti įsigaliojus naujai valiutai“, – savo patirtį dėstė Justas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dalis prekybininkų dėl šios painiavos skatina pirkėjus atsiskaityti banko kortele, suteikdami papildomą penkių procentų nuolaidą. Taip prekybininkai išvengia eurų trūkumo kasoje.

Pastebi tiek pabrangusių, tiek atpigusių prekių

Nors buvo skelbiama, kad dauguma verslininkų kainas perskaičiavo sąžiningai, niekas nedraudžia kainas kelti dabar, jau įvedus eurą. Gyventojai pastebi kainų šuolį kavinėse, pabrangusius duonos gaminius, tačiau sako, kad kai kurios mėgstamos prekės ir atpigo.

REKLAMA

Skaitytoja Loreta mėgsta vieno greitojo maisto restorano ledus. Moteris sako, kad dar prieš įvedant eurą ledų kaina pasikeitė, tiek ledai, tiek sumuštinis pabrango iki 3,45 Lt. Skaitytoja sako maniusi, kad vėliau šie pamėgti gaminiai kainuos 1 eurą.

REKLAMA

„Užsukau suvalgyti pamėgtų ledų, tačiau jie kainavo jau nebe 1 eurą, kaip tikėjausi. Ledų, kaip ir sumuštinio, kaina buvo 1,13 euro, tai jau 3,9 Lt. Atrodo smulkmena, bet kainos per pusę metų pasikeitė du kartus, ir ne tik šiame tinkle. Kainos kyla visur, o atlyginimas išlieka toks pat“, – sako Loreta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiauliečiai pasakoja, kad pastebėjo pasikeitusias duonos ir batonų kainas. Vieno šiauliečio mėgstamas batonas pabrango net 0,6 Lt.

Nepaisant kai kurių kainų augimo, gyventojai džiaugiasi ir keletu atpigusių maisto produktų.

„Mėgstamų geltonųjų kivių dėžutė man kainavo vos 2 litus, iš pradžių pagalvojau, kad kaina nurodyta eurais. Draugė džiaugėsi atpigusiu mineraliniu, kiti pastebėjo, kad atpigo sūris. Gal tai akcijos po švenčių, tačiau viliuosi, kad dalis prekių tikrai atpigs. Sunku prognozuoti, kas bus su rūbais ir avalyne, nes kol kas prekybos centruose siaučia didieji išpardavimai“, – pastebėjimais dalijosi šiaulietė Eva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų