• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžioji Britanija ir Prancūzija pirmadienio vakarą pranešė, kad dalis insekticidu užterštų kiaušinių pateko ir į jų rinkas.

Didžioji Britanija ir Prancūzija pirmadienio vakarą pranešė, kad dalis insekticidu užterštų kiaušinių pateko ir į jų rinkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiek anksčiau buvo paskelbta, kad Nyderlanduose dėl kilusio pesticidu užterštų kiaušinių skandalo gali būti išpjauta milijonai vištų. Apie tai pranešė šio sektoriaus organizacija.

REKLAMA

Jungtinės Karalystės maisto standartų agentūra skelbia, kad “skubiai tirianti šių kiaušinių platinimą šalies teritorijoje“ iš ūkių, atsidūrusių skandalo epicentre. Tarnyba taip pat pridūrė, kad „susijusių kiaušinių kiekis yra labai mažas ir grėsmė visuomenės sveikatai yra labai maža.“

REKLAMA
REKLAMA

Konkretaus skaičiaus tarnyba nenurodė, tačiau sakė, kad ši dalis sudaro 0,0001 proc. bendro kiaušinių kiekio, kuri Britanija importuoja per metus.

„Bendradarbiaujame su įmonėmis, kurios gavo kiaušinių iš užkrėstų ūkių. Iki šiol atliktos patikros rodo, kad susiję produktai pašalinti iš parduotuvių lentynų“, – nurodė tarnyba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Prancūzijos valdžia skelbia, kad šalyje dviejose maisto perdirbimo fabrikuose centrinėje ir vakarinėje šalies dalyje aptikta 13 olandiškų fipronilu užterštų kiaušinių siuntų. Žemės ūkio ministerija teigia negalinti kol kas nurodyti, ar kuri nors šių kiaušinių dalis jau pasiekė vartotojus.

REKLAMA

Prekybos centrai Vokietijoje, Nyderlanduose, Belgijoje, Švedijoje ir Šveicarijoje iš parduotuvių lentynų pašalino milijonus kiaušinių po to, kai juose buvo aptikta žmonėms potencialiai pavojingos medžiagos fipronilo.

Nyderlandų žemė sūkio organizacija LTO pranešė, kad 150-yje šalies paukštininkystės ūkių gali tekti išpjauti kelis milijonus vištų. Jau išpjauta 300 tūkst. organizacijos atstovas vėlų sekmadienio vakarą sakė, kad „vištos turėjo būti sunaikintos dėl užkrėtimo“.

REKLAMA

Tuo tarpu Belgijos ekologai, medikai, mokslininkai ir politikai iš valdžios reikalauja paaiškinimų, kodėl nuo visuomenės taip ilgai buvo slepiama sveikatai svarbi informacija.

Paaiškinimų taip pat laukia Vokietija ir Nyderlandai. Abi šalys, kurioms fipronilo krizė padarė didžiausią poveikį, nori išsiaiškinti, kodėl jų Belgijos kaimynai apie kiaušiniuose aptiktus insekticido pėdsakus pranešė tik liepos 20 dieną, nors apie tai žinojo jau birželio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

AFSCA teisinasi, kad apie kiaušinių užteršimą, apie kurį sužinojo vasaros pradžioje, iš karto nepranešė dėl to, kad tuo pat metu šį atvejį tyrė prokuratūra ir informacija nebuvo atskleidžiama tyrimo sumetimais.

Skandalo epicentre atsidūrė Nyderlandų įmonė „ Chickfriend“, naikinanti vištų parazitus. Ji naudoja preparatą „Dega 16“, kurio sudėtyje yra sveikatai kenksmingos medžiagos – fipronilo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų