REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje per praėjusius metus tėvai savo vaikams iki 14 m. amžiaus atidarė 54 proc. daugiau sąskaitų nei ankstesniais metais.

Lietuvoje per praėjusius metus tėvai savo vaikams iki 14 m. amžiaus atidarė 54 proc. daugiau sąskaitų nei ankstesniais metais.

REKLAMA

Per metus iš viso buvo atidaryta daugiau kaip 11 tūkst. banko sąskaitų vaikams, kiek daugiau nei pusė iš jų (53 proc.) buvo atidarytos nuotoliniu būdu, praneša „Swedbank“.

„Matydami augantį gyventojų poreikį kuo daugiau paslaugų gauti be fizinio apsilankymo banko padalinyje, galimybę atidaryti sąskaitą vaikams nuotoliniu būdu pristatėme prieš metus, ir ji netruko išpopuliarėti. Prasidėjus šiems mokslo metams, maždaug 2 iš 3 vaikų sąskaitų jau buvo atidaromos nevykstant į banko padalinį“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas „Swedbank“ Privačių klientų tarnybos vadovas Pavel Ladziato.

Kaip rodo „Swedbank“ duomenys, iš visų per praėjusius metus vaikams atidarytų sąskaitų didžioji dalis (67 proc.) tenka 10–13 m. amžiaus vaikų grupei. 

REKLAMA
REKLAMA

„Daugėjant vietų, kuriose galima atsiskaityti naudojantis elektroninėmis priemonėmis, ir mažėjant grynųjų pinigų naudojimui, vis daugiau tėvų nusprendžia savo vaikams atidaryti banko sąskaitas. Be to, asmeninė sąskaita vaikui dažnai tampa pirmuoju žingsniu susipažįstant su šiuolaikinėmis finansų valdymo priemonėmis“, − teigia „Swedbank“ atstovas. 

REKLAMA

P. Ladziato pabrėžia, kad vaikų atliekamas operacijas gali stebėti ir patys tėvai per interneto banką ar išmaniąją banko programėlę. 

„Sąskaitas savo vaikams atidarę tėvai pirmiausia į jas nukreipia taupymui skirtas lėšas, o vėliau – kišenpinigius. Susiejus sąskaitą su kortele, vaikas įgyja galimybę pats naudotis šiuolaikinėmis atsiskaitymo priemonėmis, valdyti savo kišenpinigių biudžetą ir mokytis finansinio raštingumo praktikoje“, − komentuoja P. Ladziato. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų