• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentūrai pareiškus, kad Vyriausybė galėtų ir vėl ieškoti būdų mažinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) maisto prekėms ir taip kovoti su aukštomis jų kainomis, Finansų ministerija kartoja, kad sumažinus mokesčio tarifą prekės vartotojams nepigtų.

Prezidentūrai pareiškus, kad Vyriausybė galėtų ir vėl ieškoti būdų mažinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) maisto prekėms ir taip kovoti su aukštomis jų kainomis, Finansų ministerija kartoja, kad sumažinus mokesčio tarifą prekės vartotojams nepigtų.

REKLAMA

Ministerijos teigimu, lengvatiniai PVM tarifai yra neefektyvūs, nes kainų mažėjimo jais nepasiekiama.

„Kaip rodo lengvatinio PVM tarifo taikymo praktika – prekės ir paslaugos, kurioms tiesiog sumažinamas PVM tarifas – iš esmės nepinga, arba nepinga tiek, kiek sumažinamas PVM tarifas. Tokios lengvatos pagrindinis tikslas – tiesioginė nauda vartotojams per produktų kainų mažėjimą – nėra pasiekiamas“, – teigiama ministerijos antradienį BNS atsiųstame komentare.

Anot jo, tai įrodo Covid-19 pandemijos metu Vyriausybės įvestos laikinos PVM lengvatos maitinimo, kultūros ir sporto sektoriams, bet dėl to kainos nesumažėjo.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienį prezidento patarėjas Vaidas Augustinavičius teigė, kad kovojant su skurdu Lietuvoje reikia iš naujo apsvarstyti laikinas PVM lengvatas maisto produktams – taip, anot jo, būtų išspręsta maisto įperkamumo problema bei sumažintas skurdo lygis. Anot jo, kitų Europos šalių pavyzdžiai rodo, kad tokios lengvatos įmanomos. 

REKLAMA

Finansų ministerija teigia, kad kitose Europos Sąjungos valstybėse maisto produktams taikomos PVM lengvatos nustatomos atsižvelgiant į daug unikalių rodiklių, o vieningo pavyzdžio šalims nėra.  

„Nėra vieningos praktikos nustatant PVM lengvatas šiems produktams – kiekviena valstybė narė nustato lengvatinius PVM tarifus atsižvelgdama į valstybės mastu nustatytas prioritetines sritis, poveikį valstybės biudžeto pajamoms, valstybės finansines galimybes, prisiimtus įsipareigojimus ir kitas galimas pasekmes“, – nurodo ministerija.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, aukštų maisto kainų problemą geriau spręsti didinant gyventojų pajamas: „Kaip ne kartą minėjome, viena taikliausių strategijų, norint kovoti su aukštomis kainomis – gyventojų pajamų didinimas“.

Ministerija sako, kad į tai jau atsižvelgta rengiant praėjusių ir šių metų valstybės biudžetus. 

V. Augustinavičiaus teigimu, laikina PVM lengvata būtiniausiems maisto produktams Lietuvoje prisidėtų prie skurdo mažinimo, nes prekių kainos augo sparčiau nei gyventojų pajamos ir šią problemą būtina spręsti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat sakė, kad atsiranda vis daugiau kainos sumažinimo užtikrinimo priemonių, kurios padėtų pasiekti, kad lengvatos naudą pajustų vartotojas.

Anksčiau Vyriausybė siūlymus maisto produktams taikyti lengvatinį PVM tarifą atmetė argumentuodama ir tuo, kad tokiu atveju daugiausiai naudos gautų prekybininkai, o valstybės biudžetas prarastų didelę dalį įplaukų.

Pernai spalį Seime nepriimtos svarstyti Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisos, kuria parlamentaras Petras Gražulis siūlė nustatyti nulinį PVM tarifą būtiniausiems maisto produktams

Dabar maisto produktams galioja 21 proc. PVM. 

Šita valdžia jokių mokesčių niekada nesumažins .. ji tik deda ++++.. ir nesupranta , kad mokesčių didinimas per visus galus- padaro kai kuriuos galus skyletus.. kai mažoje įmonėje nesėkmingai padirbusi dabartine ministre diriguoja finansams- jokios sėkmės negalima tikėtis.. O PIS kaip visada- niekam niekada jokių mokesčių nemazins.. Žodžiu- gal kas ir išgyvens..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų